Wzbierająca Fala

Tłumaczenie: Jerzy Marcinkowski
Cykl: Groźba z morza (tom 1) | Seria: Forgotten Realms
Wydawnictwo: ISA
Rising Tide

Z mrocznych głębin Lśniącego Morza wynurza się prehistoryczna groźba, wywołując wzbierającą falę inwazji, która zmiażdży wybrzeża Faerunu. Przez długie, wypełnione goryczą lata Iakhovas knuł intrygi, chcąc odzyskać moce wydarte mu przez rozgniewaną boginię. Teraz nic nie stoi mu na drodze, a Toril zmieni się na zawsze. Nieświadomy rosnącego zagrożenia ze strony podmorskich cywilizacji, lądowy świat wkrótce ocknie się w obliczu nowej, przerażającej groźby z morza. Okładka: miękka; Rok wydania: 2003;

źródło opisu: Wydawnictwo ISA, 2003.

Neryf | 2011-07-19
Przeczytana: 12 kwietnia 2011

W książce autor przybliża nam rasę sahuaginów ("morskich diabłów") - społeczeństwo największych podmorskich drapieżników, oparte na wierze w Sekolaha. Opowiada nam równolegle losy (z pozoru) dwóch bohaterów - małej malenti, która niechcący związała swój los z tajemniczym pradawnym bytem.. oraz młodego marynarza o dosyć rzadkich cechach charakteru i tajemniczym pochodzeniu. W pewnym momencie, dosyć niespodziewanie, autor wplata do opowieści losy jeszcze jednego bohatera mającego również do odegrania kluczową rolę w nadchodzących wydarzeniach.. Szczegółowe oraz emocjonujące opisy walk - zarówno podmorskich jak i lądowych - potrafią naprawdę wciągnąć. Warto zwrócić uwagę na tę pozycję, choćby z tego względu, że akcja nie toczy się cały czas tylko i wyłącznie na lądzie. Polecam ;]

DaiHelsing | 2010-06-07
Przeczytana: 21 marca 2007

Fantasy, niezła nawet. Wciągająca, bardzo barwne opisy.

Sai | 2015-06-22
Jo0484 | 2015-01-31