Grzech śmiertelny

Okładka książki Grzech śmiertelny Margit Sandemo
Okładka książki Grzech śmiertelny
Margit Sandemo Wydawnictwo: NORDI-PRESS Cykl: Saga o Ludziach Lodu (tom 5) Seria: Saga o Ludziach Lodu fantasy, science fiction
Saga o Ludziach Lodu (tom 5)
Saga o Ludziach Lodu
Dödssynden
NORDI-PRESS
2015-06-16
2015-06-16
Iwona Zimnicka

Okładka książki Numery mówią Włodzimierz Borkowski, Eugeniusz Cyba, Stanisława Gąskowa, Róża Jeleń-Chroń, Ryszard Henryk Kordek, Artur Krzetuski, Aleksander Martyniec, Władysław Plaskura, Jerzy Pozimski, Kazimierz Smoleń, Janina Smutek, Tadeusz Sobolewicz, Franciszek Stryj, Kazimierz Tymiński, Aleksander Widera, Helena Włodarska, Jadwiga Zasępa
Numery mówią Włodzimierz Borkows...
Okładka książki Angelika i król Anne Golon, Serge Golon
Angelika i król Anne Golon, Serge G...
Okładka książki Kwiat pustyni. Z namiotu Nomadów do Nowego Jorku Waris Dirie, Cathleen Miller
Kwiat pustyni.... Waris Dirie, Cathle...

Wątek Cecylii i Alexandra jest niezwykły, pokazujący jak postrzegano homoseksualizm w dawnych czasach. Jego przemiana może szokować, ale dla mnie była zawsze bardzo realistyczna. Pięknie pokazano czym jest przyjaźń, wytrwałość i nadzieja. Poza tym ciarki wywołuje rosnący Kolgrim, a wojenna zawierucha świetnie rozwija wątek trzech braci. Dobra, pełna ciepła i akcji część.

Uwielbiam Cecylie, Alexandra i Branda dlatego jest to jedna z moich ulubionych części 🙂

W tym tomie poznajemy losy wnuków Silje i Tengela. Przede wszystkim podążamy losami trudnego małżeństwa Cecylii Alexandra Palladina. Przezywamy tragedie związane z Wojną Trzydziestoletnią.
Poznajemy dzieciństwo wnuka Sól Kolgrima.

Znowu tragedia łączy się że szczęściem. Narodziny że śmiercią.

Poznajemy dzieciństwo wnuka Sól Kolgrima.

Znowu tragedia łączy się że szczęściem. Narodziny że śmiercią.

Świetna seria, napisana pięknym językiem. Niepowtarzalna fabuła i bohaterowie. Szybko się czyta. Opinia przy pierwszym tomie. Polecam serdecznie.

Ten tom był dużo trudniejszy, ciężej mi się było w niego zaangażować. Równocześnie poruszał wiele krępujących tematów, a i sama tocząca się w tle wojna trzydziestoletnia sprawiła, że nie był to tak przyjemny do wysłuchania tom jak poprzednie.

Moja ukochana Margit Sandemo była Autorką bardzo otwartą, tolerancyjną, pełną empatii i zrozumienia, poruszała tematy, które dziś jeszcze co poniektórych mocno szczypią w cztery litery.
Idealnym tego przykładem jest opiniowany tom. Zawiłe losy Cecylii Meiden i Aleksandra Paladina dotykają szeroko rozumianej seksualności czy asekuranckiej postawy ludzi kościoła. I mimo że cała otoczka arystokracji do której oboje należeli przesiąknięta jest fałszem i obłudą to potrafili w tym wszystkim nie pogubić siebie i siebie nawzajem odnaleźć.
A poza tym, jak w każdym tomie Sagi, spośród kart książki przebija atmosfera ciepła i przyjaźni, która otula czytelnika niczym ciepły koc w chłodny wczesnojesienny wieczór. Kocham.

"Grzech śmiertelny" to opowieść Cecylii, której osobiste problemy związane z niepożądaną ciążą sprawiają, że łączy się ona w akcie desperacji z Aleksandrem... skrywającym grzeszną tajemnicę...

Podoba mi się, jak bardzo autorka oddaje ducha obyczajowości czasów, w jakich umieszcza swoich bohaterów. Skandale związane z seksualnością, zajściem w ciąże i szczególnie orientacją seksualną są tu świetnie przedstawione, dając jednocześnie do myślenia nad współczesnym odbiorem podobnej problematyki. Sandemo ma w sobie sporo empatii i wyczucia w poruszanych wątkach LGBT i cenie sobie wprowadzenie i normalizacje tego tematu w jednej z pierwszych powieści serii.

Sama w sobie fabuła po raz kolejny wciąga, emocjonuje i przyciąga ciekawą feerią postaci. Cecylia podbiła moje serce i szczególnie lubię te nieco szaloną i odważną bohaterkę.

Gorąco polecam!

🌟📚 Przeniknij do świata zaplątanych losów i zakazanych uczuć - "Grzech śmiertelny" Margit Sandemo 🤫❄️

W otępieniu wojennej zawieruchy, gdzie krew i konflikty malują krajobraz, "Grzech śmiertelny" autorstwa Margit Sandemo ukazuje nam, że nie tylko bitwy kształtują nasze życie. Rozkwitająca Wojna Trzydziestoletnia nie oszczędza młodych synów Ludzi Lodu, a każdy wybór niesie za sobą nie tylko skutki osobiste, lecz i wpływa na losy kontynentu. 🏰⚔️

Cecylia Meiden, dziedziczka rodu i potomkini Tengela, staje w obliczu nie tylko rozszalałego konfliktu, ale i własnych osobistych zawirowań. Związana nie tylko z rodziną, ale i tajemniczym Aleksandrem Paladinem, Cecylia musi podjąć wybory, które zdeterminują jej przyszłość i przyszłość jej nienarodzonego dziecka. Sandemo krok po kroku odkrywa przed nami świat zakazanych uczuć, skomplikowanych relacji i moralnych dylematów. 💔🤰

Autor dociera do naszych emocji, umieszczając bohaterów w sytuacjach skrajnych, wywołujących łzy i gniew, a jednocześnie wprowadza nas w świat epoki pełnej niepewności i niebezpieczeństw. Wojenne opowieści splatają się tu z osobistymi dramatami, a każde wybór to kolejny kamień w rozgardiaszu losów. 🌌🎭

"Grzech śmiertelny" nie unika trudnych tematów, odważnie dotykając kwestii moralności, miłości i skomplikowanych relacji. Narracja Sandemo prowadzi nas przez wciągającą opowieść, choć momentami można by życzyć sobie głębszego zagłębienia się w psychikę bohaterów. 🧠🤝

Margit Sandemo, biegła opowiadaczka historii, znana jest z umiejętności wplecenia emocji i zawiłości w swoje opowieści. Jej pióro wydobywa zaniedbane tajemnice i ukazuje, że wojny i konflikty to tylko jedna strona medalu. Twórczość Sandemo niejednokrotnie przenosi nas w miejsca, gdzie ludzkie uczucia są równie silne jak działa artyleryjskie. 🖋️❤️

Podsumowując, "Grzech śmiertelny" to opowieść o miłości, lojalności i skomplikowanych relacjach osadzona w brutalnej rzeczywistości wojennego chaosu. Moja ocena to 6/10, ponieważ choć opowieść jest fascynująca, czasami brakowało mi głębszego wglądu w umysły bohaterów. Niemniej jednak warto poddać się tej literackiej podróży i odkryć, że grzechy czasem są tylko odbiciem naszej ludzkiej natury. 🌟📖

Moja ukochana z całej serii. Alexander przez lata był MOJĄ WIELKĄ NIESKOŃCZONĄ MIŁOŚCIĄ.
Jako nastolatka byłam w książkach zakochana, drzewo genealogiczne znałam na pamięć - WSZYSTKIE POKOLENIA. Razem z koleżankami z klasy podstawowej (7 kl.),robiłyśmy sobie testy wiedzy na temat cyklu. Bardzo fajne wspomnienia. Czytałam je znowu w liceum, na studiach, po studiach i ostatnio rok temu. Wracam do nich sentymentu.

“Grzech śmiertelny” Wow! Cóż to za tom! Cecylia i Aleksander Paladin skradli moje serce i z bijącym szybko sercem kibicowałam tej parze. Bardzo się cieszę z toru, jakim potoczyły się ścieżki tych bohaterów i mogę z czystym sumieniem przyznać, że są jednymi z moich ulubionych : )

• Saga o Ludziach Lodu
  • Margit Sandemo