Wampiry z Morganville: Przeklęty dom

Tłumaczenie: Edyta Jaczewska
Cykl: Wampiry z Morganville (tom 1)
Wydawnictwo: Amber
Glass Houses

Inne wydania

Witajcie w Morganville. Po zachodzie słońca lepiej zostańcie w domu. Miastem zaczynają rządzić ci, którzy nie do końca umarli. Claire przyjechała do Morganville studiować i świetnie się bawić. Nie przypuszczała, że koleżanki z akademika od początku będą jej uprzykrzać życie. Wynajęcie pokoju w wielkim starym domu wcale nie jest zmianą na lepsze. Nowi współlokatorzy mają swoje mroczne...

Witajcie w Morganville.
Po zachodzie słońca lepiej zostańcie w domu.
Miastem zaczynają rządzić ci, którzy nie do końca umarli.

Claire przyjechała do Morganville studiować i świetnie się bawić. Nie przypuszczała, że koleżanki z akademika od początku będą jej uprzykrzać życie. Wynajęcie pokoju w wielkim starym domu wcale nie jest zmianą na lepsze. Nowi współlokatorzy mają swoje mroczne sekrety. Ale przyjmą Claire do siebie, gdy ulice miasta zaroją się od zła spragnionego świeżej krwi...

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2009

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/ksiazka/854/wampiry...»

klaudiabla2 | 2010-08-24
Przeczytana: 24 sierpnia 2010

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka doskonała na jeden wieczór, bo bardzo szybko się ją czyta i jest ciekawa. Myślałam, że będzie podobna do teraz tak bardzo popularnych książek o wampirach. A tu miłe zaskocznie: bohaterowie nie są sztuczni, bardzo dużo się dzieje, Morganville- to miasto z wspaniałym klimatem, a wampiry to nie to dobre i szlachetne istoty. Nie wiedziałam, którego chłopaka wybierze Clarie, bo pomyślałam sobie, że w książce młodzieżowej musi być miłość. I dobrze, że wybrała tego, którego bardziej polubiłam. Książka kończy się tak niespodziewanie, że od razu zabrałam się za następną część, która razem z Nocną Aleją czekała na półce.

camillessi | 2013-09-22
Przeczytana: 22 września 2013

Niestety nie przebrnęłam przez „Wyklętą” tej samej autorki. Chyba po prostu nie moje klimaty. Ale coś mnie tknęło, żeby wziąć się za „Wampiry z Morganville”. I prawda jest taka, że nie był wcale to zły pomysł. ;)

Główną bohaterką jest Claire – szesnastolatka - geniusz. Ukończyła ona szkołę przeskakując kilka klas, ale na jej pech rodzice nie zgodzili się, by wyjeżdżała na prestiżową uczelnię daleko od domu. I tak przez kompromis wylądowała na uczelni w Morganville, gdzieś w Teksasie. I ma problem. Dziewczyny rządzące na terenie akademika zaczynają ją gnębić. Gdy pewnego razu miarka się przebrała, Claire szuka pokoju do wynajęcia. Trafia na duży dom, w którym mieszka troje przyjaciół – Eve, Shane i Michael. Wtedy dowiaduje się też, że tytułowe Morganville nie jest zwykłym miasteczkiem i, że jego mieszkańcy skrywają przerażającą tajemnicę.

No cóż. Jeśli chodzi o główną bohaterkę… Ja jakoś nie odczułam, żeby była super genialna i w ogóle. Może nie było tego tak widać. Mnie przez...

Beremis | 2014-10-21
Przeczytana: 20 października 2014

Przeciętna czy dobra? Książka na pewno nie jest zła. Napisana całkiem poprawnie, ma to co trzeba, ale jak dla mnie niczym się nie wyróżnia.
Że wampiry są złe to ma być atut?
Czytając tę książkę, cały czas sobie wyobrażałem amerykański film o nastolatkach, jakich wiele. Piękni, młodzi naiwni i pełni jakiś własnych ideałów. I ten brzydki zły psychopata. Bez znanych aktorów, bez dużego budżetu. Dobry młodzieżowy horror i wszystko w książce było pod to skrojone. I podobnie jak w takich filmach spodziewa się człowiek happy endu choć wiadomo, że w normalnie bohaterowie po pięciu minutach wypadliby z gry. Kompletnie nie mogłem się przekonać, że podlotek, który świeżo sprowadził się do miasta może cokolwiek zrobić w mieście od wieków rządzonym przez wampiry. Poznaje trójkę innych outsiderów i już pięć minut później jeden odda życie za drugiego.
Akademickie miasto tak opanowane przez wampiry i nikt nic nie wie i nikt nic nie podejrzewa? W XXI wieku? Mniejszy pretekst wystarczy, żeby o...

Linethin | 2014-08-14
Przeczytana: 14 sierpnia 2014

Serię "Wampiry z Morganville" czytałam już dawno temu, ale pamiętam, że dobrnęłam do bodajże trzeciego tomu, a potem coś innego zaprzątnęło moją uwagę.

Postanowiłam wrócić do tej serii. Pierwsze co się rzuca w oczy, że wampiry w wydaniu Caine nie są takie jak w innych książkach. Nie błyszczą w słońcu - ale się na nim spalają. Nie mają też żadnej obronnej biżuterii, która jest w stanie dać im możliwość wychodzenia na słońce.
Mimo to wampiry są równie śmiertelnie niebezpiecznie, groźne, porywcze, maskujące całą tę grozę pod maskami spokoju albo życzliwości.

W takie miasteczko trafia właśnie młoda, ale dość uzdolniona i przepełniona zapałem do nauki, Claire Danvers. Początkowo skupia się tylko na nauce i chęci dalszego kształcenia, ale wszystko jest przeciw niej.

Dziewczyny pod wodzą Moniki Morell, córki burmistrza, uprzykrzają jej życie, ba. Nawet próbują ją zabić. Ale nikt nie wydaje się być tym zainteresowany. A potem wszystko idzie z górki... przenosi się do domu Michaela...

Magdalena T | 2014-03-13

kolejna książka o wampirach, kolejna o odważnych nastolatkach, którym uchodzi igranie z tymi istotami na sucho. Zafascynował mnie opis na okładce (bo sama okładka jest raczej mało atrakcyjna)przeczytałam ją dość szybko, cała historia jest wciągająca a bohaterowie dość barwni, jeśli takie określenie tutaj pasuje. Autorka na samym początku,celowo wprowadza nas "w błąd" zachowaniem Michaela, który zamiast wampirem jest duchem, którego tryb życia ironio przypomina ten wampirów. Całość naprawdę wciąga, pamiętam ,ze od razu kupiłam następne części. I czytałam jedna za drugą, jednak dla mnie ta część własnie jest najlepsza. Ma swój urok.

czarna_zjawa | 2011-07-11
Przeczytana: 10 lipca 2011

Biorąc do ręki tę książkę byłam całkowicie przekonana, że główna bohaterka lub jej przyjaciele będą wampirami - i tutaj nastąpiło pierwsze zaskoczenie. Po nim następowały kolejne i kolejne :) Książka przyjemna i łatwa w odbiorze. Bardzo szybko się ją czyta, a po skończeniu od razu sięga po następną - ja tak zrobiłam, gdyż koniecznie musiałam wiedzieć co dalej.

Autorka nie uniknęła pewnych nieścisłości w książce (np. coś czego bohater wcześniej się pozbył- jest nagle używane), jednak nie są one jakoś szczególnie rażące i zapewne można byłby ich nie zauważyć.
Książkę oceniam na 4/5 i zabieram się za kolejne części.

lullaby | 2010-06-16
Przeczytana: 16 czerwca 2010

Cóż mogę powiedzieć... Ogólnie ciekawe. Autorce udało się stworzyć wartką akcję, która wciąga. Duży plus za kreację głównych bohaterów, no może z wyjątkiem Claire -według mnie jest po prostu żadna. Dobrze, że Michael i Shane na czele z pewną urodziwą gotką ratują sytuację. Książka może nie jest napisana po mistrzowsku, ale przyjemnie się ją czyta. Taka miła lektura na jeden wieczór lub krótką podróż.

Niko | 2013-05-02
Przeczytana: 27 kwietnia 2013

Szesnastoletnia Claire nękana przez koleżanki z akademika postanawia się przeprowadzić z dala od nich.
Trafia do domu Glassów, który okazuje się nie być takim zwykły domem a miasto - miastem wampirów.
Zamieszkuje razem z właścicielem domu Michaelem oraz dwójką jego współlokatorów - Shanem oraz Eve.
Ale to dopiero początek tego co czeka Claire, gdy podpadnie się nieodpowiedniemu wampirowi...

Książka bardzo dobrze napisana, wartka akcja, praktycznie cały czas coś się dzieje co sprawia, że ani przez chwile nie czujemy że jest nudno. Nie ma żadnych zbędnych opisów i wydarzeń do niczego nie prowadzących, wszystko jest ściśle ze sobą powiązane i zmierza do konkretnego celu.
Jednym słowem gorąco polecam, jeśli ktoś lubi książki tego typu, a wampiry nie są mu obojętne to jest to dla niego pozycja obowiązkowa.

Beata | 2013-12-23
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 22 grudnia 2013

Kolejna książka o wampirach. Właściwie teraz czytam głownie kryminały, ale na święta postanowiła wziąć coś lżejszego.
Niby ciekawe, ale specjalnie mnie nie wciągnęła. Czytałam, bo czytałam.
W końcu ktoś zrezygnował z wątku romantycznego śmiertelniczka-wampir.

Kasia1101998 | 2016-02-18

Inna- na plus. Fajna i naprawdę ciekawa. Polecam :)