Młodzi gniewni

Tłumaczenie: Andrzej Szulc
Wydawnictwo: Prima
My Posse Don't Do Homework
8371520409
młodzi, gniewni, dangerous, minds, johnson
karasuhebi

Autobiograficzna relacja LouAnne Johnson stała się podstawą bijącego rekordy popularności filmu z Michelle Pfeiffer w roli głównej. Dziewiątą klasę w Parkmont High School nauczyciele określają zwięźle mianem „trudnej”. Poprzedniczka LouAnne Johnson – nowej nauczycielki – odeszła stąd w stanie ciężkiego rozstroju nerwowego. „Oni zakosztowali krwi; są niebezpieczni” – twierdzą pedagodzy....

Dziewiątą klasę w Parkmont High School nauczyciele określają zwięźle mianem „trudnej”. Poprzedniczka LouAnne Johnson – nowej nauczycielki – odeszła stąd w stanie ciężkiego rozstroju nerwowego. „Oni zakosztowali krwi; są niebezpieczni” – twierdzą pedagodzy. LouAnne, była dziennikarka i oficer piechoty morskiej, ma jednak inne zdanie. W powierzonych jej opiece uczniach widzi wrażliwych młodych ludzi, którzy pod maską ulicznych chuliganów kryją strach przed otoczeniem i niewiarę we własne siły. Łamiąc wszelkie uświęcone szkolne zasady, prośbą i groźbą, pochlebstwem i podstępem nakłania nastolatków, by zadbali o własną przyszłość i zaczęli interesować się nauką. Młodzież stopniowo obdarza ją zaufaniem i wraz z nią przeciwstawia się szkolnej biurokracji i bezdusznemu programowi.

źródło opisu: zokładka

Grażyna | 2011-05-26
Przeczytana: 24 maja 2011

Bardzo dobra, nie spodziewałam się nawet, że tak mi się spodoba.

ElViento | 2011-05-26

chyba na odwrót, film nie oddaje pełni książki, bo to film powstał na podstawie książki. Wolę książkę, aczkolwiek film tez jest bardzo dobry, co się rzadko zdarza podczas adaptacji. Generalnie bardzo dobre dzieło, z przesłaniem, z planem. Nie jest czytadłem, którego fabuły zapomina się po krótkim czasie. Chętnie kiedyś sobie powtórzę lekturę...

Hannya | 2016-03-14
Przeczytana: 14 marca 2016

Nie trzeba wiele mówić o tej pozycji. Szczera, dosadna jak życie. Pokazuje jak może być niewdzięczna praca nauczyciela, ale z drugiej strony jeśli się nie 'szufladkuje' uczniów, można im dać coś bezcennego. Ale są też tacy, którzy nie chcą dać sobie pomóc. Na nich czasem nie ma rady.

Marharytka | 2012-05-18
Przeczytana: 2011 rok

Bardzo szybko się ją czyta, daje do myślenia, trochę przeraża, a trochę bawi.
Nie warto się sugerować filmem, co prawda on mnie natchnął bym sięgnęła po tę książkę, ale ma ona inny wydzwięk niż sam film :)

Attia | 2016-01-10

Jedna z lepszych książek, która podbiła moje serce <3
Polecam ją wszystkim zbuntowanym nastolatkom jak i również dorosłym ;)

MacG | 2012-01-12

Świetna książka, nie tylko dla tych, którzy w przyszłości chcą/będą nieść oświaty kaganiec. :)

Justyna | 2011-02-12
Przeczytana: 20 grudnia 2009

Książka nie oddaje w pełni filmu. Pokazuje tylko niektóre epizody jego fabuły. Mimo wszystko warta jest jednak polecenia.

Iza | 2016-11-18
konewka2311 | 2016-11-10