Młodzi gniewni

Okładka książki Młodzi gniewni LouAnne Johnson
Okładka książki Młodzi gniewni
LouAnne Johnson Wydawnictwo: Prima Ekranizacje: Młodzi gniewni (1996) biografia, autobiografia, pamiętnik
My Posse Don't Do Homework
Prima
1996-01-01
1996-01-01
8371520409
Andrzej Szulc
Ekranizacje:
Młodzi gniewni (1996)
młodzi gniewni dangerous minds johnson

Spodziewałam się ciekawszej książki.
Teraz w końcu czas na film 🙈😆

Spodziewałam się ciekawszej książki.
Teraz w końcu czas na film 🙈😆

Bardzo różni się od filmu. Film i książka to zupełnie dwie różne historie. Polecam

[...]
młody człowiek pochodzący z niższej klasy średniej, który nie może poszczycić się niczym szczególnym, urokiem, wyglądem, wykształceniem, a z całą już pewnością bogactwem. Niewiele oczekuje od życia - dostatecznej ilości pieniędzy na piwo i papierosy, miłej, wyrozumiałej dziewczyny.

[...]

2095
2033

Książka „Młodzi gniewni” LouAnne Johnson zabiera czytelnika w świat pewnej nauczycielki, która łamie schematy i wprowadza powiew świeżości w podejściu do nauczania.
Po książkę sięgnęłam w ramach #wrzesniowego wyzwania czytelniczego. W latach dziewięćdziesiątych oglądałam film, który jest bardziej rozbudowany niż książka. Mimowszystko serdecznie polecam.
LouAnne Johnson, po zrezygnowaniu z pracy w marines postanawia objąć posadę w jednej ze szkół średnich w Los Angeles. Zostaje przydzielona przez dyrektora szkoły do wyjątkowo trudnej klasy – pełnej młodzieży pochodzenia afroamerykańskiego i meksykańskiego, często też członków gangów ulicznych. Klasa nową nauczycielkę traktuje jak wroga i stara się jej pozbyć tak jak jej poprzedniczki. Louanne z biegiem czasu zyskuje ich zaufanie nietypowymi metodami nauczania oraz zaangażowaniem w rozwiązywaniu ich problemów. Louanne jest pierwszą osobą, która stara się im pomóc w rozwiązywaniu trapiących ich problemów. Dzięki nowej nauczycielce uczniowie zyskują wiarę w swoje możliwości

LouAnne Johnson,...

Nikt nie jest idealny, ale nie istnieją też uczniowie z gruntu niereformowalni. Brak wzoru do naśladowania albo wiary w siebie, kłopoty w domu, chęć zaimponowania kolegom, nieśmiałość... Doraźne środki w postaci szlabanu czy przysłowiowej pały w dzienniku jeśli coś zmienią, to tylko na gorsze. Ale by rozwiązać problem, trzeba najpierw umieć go dostrzec, a przede wszystkim w ogóle spróbować go poszukać

Jedna z lepszych książek, która podbiła moje serce <3
Polecam ją wszystkim zbuntowanym nastolatkom jak i również dorosłym ;)

Jedna z lepszych książek, która podbiła moje serce <3
Polecam ją wszystkim zbuntowanym nastolatkom jak i również dorosłym ;)

Bardzo szybko się ją czyta, daje do myślenia, trochę przeraża, a trochę bawi.
Nie warto się sugerować filmem, co prawda on mnie natchnął bym sięgnęła po tę książkę, ale ma ona inny wydzwięk niż sam film :)

Bardzo szybko się ją czyta, daje do myślenia, trochę przeraża, a trochę bawi.

Świetna książka, nie tylko dla tych, którzy w przyszłości chcą/będą nieść oświaty kaganiec. :)

Bardzo dobra, nie spodziewałam się nawet, że tak mi się spodoba.

Bardzo dobra, nie spodziewałam się nawet, że tak mi się spodoba.

chyba na odwrót, film nie oddaje pełni książki, bo to film powstał na podstawie książki. Wolę książkę, aczkolwiek film tez jest bardzo dobry, co się rzadko zdarza podczas adaptacji. Generalnie bardzo dobre dzieło, z przesłaniem, z planem. Nie jest czytadłem, którego fabuły zapomina się po krótkim czasie. Chętnie kiedyś sobie powtórzę lekturę...

• 2015
  • Biografia

Dodaj cytat z książki Młodzi gniewni