Oszpicyn

Wydawnictwo: Marginesy
LubimyCzytać

Autor trylogii grobiańskiej w nowym kryminale z elementami horroru. Okoliczności sprawy skłaniają do przypuszczeń, że nie wszystko da się wyjaśnić w sposób logiczny i przewidywalny, bo siły zła działają na granicy naszego świata i rzeczywistości. Rozum nie zawsze wszystko ogarnie… Oszpicyn – tak swoje miasto nazywali oświęcimscy Żydzi. Dzieją się tu rzeczy niepokojące. Ludzie zaczynają...

Autor trylogii grobiańskiej w nowym kryminale z elementami horroru.

Okoliczności sprawy skłaniają do przypuszczeń, że nie wszystko da się wyjaśnić
i rzeczywistości. Rozum nie zawsze wszystko ogarnie…

Oszpicyn – tak swoje miasto nazywali oświęcimscy Żydzi. Dzieją się tu rzeczy niepokojące. Ludzie zaczynają ginąć w makabrycznych okolicznościach, dzieci zamieniają się w morderców, szczury atakują mieszkańców, a wszyscy zajadle próbują odnaleźć pewien zakopany skarb. Coś opętało to miasteczko – coś, co dotąd było głęboko uśpione. Nawet dziennikarz, który prowadzi własne śledztwo nie docieknie prawdy… On jako pierwszy musi się z tym zmierzyć: demony przeszłości potrafią ożyć w każdej chwili. I stanowić realne zagrożenie.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Melocotón | 2017-02-18
Przeczytana: 18 lutego 2017

Oklepane samograje (Holokaust, duchy przeszłości, małe miasteczko, krwiożercze zwierzątka itp.), napisane jest to trochę sprawozdawczo, a trochę jak wypracowanie (czyli bez emocji), główny bohater kompletnie bezjajeczny, w książce nie dzieje się nic ani strasznego, ani ciekawego, po połowie albo się zasypia albo się kartkuje.
No nie wiem, kto takie książki nazywa thrillerem.

Magdalena Maria Zofia | 2017-02-21
Przeczytana: 21 lutego 2017

Przerwałam. Nie mogę więcej. Może kiedyś do niej wrócę, bo pomysł ciekawy. Gorzej z wykonaniem. Czuję się jakbym czytała licealne "opisy przyrody". Każde źdźbło podzielne na czworo. Czytam dość szybko, a w tym przypadku - czytam, czytam i czytam i czytam....i dopiero kindlowe 30%. Szkoda, bo jakby wywalić te dłużyzny było by na pewno ciekawiej.

marcjn | 2017-02-17
Przeczytana: 17 lutego 2017

Zaczyna się ciekawie później jest dziwnie i nudno. Może chciał autor coś przekazać tym tekstem, ale jak dla mnie jest to niestrawne połączenie fikcji i absurdu z prawdziwymi problemami.

Nie_mogę_bo_czytam | 2017-01-26
Przeczytana: 08 lutego 2017

Właśnie zyskałam nowego ulubionego autora!

_InoJa_ | 2017-02-23

Ale to jest słabe.
Zachęcona opiniami w internecie zamówiłam tę książkę. Niestety, o ile po opisie fabuła wydaje się świetna, tak samo wykonanie pozostawia wiele do życzenia.
Tu po prostu wieje nudą...

Aqarela | 2017-02-23
raczek | 2017-02-19
Przeczytana: 18 lutego 2017
asiayuka | 2017-02-17
Patronaty tygodnia

W tym tygodniu w księgarniach pojawią się m.in. bałkańska opowieść napisana sercem zakochanej kobiety, spektakularny finał cyklu fantasy „Krucze pierścienie”, reportaż o kryminalnej Polsce i kryminał z elementami horroru. Polecamy nowości wydawnicze, które ukazały się pod naszym patronatem.