Pasażer 23

Tłumaczenie: Barbara Tarnas
Wydawnictwo: Amber
Passagier 23
Ag2S

Zekranizowany w 2018 roku bestseller „Der Spiegel” – przez rok w czołówce niemieckich list. Martin Schwartz, policyjny detektyw i psycholog, żyje na dnie rozpaczy. Jego żona i synek popłynęli statkiem na wakacje i na pełnym morzu zaginęli… Teraz Martin podejmuje się każdego, nawet najbardziej szaleńczego zadania, bo własne życie nie ma już dla niego żadnej wartości. Łamie wszelkie zasady i...

wszelkie zasady i regulaminy, ale jest przerażająco skuteczny. Ściga zło…
Dowiaduje się, że na tym statku znikali również inni pasażerowie. Wśród nich była mała dziewczynka, która teraz się odnalazła. Miała ze sobą misia synka Martina. Ale dziewczynka milczy…

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Ida79 | 2019-08-18
Przeczytana: lipiec 2019

Nie czytało się źle, dobrze też nie. Przekombinowane i epatujące makabrą.

Arek Gruszczyński | 2019-08-14
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone
Przeczytana: 13 sierpnia 2019

Macie czasem uczucie, że chcielibyście przeczytać jakąś książkę, bo fabuła wydaje Wam się interesująca ale podczas czytania dochodzicie do wniosku, że... nie o to Wam chodziło i chyba nawet nie mieliście ochoty na tego rodzaju ksiażkę? :P
No więc chyba tak było w moim przypadku kiedy brałem się za Pasażera 23. Dobre opinie, intrygująca fabuła, BIORĘ! :)
I nie mogę powiedzieć, że się zawiodłem bo książka, jak i sam temat, który został w niej poruszony, zrobiły na mnie bardzo duże wrażenie. Dlatego oceniam ten psychologiczny thiller na 7 gwiazdek. Ani przez moment nie czułem się znudzony lekturą i wydaje mi się, że nie ma osoby, która byłaby w stanie przewidzieć (w całości) zakończenie oraz odkryć, kto tak naprawdę i dlaczego stał za makabrycznymi wydarzeniami w tej historii.
Polecam!

Daria | 2019-08-13

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Cała akcja toczy się na wycieczkowcu, no z małymi wyjątkami ale głównie na statku. Autor poruszył okropny temat jakim jest molestowanie i do tego przez matki.. Przez cały czas zastanawiałam się kto stoi za wszystkimi zaginięciami ale nigdy nie spodziewalabym się takiego zakończenia. Polecam

Iwona | 2019-07-30
Przeczytana: 30 lipca 2019

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Bardzo zaskakująca książka. Ciekawy temat, super napisana.Wielowątkowa. Poruszony trudny temat: molestowania dzieci przez własne matki !!!
Polecam.

kagawe | 2019-07-04
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 04 lipca 2019

Bardzo wcigąjaca, świetnie napisana ksiazka! Ciekawa historia, niespodziewane zwroty akcji.
Brawo za polskie tłumaczenie. Brak kalek z jęz. niemieckiego świadczy o kunszcie tłumacza i dość rzadko się zdarza.

Aneta | 2019-06-24
Na półkach: Przeczytane, 2019, Na czytniku
Przeczytana: 23 czerwca 2019

Akcja tego thrillera toczy się głównie na wielkim statku wycieczkowym, na którym w ostatnich kilku latach dochodzi do dziwnych zaginięć, które armator określa jako samobójstwa. Co najdziwniejsze, samobójniczyniami są matki, które nie skaczą za burtę same, lecz ciągną ze sobą dzieci. Wśród zaginionych jest jedenastolernia dziewczynka, która po dwóch miesiącach odnajduje się na wycieczkowcu, który tak naprawdę ma powierzchnię małego miasteczka. Gdzie w tym czasie była, kto ją ukrywał? Tajemnicę próbuje rozwiązać policjant Martin Schwarz , który nie może podnieść się z psychicznej zapaści po tym, jak jego żona, na tym właśnie statku, piec lat wcześniej wyskoczyła wraz z dziesięcioletnim synem za burtę. Prowadząc nieoficjalne śledztwo w sprawie odnalezionej dziewczynki, wpada na nowe dowody dotyczące śmierci swoich bliskich. Schwarz to taki trochę Brudny Harry, który dla sprawy zrobi wszystko. Autor całkiem nieźle buduje napięcie, prowadząc czytelnika po...

Kasianna88 | 2019-06-07
Przeczytana: 07 czerwca 2019

Fajnie sie słuchało, milion razy lepiej niż odprysk, ale historia taka sobie.

Tibora | 2019-05-18
Przeczytana: 30 kwietnia 2019

Wydanie kieszonkowe.

O wiele lepsza książka w mojej ocenie od 'Odprysk'u tego samego autora.

Zagadki kryminalne i bardzo fajne pokazanie co dobry pisarz może zrobić z informacją która go zaintryguje :)

Ograniczenie terenu wydarzeń do statku również bardzo się sprawdza.

Polecam!

cichoboczytam | 2019-05-12

Niby ciekawa fabuła, powinna wciągnąć a jednak nie wciągała. Ani od początku, który nijak ma się do reszty. Ani później kiedy akcja faktycznie rozkręciła się. Dziwna książka, niby z nią wszystko w porządku ale czytało się jakby wszystko z nią było nie tak.

Asica Nienadowska | 2019-05-01
Przeczytana: 09 kwietnia 2019

Bardzo zaskakujaca ksiazka. Zaczyna sie jak horror. Akcja trzyma w napieciu do samego konca. A pozniej koniec okazuje sie zupelnie inny niz bysmy sie spodziewali. Bardzo podobala mi sie ta ksiazka. No i miejsce akcji tez ciekawie dobrane. Az sama zainteresowalam sie tematem samobojst dokonywanych na statkach pasazerskich. Dla jednych rejs taki statkiem to marzenie, relaks, przygoda, dla innych doskonala okazja, by odebrac sobie zycie.
W ksiazce porusza sie bardzo trudne tematy. Molestowanie, pedofilia, prostytucja, depresje, samobojstwo, choroby psychiczne. Ciezki kaliber dla wielu czytelnikow. Jednak mimo, ze historia jest fikcja literacka, niestety musimy sobie zdawac sprawe, ze takie rzeczy dzieja sie naprawde. A czesto jest nawet znacznie gorzej :(
Na koncu ksiazki mamy kilka slow od autora i mozemy sie przekonac, ze to naprawde normalny zabawny czlowiek :)