Zaginiony

Cykl: Maria Wern (tom 8) | Seria: Ślady zbrodni
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Pojke försvunnen
giovanna

Andreas Nilsson, dziewięciolatek z Gotlandii, wraca rowerem z cmentarza, na którym pochowany jest jego brat. Na bagażniku wiezie skradzioną z cmentarza czaszkę…

Wkrótce policja otrzymuje zgłoszenie o zaginięciu chłopca. Natychmiast rozpoczynają się poszukiwania. Co komisarz Maria Wern odkryje w jaskini nieopodal szkoły w Östergarn?

źródło opisu: https://publicat.pl/wydawnictwo-dolnoslaskie

źródło okładki: https://publicat.pl/wydawnictwo-dolnoslaskie

joaśka | 2017-05-06
Przeczytana: 06 maja 2017

W moim odbiorze nic specjalnego. Zwyczajowo skróciłam sobie czas (którego mamy przecież wszyscy deficyt) i znalazłam się na stronach s.334-340. Tam znalazłam połowiczne acz satysfakcjonujące mnie rozwiązanie zagadki :) Jak ktoś ma ochotę przeczytac całość to oczywiście nie zniechęcam (tym bardziej, że widzę wysokie oceny tej książki). Ja dałam sobie spokój.

karolina94 | 2017-03-23

Dziesięcioletni Andreas często przesiaduje na cmentarzu, gdzie pochowany jest jego brat. To typowy przykład odludka, nie posiada przyjaciół, wymyśla niestworzone historie. Pewnego dnia przepada bez śladu... Do śledztwa dołącza się inspektor Wern, co odkryje? Wszyscy będą wydawali się winni... Czy chłopcu stała się krzywda, a jeśli tak to kto jest sprawcą złośliwy kolega ze szkoły, matka, ojciec czy tajemniczy grabarz ?
To już moje piąte spotkanie z Inspektor Marią Wern po książkach takich jak „Ofiary z Martebo”, „Kruchy lód”, „Czarny motyl”, „Skrzydlata śmierć” przyszła pora na „Zaginionego”. Książka, w podobny klimacie do poprzednich, ciekawa fabuła osadzona w mrocznej Szwecji. Wciągająca, poruszająca aktualne tematy takie jak handel ludźmi, broń radioaktywna, problem deportacji. Czuć skandynawski klimat a jednak akcja toczy się dość żwawo co według mnie na plus wyróżnia autorkę. Książka posiada wiele wątków po czym wszystko schodzi w jeden wspólny, na dodatek zaskakujące...

odSłońKulturę | 2017-04-17
Na półkach: Przeczytane, Free, Books
Przeczytana: 17 kwietnia 2017

Zachęcam Was do przeczytania książki "Zaginiony". Autorka nie należy do grona najpopularniejszych pisarzy Skandynawii, takich jak Jo Nesbo, Henning Mankell czy Stieg Larsson, ale jest na dobrej drodze, by walczyć o wyróżnienie wśród najznamienitszych. Książka jest napisana w bardzo jasny, klarowny sposób. Lektura sprawia, że chcemy rozwiązać niecodzienną zagadkę i obnażyć kryminalną twarz malowniczej Gotlandii. Koniecznie sprawdźcie, co spotkało Andreasa.

Więcej na www.odslonkulture.pl

Guzikowianka | 2018-01-19
Przeczytana: 19 stycznia 2018

Na półkę „Z dreszczykiem” trafiają u mnie kryminały. To jakby logiczne. A z „Zaginionym” miałam problem. Bo niby kryminał ale dreszczyku nie było. Nawet za wiele trupów się nie doszukała. Prawie bez krwi i z jakimś takim otępiałym śledztwem. Ale polecam. Dwie gwiazdki na minusie za kolejny Midsommar

Marysia | 2017-08-30
Przeczytana: 28 sierpnia 2017

Okazuje się, że to kolejna część całej serii, tymczasem to moja pierwsza styczność z tą autorką - jakoś przypadkiem akurat ta książka wpadła mi w ręce :)
Nie mniej jednak, raczej nie wrócę i nie będę nadrabiać poprzednich części.

Fabułą jest historia Andreasa Nillsona, dziewięciolatka, który zaginął na Gotlandii. Wiele lat wcześniej jego brat utonął, a matka nie bardzo radzi sobie z wychowaniem jego i siostry.
Wątek przeplata się z dwoma parami znajomych matki, którzy mają romans ze sobą oraz ich synami, którzy nie zaakceptowali nigdy Andreasa.
W tym samym czasie co chłopiec, ginie również syn uchodźców, którzy mieli być deportowani. Komisarz Maria Wern stara się rozwikłać zagadkę, oczywiście z pozytywnym skutkiem.

W przeciwieństwie do komisarza Harrego Hole, do którego nieustannie wracam w każdej części, czy też antropologa Davida Huntera, jak dla mnie komisarz Wern została przedstawiona jako nieangażująca za nadto w sprawę. Jasne, ma dzieci w podobnym wieku, więc traktuje to...

M_Zebrowska | 2018-04-28
Martyna5 | 2018-04-25