Marysia 
kobieta, status: Czytelniczka, dodała: 8 cytatów, ostatnio widziana 1 tydzień temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-08-05 21:05:47
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Joanna Chyłka (tom 2)

Mróz ma w sobie coś wciągającego... potrafi zainteresować czytelnika tak, że ten chce więcej i więcej i nie może się doczekać co będzie dalej :)

"Zaginięcie" to druga część serii o prawniczce Chyłce i jej aplikancie Oryńskim. Tym razem bronią małżeństwa, któremu prokuratura postawiła zarzut zabójstwa ich trzyletniej córeczki. Dziewczynka zniknęła z ich domku letniskowego, pomimo, że przez...
Mróz ma w sobie coś wciągającego... potrafi zainteresować czytelnika tak, że ten chce więcej i więcej i nie może się doczekać co będzie dalej :)

"Zaginięcie" to druga część serii o prawniczce Chyłce i jej aplikancie Oryńskim. Tym razem bronią małżeństwa, któremu prokuratura postawiła zarzut zabójstwa ich trzyletniej córeczki. Dziewczynka zniknęła z ich domku letniskowego, pomimo, że przez całą noc alarm był wyłączony, a okna pozamykane. Nie udaje się odnaleźć żadnych poszlak świadczących o porwaniu, logicznym wnioskiem zaczyna więc być możliwość zabójstwa..
Chyłka i Oryński podejmują się obrony rodziców, choć nie do końca wierzą w ich niewinność.
Książka napisana bardzo ciekawie, wciągająca, wartka akcja. Dobre dialogi pomiędzy głównymi bohaterami -> warta polecenia :)

--------------------------------------------------------------------------
Prawnicy próbując rozwikłać sprawę zaginięcia dziewczynki oczywiście natrafiają na multum komplikacji. Świadkowie zaczynają ginąć, na jaw wychodzi romans matki w miejscowym Białorusinem - Sakratem. W toku akcji matka odwraca się od męża i to jego obarcza winą, jakoby podczas kłótni popchnął ją z dziewczynką na rękach, i ta zginęła. W wyniku tych działań Chyłka broni już tylko męża. Po drodze jednak ma wypadek, który dość trwale wyłącza ją z jakichkolwiek działań,więc Oryński musi przejąć "dowodzenie".
Rozwiązanie nie do końca mnie przekonuje - okazuje się, że między małżeństwem rzeczywiście doszło do kłótni, rano matka zaalarmowała męża, że dziecka nie ma, kiedy on szukał dziewczynki, ta potajemnie wyprowadziła ją z domu i przekazała swojemu kochankowi - Sakratowi, który równocześnie okazał się biologicznym ojcem dziecka. Sakrat jednak zażądał okupu za dziewczynkę, który "prawdziwy" ojciec spłacał bojąc się o życie córki. Przez to też nie wyznał prawdy, tylko pozwolił na skazanie się na 3 lata więzienia.
Kiedy Chyłka dowiaduje się ostatecznie prawdy, postanawia obejść tajemnice adwokacką i o wszystkim zawiadamia organy ścigania, którym udaje się odnaleźć Sakrata razem z dziewczynką. Następstwem tego jest jednak wyrzucenie jej z kancelarii, ponieważ adwokat, który zdradza tajemnice klientów nie jest zbyt wiarygodny..
Zakończenie i wyjaśnienie całej sprawy jak dla mnie dość naciągane, mogłoby być lepsze - poza tym jest ok :)

pokaż więcej

 
2018-07-30 07:28:28
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Lumikki Andersson (tom 1)
 
2018-07-30 07:27:17
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Lucky Santangelo (tom 9)
 
2018-07-15 11:00:21
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Lumikki Andersson (tom 3)
 
2018-07-13 09:44:45
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
 
2018-07-13 09:44:14
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
 
2018-06-24 16:23:32
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Zdecydowanie jestem rozczarowana. Po "Spencerville", które było ciekawe i wciągające, spodziewałam się po DeMille czegoś więcej. "Odyseja Talbota" jednak "nie powala".

Czyta się dość ciężko, akcja zaczyna być ciekawa dopiero po 2/3 książki - jeśli ktoś nie jest wytrwały - nie doczyta...

Fabuła opiera się na historii tajemniczego Talbota - Amerykanina, który podczas wojny przeszedł na stronę...
Zdecydowanie jestem rozczarowana. Po "Spencerville", które było ciekawe i wciągające, spodziewałam się po DeMille czegoś więcej. "Odyseja Talbota" jednak "nie powala".

Czyta się dość ciężko, akcja zaczyna być ciekawa dopiero po 2/3 książki - jeśli ktoś nie jest wytrwały - nie doczyta...

Fabuła opiera się na historii tajemniczego Talbota - Amerykanina, który podczas wojny przeszedł na stronę ZSRR. Po latach, kiedy ZSRR opracował technologię pozwalającą na zniszczenie Stanów Zjednoczonych, tajemnicza postać powraca, aby doprowadzić do utraty przez Zachód przewagi technologicznej. ZSRR chce doprowadzić do zniszczenia całej sieci energetycznej Stanów. Próby zapobieżenia temu, podejmują pracownicy jednej z kancelarii prawniczych, których przełożeni również brali udział w wojnie. Pojawia się dużo intryg, dużo wątków szpiegowskich i oczywiście także romanse. Wszystko to jest jednak napisane w sposób ciężki, i mało ciekawy...

******************************************************************
Talbotów tak na prawdę jest trzech - pierwszym z nich jest uznany za zaginionego wiele lat temu ojciec Katherine, który po latach powraca aby po ataku na Stany objąć urząd prezydenta. Drugi to ojciec Petera Thorpe, bliski doradca obecnego prezydenta USA. Największą niespodziankę jednak stanowi ostatni z nich - Patrick O`Brien, który przez całą akcję przedstawiany jest jako zagorzały przeciwnik Talbota i osoba, która próbuje go zdemaskować.

pokaż więcej

 
2018-06-10 13:05:34
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
 
2018-06-10 12:55:07
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Moim zdaniem - świetna!

DeMille przedstawia historię Keitha Landry, byłego weterana wojny w Wietnami oraz agenta wywiadu, który po 25 latach służby powraca do swojego rodzinnego miasta. Tam czeka na niego jego miłość ze szkolnych lat, z którą przez cały czas wymieniał korespondencję. Problemem jest jednak mąż Annie, który kiedyś był (i nadal jest) zaciekłym wrogiem Keitha. Okazuje się, że w...
Moim zdaniem - świetna!

DeMille przedstawia historię Keitha Landry, byłego weterana wojny w Wietnami oraz agenta wywiadu, który po 25 latach służby powraca do swojego rodzinnego miasta. Tam czeka na niego jego miłość ze szkolnych lat, z którą przez cały czas wymieniał korespondencję. Problemem jest jednak mąż Annie, który kiedyś był (i nadal jest) zaciekłym wrogiem Keitha. Okazuje się, że w małym miasteczku nie ma miejsca dla nich dwóch, co od samego początku powoduje konflikty i starcia Keitha z miejscową policją.

Według mnie, DeMille w niektórych momentach przesadził z rozwlekłością i szczegółowością opisów mało istotnych rzeczy. To można by pominąć. Ale wszystko poza tym, uważam za świetne - ciekawa akcja, wciągająca fabuła, dobrze stworzeni bohaterowie. Pierwsza połowa może nie była tak wciągająca, ale przy drugiej wszystko "poszło na bok", aby tylko dowiedzieć się co będzie dalej. Daję dużego plusa i polecam :)

________________________________________________________________________
Keith po powrocie do rodzinnego miasteczka cały czas myśli o Annie, swojej dawnej miłości. Poślubiła ona jednak bezwzględnego szefa miejscowej policji. To powoduje, że Keith jest prześladowany i śledzony cały czas - jako agent wywiadu jakoś sobie z tym radzi :) po 2 msc postanawiają uciec z Annie, ale Baxter ich znajduje. Keith trafia do szpitala, a Annie "przepada". Baxter zabrał ją do ich domku nad Jeziorem Szarym gdzie znęca się nad nią i brutalnie wykorzystuje. Oczywiście wszystko musi się dobrze skończyć - Keith jedzie uratować Annie, a w wyniku tego "starcia" Baxter ginie. Szkoda jedynie, że podczas tej akcji ginie również Billy - znajomy Keitha, który również chciał się zemścić na Baxterze.

* Moim zdaniem, na uznanie zasługuje zarysowanie postaci Charliego - byłego szefa Keitha, który zawsze znajdzie się w odpowiednim miejscu i czasie :)

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
147 47 121
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Ulubione cytaty (11)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd