Marysia 
kobieta, status: Czytelniczka, dodała: 8 cytatów, ostatnio widziana 8 godzin temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-10-20 10:36:37
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-10-19 16:08:36
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Joanna Chyłka (tom 7)

Siódma część z serii o Chyłce i Oryńskim.
Z jednej strony po przeczytaniu kolejnych człowiek jest ciekawy co też będzie dalej, a z drugiej... ta część jest jakaś taka "nijaka".
Niby wszystko poprawnie - jest sprawa, jest Chyłka, Oryński, relację pomiędzy nimi, ale tak naprawdę Mróz nie wzniósł się na wyżyny swoich możliwości. Być może wynika to z tempa z jakim pisze kolejne części - może...
Siódma część z serii o Chyłce i Oryńskim.
Z jednej strony po przeczytaniu kolejnych człowiek jest ciekawy co też będzie dalej, a z drugiej... ta część jest jakaś taka "nijaka".
Niby wszystko poprawnie - jest sprawa, jest Chyłka, Oryński, relację pomiędzy nimi, ale tak naprawdę Mróz nie wzniósł się na wyżyny swoich możliwości. Być może wynika to z tempa z jakim pisze kolejne części - może zaczyna mu już nieco brakować pomysłu i polotu?
Czyta się dobrze, szybko, ale nie jest to pozycja rewelacyjna...

__________________________________________________________________________
W tej części Chyłka prowadzi sprawę Kranza, swojego ginekologa, który został oskarżony o zamordowanie swojej pacjentki - Beaty Wider, która zapisała mu w spadku swój dom. Na drugim planie pojawia się próba poradzenia sobie przez Chyłkę z utratą dziecka oraz nadal nie uporządkowane relacje pomiędzy nią a Zordonem.
Kranz wypiera się stawianych mu zarzutów twierdząc, że Wider była u niego tylko jeden raz i nie mieli ze sobą nic więcej wspólnego. Zdjęcie z nią oraz wydruk testamentu na jego drukarce świadczą jednak o czymś innym. Podczas śledztwa i procesu ginie Harry McVay, wieloletni przyjaciel Chyłki, a jego miejsce w kancelarii zaczyna zajmować syn - William.
Ostatecznie Chyłce udaje się wybronić Kranza, okazuje się bowiem, że Wider miała bliźniaczkę, która zaraz po porodzie została oddana do adopcji. To własnie z nią związał się Kranz - Elżbietą. Ona także była na zdjęciach, więc Kranz zostaje uniewinniony.
I w sumie każde inne, ostateczne zakończenie mogłoby tutaj być dobre. Mróz postanowił jednak na sam koniec spotkać Oryńskiego z Kranzem. Podczas tego spotkania Kranz przyznaje się do zamorodowania Wider, okazuje się, że rodzina Widerów prawie wiek temu przejeła nie do końca moralnie majątek Kranzów pozbawiając ich całego dobytku. Lekarz mści się więc na wszystkich osobach, które były w to zamieszane. Tym sposobem pozoruje samobójstwo Wider, zabija Harrego, który pomagał pewnemu Anglikowi w procesach reprywatyzacji oraz przyczynia się także do "samobójstwa" prawnika, który siedział wraz z Oryńskim w więzieniu. Ponieważ jednak na samym początku pomógl w wyciągnięciu Zordona z więzienia, sytuacja jest dość patowa - ani Oryński ani Chyłka nie mogą nikomu powiedzieć o tym o czym się dowiedzieli.

I również tutaj można by postawić kropkę, nie mniej jednak Chyłka przychodzi do mieszkania Oryńskiego, pijana, oferując mu związek, i równocześnie oznajmiając, że William prawdopodobnie zaraził ją nieuleczalną chorobą, więc nie zostało jej zbyt dużo czasu na wszystko. Jedyne co, to przed śmiercią opowie mediom jak naprawdę wyglądała sprawa Kranza.
Zakończenie moim zdaniem jest słabe. Niepotrzebnie wszystko komplikuje i stwarza kolejne wątki. Przez 7 części Mróz pokazuje jaka "chemia" jest między tym dwojgiem, a jednak zawsze coś powstrzymuje ich przed zrobieniem kolejnego kroku na przód - jest to zbytnio przeciągane, ten wątek zaczyna już być wręcz nudny...

Oczywiście z ciekawości kolejną część także przeczytam, mam nadzieję, że okaże się lepsza niż siódma :)

pokaż więcej

 
2018-10-08 20:38:04
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
 
2018-10-08 20:37:37
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Joanna Chyłka (tom 6)
 
2018-10-08 20:37:14
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Joanna Chyłka (tom 5)
 
2018-10-08 20:36:51
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Joanna Chyłka (tom 4)
 
2018-10-08 20:36:26
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Joanna Chyłka (tom 3)
 
2018-08-05 21:05:47
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Joanna Chyłka (tom 2)

Mróz ma w sobie coś wciągającego... potrafi zainteresować czytelnika tak, że ten chce więcej i więcej i nie może się doczekać co będzie dalej :)

"Zaginięcie" to druga część serii o prawniczce Chyłce i jej aplikancie Oryńskim. Tym razem bronią małżeństwa, któremu prokuratura postawiła zarzut zabójstwa ich trzyletniej córeczki. Dziewczynka zniknęła z ich domku letniskowego, pomimo, że przez...
Mróz ma w sobie coś wciągającego... potrafi zainteresować czytelnika tak, że ten chce więcej i więcej i nie może się doczekać co będzie dalej :)

"Zaginięcie" to druga część serii o prawniczce Chyłce i jej aplikancie Oryńskim. Tym razem bronią małżeństwa, któremu prokuratura postawiła zarzut zabójstwa ich trzyletniej córeczki. Dziewczynka zniknęła z ich domku letniskowego, pomimo, że przez całą noc alarm był wyłączony, a okna pozamykane. Nie udaje się odnaleźć żadnych poszlak świadczących o porwaniu, logicznym wnioskiem zaczyna więc być możliwość zabójstwa..
Chyłka i Oryński podejmują się obrony rodziców, choć nie do końca wierzą w ich niewinność.
Książka napisana bardzo ciekawie, wciągająca, wartka akcja. Dobre dialogi pomiędzy głównymi bohaterami -> warta polecenia :)

--------------------------------------------------------------------------
Prawnicy próbując rozwikłać sprawę zaginięcia dziewczynki oczywiście natrafiają na multum komplikacji. Świadkowie zaczynają ginąć, na jaw wychodzi romans matki w miejscowym Białorusinem - Sakratem. W toku akcji matka odwraca się od męża i to jego obarcza winą, jakoby podczas kłótni popchnął ją z dziewczynką na rękach, i ta zginęła. W wyniku tych działań Chyłka broni już tylko męża. Po drodze jednak ma wypadek, który dość trwale wyłącza ją z jakichkolwiek działań,więc Oryński musi przejąć "dowodzenie".
Rozwiązanie nie do końca mnie przekonuje - okazuje się, że między małżeństwem rzeczywiście doszło do kłótni, rano matka zaalarmowała męża, że dziecka nie ma, kiedy on szukał dziewczynki, ta potajemnie wyprowadziła ją z domu i przekazała swojemu kochankowi - Sakratowi, który równocześnie okazał się biologicznym ojcem dziecka. Sakrat jednak zażądał okupu za dziewczynkę, który "prawdziwy" ojciec spłacał bojąc się o życie córki. Przez to też nie wyznał prawdy, tylko pozwolił na skazanie się na 3 lata więzienia.
Kiedy Chyłka dowiaduje się ostatecznie prawdy, postanawia obejść tajemnice adwokacką i o wszystkim zawiadamia organy ścigania, którym udaje się odnaleźć Sakrata razem z dziewczynką. Następstwem tego jest jednak wyrzucenie jej z kancelarii, ponieważ adwokat, który zdradza tajemnice klientów nie jest zbyt wiarygodny..
Zakończenie i wyjaśnienie całej sprawy jak dla mnie dość naciągane, mogłoby być lepsze - poza tym jest ok :)

pokaż więcej

 
2018-07-30 07:28:28
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Lumikki Andersson (tom 1)
 
2018-07-30 07:27:17
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Lucky Santangelo (tom 9)
 
Moja biblioteczka
154 48 124
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Ulubione cytaty (11)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd