Stąpając po cienkim lodzie

Wydawnictwo: Sonia Draga
Älskaren från huvudkontoret
Ag2S

Doskonały thriller psychologiczny uznanej szwedzkiej pisarki! Jeśli zaczytujecie się w kryminałach Camilli Läckberg i Jo Nesbø – to coś dla Was! W marmurowym korytarzu mieszkania znanego biznesmena zostaje znaleziona bestialsko zamordowana kobieta. Ofiarę pozbawiono głowy… Tymczasem charyzmatyczny i kontrowersyjny przedsiębiorca znika bez śladu. Kim jest ofiara? A kim psychopatyczny morderca...

Doskonały thriller psychologiczny uznanej szwedzkiej pisarki!

Kim jest ofiara? A kim psychopatyczny morderca posługujący się maczetą?

Dwa miesiące wcześniej życie Emmy Bohman, asystentki sprzedaży w Clothes & More, przewraca się do góry nogami za sprawą przypadkowego spotkania ze swym przełożonym. Jesper Orre jest uosobieniem jej marzeń, więc kobieta szybko wdaje się z nim w romans. Po pewnym czasie Jesper znika, równie niespodziewanie, jak się pojawił, nie obdarzając Emmy
słowem wyjaśnienia.
Gdy po pierwszym nieszczęściu przychodzą kolejne, Emma zaczyna podejrzewać, co się stało. Tylko dlaczego Jasper chciał ją zranić? Niebawem okazuje się, że nie tylko ona próbuje go odnaleźć…

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Gośka | 2017-05-28
Przeczytana: 28 maja 2017

Emmy Bohman jest asystentką sprzedaży w sklepie odzieżowym. Jej życie nie obfituje w wielkie wydarzenia, żyje samotnie wraz se swoim kotem w mieszkaniu odziedziczonym po ciotce. Ojciec zmarł dziesięć lat wcześniej, matka natomiast dwa miesiące temu. I chociaż nie łączyły jej z matką dobre, ciepłe relacje, to jej śmierć w jakiś sposób wstrząsnęła młodą kobietą. I właśnie wtedy, kiedy Emma jest nieco słabsza psychicznie, do sklepu, w którym pracuje, wkracza Jesper Orre.

Jesper Orre jest prezesem w firmie zarządzającej między innymi sklepem Emmy. Bogaty, o dość kiepskiej reputacji, żyjący na świeczniku i budzący kontrowersje. Kiedy poznaje prostolinijną Emmę, wydaje się nią oczarowany. Po dość krótkiej znajomości oświadcza się i zostaje przyjęty. Jedynym zgrzytem w ich związku jest ukrywanie łączących ich relacji. Emma nie chce się chować, chce pochwalić się swoim ukochanym i wieść normalne życie. Dzień, który miał być najszczęśliwszym w jej życiu, okazuje się być najgorszym....

jadche | 2017-09-03
Przeczytana: 03 września 2017

W kategorii kryminałów szwedzkich tylko szóstka. Ani zagadka, ani psychologia nie są tu na najwyższym poziomie. Tej autorce daleko do mistrzów szwedzkiego, czy w ogóle skandynawskiego krymimału. Da się przeczytać, owszem, ale pozostawia niedosyt. Mogło być o niebo lepiej.

IwonaGa | 2017-08-07
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 07 sierpnia 2017

Czytało się dobrze i wcale nie wiedziałam kto zabił,zresztą nigdy nie staram się wyprzedzać faktów.Podobał mi się układ podziału narracji,widzimy sprawy z różnych stron,ciekawe.Niezbyt straszny,wakacyjny thriller.Może być.

O tym, że Camilla pisała wcześniej już wiedziałam. Najpierw w duecie z siostrą Asą Traff, a potem Paulem Leanderem-Engstromem. Nawet jej mam tylko czasu na czytanie jakoś tak brakuje i nie ma kiedy tego nadrobić. Tu Grebe odważyła się w końcu na solowy debiut. Jako, że nie miałam okazji przeczytać tych wcześniejszych to ciężko mi stwierdzić czy wyszła na tym dobrze czy nie. Na pewno nie jest to typowy kryminał. Bardziej w stylu powieści noir co nawet napisane zostało na okładce książki.

Jesper Orre jest znanym biznesmenem. Prezes Clothes & More - najszybciej rozwijającej się sieci odzieżowej w Skandynawii. Mężczyzna jest zajadle krytykowany przez prasę za swoje liczne romanse i skandale, ale przede wszystkim za metody zarządzania firmą. Prowadzi on bowiem bardzo rygorystyczną politykę, a za jego kadencji w firmie pracę straciło na prawdę wielu pracowników. Odnotowuje się każde spóźnienie, nieobecność czy zwolnienie się na godzinkę z dniówki. Kobiety pracujące na sklepie chodzą jak...

BasiaK | 2017-07-27
Przeczytana: 26 lipca 2017

Pomysł na zagadkę kryminalną - naprawdę bardzo dobry. Jest trup, ciekawie upozowany, anonimowy. Właściciel domu znika. No i cała narracja jest podzielona, trochę w teraźniejszości, trochę retrospekcji, trochę z perspektywy śledczego, trochę osoby jakoś wmieszanej w sprawę, trochę od strony profilerki pomagającej w śledztwie. I jak to w kryminałach skandynawskich, wszystkie te osoby mamy jeszcze przez autora psychologicznie rozpracowywane. Gdzieś tak w 3/4 książki zorientowałam się wreszcie kto zabił, ale dopiero parę stron od końca okazało się dlaczego. Ocena tylko dobra, bo jednak nie był to kryminał trzymający w napięciu i zmuszający do przeczytania na jeden raz, można się było oderwać bez szczególnego żalu.

TYgryska | 2017-04-18
Przeczytana: 18 kwietnia 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Bardzo dobry thriller psychologiczny z wątkiem kryminalnym. Ukazanie zaburzeń pamięci i zniekształceń w odbieraniu rzeczywistości. Akcja toczy się z perspektywy 3 osób: Emmy, Petera i Hanne. Kto stoi za sprawą morderstwa kobiety?! Na początku wszystko wskazuje na Jaspera (bo to w jego domu popełniono przestępstwo). Jednak od początku było to zbyt proste rozwiązanie. Toczone śledztwo (dość wolno i delikatnie nieudolnie) odsłania kolejne części zagadki. Końcówka książki zdradza winnego i ukazuje oblicze mordercy, a także podważa pierwsze postawione założenia. Wg mnie druga połowa książki jest bardziej wciągająca, początek troszkę się ciągnął.

magdalena | 2017-04-26
Przeczytana: 26 kwietnia 2017

Oryginalna, zaskakująca, wciągająca, intrygująca, inna. Tak, to wszystko idealnie pasuje kiedy chcę opisać tę pozycję.
Doskonały thriller, ciekawy wątek psychologiczny, ciekawa narracja i cóż, niezwykle zaskakujące zakończenie.
Owszem, historia chwilami za bardzo zwalnia i może się nieco nużyć, ale ostatecznie muszę przyznać, że dawno nie czytałam tak wciągającego kryminału.

monika2939 | 2017-04-21
Przeczytana: 21 kwietnia 2017

Polecam przeczytać- szczególnie fanon Charlotte Link.Historia wciągnęła mnie niesamowicie.Nie przeszkadzało mi nawet to, że autorka pozwoliła na dość szybkie odkrycie kto jest winny.Ważniejsze niż "kto" jest "dlaczego".Mam nadzieję, że powstanie jakaś kontynuacja losów Petera i Hanne, pary niecodziennej i nie tuzinkowej.

ksiazkofil | 2017-07-06

Książka przewidywalna, bystrzak niemal natychmiast wyłapie mordercę, ale mimo to nie sposób jej odłożyć. Podział na rozdziały z punktu widzenia osób, powoduje jasność i klarowność książki. Nie chce zdradzać fabuły, jedynie podpowiem, ze miłośnicy gatunku z pewnością będą zachwyceni.

Edyta | 2017-07-03
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 02 lipca 2017

Jak dla mnie przeciętna dosyć mocno naszpikowana negatywnymi emocjami, uczuciami, przeżyciami. Przytrafiają się w niej same złe rzeczy/historie. Bohaterowie, których problemy są uwydatnione. Liczyłam na coś w stylu skandynawskich kryminałów poniekąd z wątkiem obyczajowym w tle. Przedstawiona opowieść jednak nie do końca przypadła mi do gustu. Mimo wszystko przeczytałam, a koniec mnie zaskoczył. Jednak za wielu to było smutnych/ złych przeżyć, rozczarowań czy żali.