Bigamista

Bigamista to błyskotliwie napisana powieść, przedstawiająca męski punkt widzenia na podstawowe aspekty współżycia kobiety i mężczyzny. Perypetiom tytułowego bohatera poślubionego czterem żonom towarzyszy pełna dowcipu narracja, przeplatana finezyjnymi dialogami, w których autor do maksimum wykorzystuje dwuznaczność słów i tworzone przez nie podteksty.

Wojciech Gołębiewski | 2015-06-27
Przeczytana: 27 czerwca 2015

Tym razem panuje zgodność co do oceny poczynań Piotra Jędrosza, o czym świadczy rekordowo niska średnia na LC - 3,61, która po moim głosie winna się jeszcze obniżyć.
Uzupełniając głos moich koleżanek i kolegów z LC proszę o odnotowanie następnego wydawnictwa na cenzurowanym. Jest nim WYDAWNICTWO SONIA DRAGA.
Nie mogę też sobie odmówić słów podziękowań dla osób odpowiedzialnych w Polsce, jak również w Konsulacie Polskim w Toronto za staranny wybór książek dla kanadyjskich bibliotek, by udowodnić nam emigrantom, jak żle się dzieje w Kraju. Omawiana książka jest TRZYNASTĄ obdarzoną przeze mnie PAŁĄ w ciągu jednego miesiąca. Wartościowe książki muszę sprowadzać przez internet. W bibliotekach jest dużo czwartorzędnych książek autorów zagranicznych w języku polskim, a najwybitniejszych współczesnych polskich autorów - pojedyncze książki, i to nie te najlepsze. ...

PABLOPAN | 2012-02-26

Co strona, tam żona :) Początkowo książka mnie nie zachwyciła, jednak gdy było coraz bliżej spotkania wszystkich żon lotnika akcja zaczęła się rozkręcać.

byrcyn11 | 2015-03-26
Przeczytana: 26 marca 2015

"Opiekun" nawet mi się spodobał, więc mówię sobie spróbuje pomimo niskich ocen "Bigamistę" i niestety... podzielam niskie noty czytelników. Dużo jest przemyśleń psychobiologicznych autora wkładanych w usta bohaterów, i o ile na początku niektóre bawiły i inspirowały do zastanowienia się, o tyle "czym dalej w las", tym coraz bardziej irytowały i nużyły. Za mało akcji i dialogów, a zakończenie nijakie i nie-dopowiedziane. Całe szczęście, że autor zdaje sobie z tego sprawę i drocząc się z czytelnikiem pisze; "To ciekawe - głos jej zadrżał, gdy wypowiadała te słowa. - Wcale nie. Nudne jak flaki z olejem. Mnóstwo przemądrzałych monologów wewnętrznych bez żadnej niemal akcji." Cóż panie Piotrze autorze - zgadzam się w 100 % ;)

Puma | 2012-12-26
Przeczytana: 25 grudnia 2012

Próbowałam- nie udało się.
Dawno nie czytałam książki od rozdziału do rozdziału ciesząc się, że już bliżej końca. Sam bohater jakoś nie przypadł mi do gustu- te jego filozoficzne rozmowy z żonami, zdecydowanie nie.
Jest to pierwsza książka, której zakupu żałuję.

Beatrycze1717 | 2012-03-09
Na półkach: Przeczytane, 2012 Rok
Przeczytana: 09 marca 2012

Pomimo słabych recenzji postanowiłam sięgnąć po tę pozycję - głównie z ciekawości. Jak układa się życie mężczyźnie, który ma cztery żony? Czy jest szczęśliwy, a co więcej czy one są szczęśliwe razem z nim?
Fabuła dość mało skomplikowana (choć życie tytułowego bigamisty bardzo) - pilot mający żony w czterech różnych krajach, bywający w każdym z domów jeden lub dwa dni w tygodniu. Oczywiście żony nie mają świadomości poczwórnego życia swojego męża. Najbardziej (a może jedynie)ciekawiło mnie, czy dojdzie do spotkania wszystkich (lub choćby kilku) zainteresowanych stron, a jeśli tak, to jak się potoczy wówczas akcja. Oczekiwałam wręcz jej przyśpieszenia. Jednakże nawet ten długooo oczekiwany moment nie zrobił na mnie wrażenia, stąd ogólna opinia - słaba.
Ciekawostką jest wplatanie w tekst wypowiedzi odautorskich oraz fakt, że główny bohater nie ma imienia. Nazywany jest A., co uporczywie kojarzyło mi się z kimś Anonimowym. I faktycznie, mimo zapoznania się z jego aż "czterema...

syla | 2015-11-17

Po książkę o tym jakże intrygującym tytule sięgnęłam nie z własnej woli, ale to i tak nie usprawiedliwia faktu, że dobrnęłam do końca tej "powieści". Żałuję, szczerze żałuję, że po nią sięgnęłam, tego nie da się czytać nawet w autobusie. Jednym słowem: SZCZERZE NIE POLECAM.

Gulbaska | 2011-02-15
Przeczytana: 15 lutego 2011

Opis zamieszczny na okładce książki zachęcał do przeczytania, jednak z każdą stroną zapał uchodził... Widać męski punkt widzenia do mnie jako kobiety nie przemawiał.

fuko | 2016-03-29
Przeczytana: styczeń 2016

jak grochola tak pisze, to współczuję kobietom. nie doszedłem, do końca. generalnie fatalna i nie ma ani jednego plusa, ani język ani akcja ani bohaterzy ;(

Pustynka | 2016-06-26
Ada | 2016-03-08