Zbrodnia nie zawsze doskonała

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Super kryminał". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Pi
978-83-62781-68-3
piotrex

Nie każde przestępstwo jest od razu przestępstwem sensu stricto, nie każde też przynosi oczekiwane - przez sprawcę na ogół - skutki. Najczęściej jest zupełnie na odwrót. A i sprawiedliwość, nawet ta pisana przez duże "S", potrafi chodzić własnymi drogami. W końcu Temida, grecka bogini uosabiająca prawo i wymiar sprawiedliwości, sądząc po zakrywającej jej oczy opasce - jest ślepa. I czy to jest swojska, rudzka dzielnica Chebzie, wraz z jej śląskim, choć nie tylko, folklorem, czy gorąca Andaluzja, a nawet chłodna Szwecja - wszędzie ludzką wyobraźnię rozpalają namiętności. Wszystko to, i jeszcze więcej, w zbiorze opowiadań przywołujących w swej formie tak popularne niegdyś wydawane drukiem sprawozdania sądowe.

źródło opisu: okładka książki

Anna Szafrańska | 2012-09-09

Nie często biorę się za kryminały, czy thrillery. Szczerze mówiąc wolę lawinę mdlącego cukru niż morze czerwonej krwi, jednak raz na jakiś czas każdemu przydaje się takie odstępstwo od ścisłych zasad. Reguła czytania w kółko tego samego może po pewnym czasie nużyć, także ulubiony dział literatury stanie się dla nas czymś w rodzaju ostateczności - romans może mnie zacząć nudzić do tego stopnia, że będę odrzucać książki oceniając je po okładce. A tego nie chcę. Niemniej, aby chwycić za kryminał muszę mieć odpowiednie nastawienie. Na przykład, kiedy wracam z pracy po dniu pełnym wrażeń i mam ochotę dokonać krwawego mordu na niewinnych osobach stojących na przystanku. Oj, tak... w tym momencie wszystkie moje wizje i zachcianki pochłaniają książkowe stronice.

Zbrodnia nie zawsze doskonała to antologia opowiadań Piotra Jędrosza. Swoją drogą, chciałabym poznać tego autora. Tak twarzą w twarz. Jeśli nie wiecie o czym mówię, to radzę Wam zajrzeć do tej książki.

Autor uwodzi słowem...

aleksnadra | 2012-03-20
Przeczytana: 20 marca 2012

"Zbrodnia nie zawsze doskonała" to zbiór krótkich opowiadań kryminalnych, w których zbrodnia nie do końca jest zbrodnią a małe, nieznaczne epizody urastają do rangi wykroczenia lub jeszcze czegoś poważniejszego. Opowiadanie te, formą przypominają relacje sądowe z gazet typu "Kobra" czy "Detektyw" . Pamiętam, że kiedyś uwielbiałam się w nich zaczytywać, naśmiewając się z gapiostwa czy głupoty niektórych kryminalistów. Opowiadania te są albo zabawną grą pozorów albo śmiałymi planami np. kradzieży czy morderstwa. Inne wynikają z przypadku lub wydarzają się przy okazji. Są pełne absurdu, niektóre czytałam z niedowierzaniem a z tyłu głowy pojawiała się myśl " No tak, to jest możliwe tylko w Polsce".
Nie wszyscy podejrzani otrzymują należna im karę, wydana wyrokiem sądu. Czasem los bierze sprawiedliwość we własne ręce wymierzając karę o wiele dotkliwszą niż przewiduje kodeks karny.
Nie wiem czy przypadki opisane przez Piotra Jędrosza wydarzyły się naprawdę ale większość z nich brzmi...

| 2012-12-14

Zlepek kilku bardzo ciekawych opowiadań utrzymanych w klimacie raportów policyjnych. Lektura ciekawa na raz.

Agata76 | 2017-11-04
Przeczytana: 2016 rok