Selekcjonerka

Wydawnictwo: Bellona
Door to Door
clubbing
alabe

Pierwsza na rynku polskim powieść osadzona w realiach clubbingu i życia klubowego! Pokazuje nierzadko brutalną prawdę na temat reguł rządzących tym światem. Opowiada o potrzebie dokonywania własnych, nie zawsze trafnych wyborów oraz o cenie, jaką czasem przychodzi zapłacić za odwagę w podjęciu próby urzeczywistnienia marzeń. Bohaterką "Selekcjonerki" jest młoda dziewczyna imieniem Tobi,...

Bohaterką "Selekcjonerki" jest młoda dziewczyna imieniem Tobi, która pragnie wyrwać się z prowincjonalnego, idyllicznego świata Blomfield Hills i znaleźć wśród gwiazd, o których tyle czytała w kolorowych czasopismach. Wyjeżdża do Nowego Jorku, żeby spróbować swoich sił jako modelka. Niestety, zderza się z brutalnymi realiami tamtejszego światka. Po długich, zakończonych niepowodzeniem poszukiwaniach pracy wyjeżdża do Los Angeles. Zatrudnia się jako selekcjonerka na bramce nocnego klubu prowadzonego przez znajomego. Jej marzenia o karierze modelki i aktorki odchodzą w zapomnienie.

Tobi próbuje uporać się ze świadomością pękniętego dzieciństwa, spędzonego gdzieś pomiędzy rozwiedzionymi rodzicami. Chce stworzyć własne, niezależne od wspomnień życie i odnaleźć prawdziwą siebie. W niekończącym się ciągu kłamstw i póz, w świecie rządzonym przez seks, wypełnionym przelotnymi znajomościami, szuka miłości i przyjaźni.

Tobi Tobin snuje gorzką opowieść o szalonym świecie modnych klubów, który wciąga, jak mówi, jak zaprzedanie duszy diabłu. Kochasz go dlatego, że jesteś jego częścią. Zapominasz, iż tu liczą się tylko wygląd, pieniądze oraz koneksje, stanowiące przepustkę do bardziej kolorowej rzeczywistości. Bez zbędnego moralizatorstwa zadaje pytanie: czy jest jeszcze cokolwiek poza tym?...

[Dom Wydawniczy Bellona, 2005]

źródło opisu: Bellona, 2005

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Iza | 2015-09-03

Nie bardzo wiem co można napisać o tej książce.Ta jedna gwiazdka to za chwytliwy tytuł i zachęcający opis na okładce.Środek,no cóż...beznadziejny.Użalanie się nad sobą głównej bohaterki, która postawiła wszystko na urodę i przegrała.Rzuciła szkołę bo przecież jest ładna i świat modelingu stoi przed nią otworem-nie wyszło.Sypia z reżyserami,aktorami i kto się tam jeszcze napatoczy ale jak twierdzi nie chodzi Jej o role(no chyba,że ktoś,coś zaproponuje to oczywiście nie odmówi)ale o obserwowanie zachowań ludzkich-taaa.Nie cierpi swojej matki bo byli biedni,stara się jak może kontaktować się z Nią jak najrzadziej tzn raz w tygodniu tylko po to aby Jej przypomnieć,wyżebrać,wyprosić jak zwał tak zwał cotygodniowy czek.Bo nasza bohaterka przecież nie pracuje-jest ładna.Kiedy dostaje pracę selekcjonerki w klubie nie wiele się dowiemy o tej funkcji poza kolejną fala użalania się nad sobą.Po prostu BEZNADZIEJA.Szkoda czasu na tą książkę kiedy na przeczytanie czeka tyle innych fajnych pozycji

Paulina | 2013-08-05
Przeczytana: 04 sierpnia 2013

Umęczyłam się przy tej książce. Doczytanie do końca było dużym wyzwaniem. Może temat fajny, ale sposób w jaki został przedstawiony, to jak dla mnie porażka.

blackjack96 | 2011-01-29
Przeczytana: 2010 rok

dziwna książka.podzielona na role. na początku przeszkadzało,ale potem już nie

dobrzys | 2013-01-26
Przeczytana: 2013 rok

Niestety nie udało mi się przebrnąć, dla mnie kiepska...

Kamila | 2015-08-23
Magdalena | 2015-03-13