Mieczysław Jackiewicz omawia proces rozwoju literatury litewskiej w przeciągu minionych 500 lat. Zawartość książki wyraźnie i prawidłowo odzwierciedla materiał informacyjny, który daje dokładną i konsekwentną wykładnię rozwoju literatury litewskiej. Praca Algisa Kaledy z zakresu historii literatury litewskiej jest wyjątkowo cenną pozycją. Omawia najważniejsze prądy, które wywarły znaczący wpływ na literaturę litewską symbolizm, neuroromantyzm, futuryzm, socrealizm, postmodernizm. Autor trafnie określa litewską specyfikę tych kierunków, uwypukla powiązania z europejskim kontekstem literackim.

Lenkaite | 2013-02-10
Przeczytana: marzec 2009