Niebezpieczne kobiety

Świetna książka na ucieczkę od codzienności - zbiór 17 fantastycznych opowiadań kryminalnych, w których tym złymi, podłymi i okrutnymi są - rzecz jasna - kobiety. Niezwykle urozmaicona i barwna antologia. Opowiadania oscylują wokół zemsty, odkładanej przez lata, a dzięki temu wyrafinowanej i niezawodnej, wokół perwersyjnych upodobań prowokujących do zgubnej zabawy, kipiących namiętności prowadzących do zbrodni...

Za tym wszystkim stoją fascynujące kobiety, których portrety w swych małych arcydziełach nakreślili tacy mistrzowie, jak Lorenzo Carcaterra, Michael Connelly, John Connolly, Thomas H. Cook, Jeffery Deaver, Nelson DeMille, J.A. Jance, Andrew Klavan, Elmore Leonard, Laura Lippman, Ed McBain, Jay McInerney, Walter Mosley, Joyce Carol Oates, Anne Perry, Ian Rankin, S.J. Rozan.

Wysmakowane!

opowiadania są dość zróżnicowane i w sumie każdy znajdzie coś dla siebie.

opowiadania są dość zróżnicowane i w sumie każdy znajdzie coś dla siebie.

Niektóre opowiadania lepsze, niektóre gorsze - jak to zwykle bywa. Ale ogólnie książka, moim zdaniem, słaba. Trochę mało realistyczne, chociaż niektóre opowiadania potrafią wciągnąć. Niemniej, nie przepadam za krótkimi, kryminalnymi opowiadaniami i raczej nie zmieniło się to po tym zbiorze opowiadań.

Książka idealnie pokazuje, że kobiety nie tylko są niebezpieczne dla mężczyzn, ale również dla samych siebie. Widzimy jak nieodgadnione są, i jakie tajemnice skrywają. Robią jedno, myślą drugie a pokazują coś jeszcze innego.
Jednakże nie zrobiła na mnie specjalnego wrażenia. Jeden prosty przekaz < nie ufaj kobiecie - albo przynajmniej miej się na baczności > i żadnej głębi. Ale to tylko moje zdanie :)

Kobiety rządzą i taka prawda!:D

Kobiety rządzą i taka prawda!:D

Jak to większość zbiorów powiadań - nierówny mocno, są perełki i są gnioty. Sprawdzi się na pewno jako prezent na dzień kobiet ;-)

Książka lekka i ciekawa chociaż wrażenia na mnie nie zrobiła.

Plus książki to ukazanie kobiety nie jako delikatnej i słabej,ale tej niebezpiecznej.

Jednak szału nie ma...

Książka lekka i ciekawa chociaż wrażenia na mnie nie zrobiła.

Jednak szału nie ma...

Tytuł mnie zaciekawił trochę się zawiodłam , ale jedną z historii dobrze zapamiętałam i za to duży plus.

Świetny zbiór opowiadań kryminalno-psychologicznych. Polecam, w sam raz na letni odpoczynek na plaży.

7/10

7/10

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Kryminał
  • Kryminały
  • Sprzedam / Wymienię
  • Antologie

Dodaj cytat z książki Niebezpieczne kobiety