Zbiór 17 opowiadań kryminalnych, najlepsza, najbardziej urozmaicona i barwna antologia opowiadań kryminalnych wszech czasów! Przygotujcie się na spotkanie z najbardziej uwodzicielskimi i nieprzewidywalnymi femme fatales, jakie tylko można sobie wyobrazić. Odkładana przez lata, wyrafinowana zemsta, perwersyjne upodobania prowokujące do zgubnej zabawy, kipiące namiętności prowadzące do zbrodni... A za tym wszystkim stoją fascynujące kobiety, których portrety w swych małych arcydziełach nakreślili tacy mistrzowie gatunku jak Lorenzo Carcaterra, Michael Connelly, John Connolly, Thomas H. Cook, Jeffery Deaver, Nelson DeMille, J.A. Jance, Andrew Klavan, Elmore Leonard, Laura Lippman, Ed McBain, Jay McInerney, Walter Mosley, Joyce Carol Oates, Anne Perry, Ian Rankin, S.J. Rozan.

lacerta | 2012-03-29
Przeczytana: 29 marca 2012

Niektóre opowiadania lepsze, niektóre gorsze - jak to zwykle bywa. Ale ogólnie książka, moim zdaniem, słaba. Trochę mało realistyczne, chociaż niektóre opowiadania potrafią wciągnąć. Niemniej, nie przepadam za krótkimi, kryminalnymi opowiadaniami i raczej nie zmieniło się to po tym zbiorze opowiadań.

Blackheart009 | 2014-12-23

Tytuł mnie zaciekawił trochę się zawiodłam , ale jedną z historii dobrze zapamiętałam i za to duży plus.

książek: 1968
Psotka | 2012-10-31
Przeczytana: 22 kwietnia 2010

Książka lekka i ciekawa chociaż wrażenia na mnie nie zrobiła.

Plus książki to ukazanie kobiety nie jako delikatnej i słabej,ale tej niebezpiecznej.

Jednak szału nie ma...

książek: 1905
Czarnoskrzydła | 2015-08-05
Przeczytana: 05 sierpnia 2015

opowiadania są dość zróżnicowane i w sumie każdy znajdzie coś dla siebie.

Daria | 2011-01-26
Przeczytana: 25 stycznia 2011

Książka idealnie pokazuje, że kobiety nie tylko są niebezpieczne dla mężczyzn, ale również dla samych siebie. Widzimy jak nieodgadnione są, i jakie tajemnice skrywają. Robią jedno, myślą drugie a pokazują coś jeszcze innego.

Jednakże nie zrobiła na mnie specjalnego wrażenia. Jeden prosty przekaz < nie ufaj kobiecie - albo przynajmniej miej się na baczności > i żadnej głębi. Ale to tylko moje zdanie :)

rinho | 2011-11-06

Jak to większość zbiorów powiadań - nierówny mocno, są perełki i są gnioty. Sprawdzi się na pewno jako prezent na dzień kobiet ;-)

Ata | 2010-10-25
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 19 kwietnia 2010

Lektura w sam raz dla "modliszek" ;-)
W każdym rozdziale trup (MĘSKI) ściele się gęsto. Za sprawą kobiet :-D

xXxCrystalxXx | 2011-01-13

Kolejna książka dowodząca siłę i moc kobiet!

life_scent | 2011-09-04

Kobiety rządzą i taka prawda!:D

sautte | 2016-11-17