Okładka książki Trzy metry nad niebem

Trzy metry nad niebem

Autor:
Cykl: Trzy metry nad niebem (tom 1)
Tre metri sopra il cielo
wydawnictwo
MUZA
typ
papier
7,38 (3255 ocen i 462 opinie)

Opis książki

Szesnastoletnia Babi, dziewczyna, z tak zwanego dobrego domu, świetna uczennica i przykładna córka, na skutek pogmatwanego splotu przypadków, poznaje Stepa, agresywnego chuligana, którego życie składa się z ćwiczeń na siłowni, wyścigów na motorze i bezsensownych bijatyk. Mimo krańcowo różnych charakterów i sprzeciwu apodyktycznej matki Babi, zakochują się w sobie bez pamięci. Pod wpływem tej miłości, która oczywiście nie ma szans na przetrwanie, zmieniają się oboje. Babi otwiera się na świat, dojrzewa,
a Step staje się bardziej refleksyjny, łagodniejszy. Babi jest jedyną osobą, której Step powierza swój mroczny sekret, który tłumaczy jego agresywne i destrukcyjne zachowania. Swobodnie poruszając się w świecie pojęć, które określają świat włoskiej młodzieży, Moccia opowiedział niezwykle wiarygodnie i płynnie uniwersalną historię o młodzieńczym buncie, bólu dorastania i problemach rodzinnych.

Gdzie kupić?

Polecamy

Opinie czytelników
Cassin89 | 2011-06-24
Przeczytana: 23 czerwca 2011

"Ja i ty... Trzy metry ponad niebem."

Czysty błękit nieba nad głową lub też niebo pełne gwiazd. Delikatny wiatr we włosach czy też szum morza wśród fal. Powietrze przepełnione ozonem gdy zbiera się na burze. Zapach parzonej kawy i aromat piekarni każe Ci rano wstać. Cudny zimny smak lodów w południowy skwar. Parująca pizza czy też aromatycznie przyprawionych makaronem dań. Wezwanie nocy aby tego akurat końca dnia nie przespać spokojnie.
Jednym pięknym słowem - wakacje.
Zaszaleć na całego choć na chwilę, bo cóż też złego mogłoby się stać ? Świat jest teraz tylko nasz. Co tylko daje, trzeba pełnię tego brać.
Pierwszy dzień wolności tego lata - najlepsze miejsce aby je spędzić ?
Gwar, zabawa i śmiech Włoszech pewnego słonecznego początku lata. Miejsca gdzie wolność jest na wyciągnięcie ręki, a wakacje mogą trwać zawsze.

LA DOLCE VITA
Wszystko zaczyna się niepozornie. Ona jedzie do szkoły. Jeszcze ostatnie chwile przed zajęciami wykorzystuje na powtórzenie materiału z łaciny. Jest w ost...

Kiwi_Agnik | 2014-01-07
Przeczytana: 07 stycznia 2014

Przechadzając się po bibliotece natknęłam się na książkę "Trzy metry nad niebem" tytuł mnie zaintrygował, książkę tę wypożyczyłam (i choć z początku wydawała mi się chaotyczna, to po kilku rozdziałach zaczęłam ją dosłownie "pochłaniać")... i podsumowując nie zawiodłam się na jej treści.

Opowieść zabawna i wzruszająca zarazem, o prawdziwej przyjaźni i pierwszej miłości z zaskakującym zakończeniem. Styl autora jest prosty i łatwy do zrozumienia, książkę czyta się szybko i dobrze.

Każdy czytelnik, który sięgnie po tę powieść powinien w jakimś stopniu być usatysfakcjonowany, bo jest to ciekawa i warta uwagi książka, w której każdy znajdzie coś dla siebie.

kaasjaa | 2014-01-27
Przeczytana: 2013 rok

Po obejrzeniu filmu "Trzy metry nad niebem", po prostu musiałam sięgnąć po tą książkę. Jest napisana "lekkim" piórem dlatego pochłonęłam ja 2 wieczory. Opowiada historię miłosną, a ostatnio takie książki bardzo lubię. Mówi się, że książki zazwyczaj są lepsze od ich filmowych odpowiedników, jednak tutaj uważam, że film jest o niebo lepszy niż książka :)

Ireth | 2013-06-02
Przeczytana: 02 czerwca 2013

Cudowna!

Po książkę sięgnęłam, ponieważ w koło słyszałam masę pozytywnych opinii. Ja jako rasowy pożeracz pozycji fantasy miałam mieszane uczucia co do niej. Opis z tyłu okładki również nie wydał mi się super ciekawy. Jednak skoro w Hiszpanii uznano ją za klasyk, to coś musi być na rzeczy, czyż nie? Z drugiej strony „Buszujący w Zbożu” również osiągnął miano klasyki… A „Buszującym…” się niesamowicie rozczarowałam, a skoro jest to ulubiony tytuł Bill Gates’a, to poważnie zaczynam wątpić w gust współczesnej populacji… W takim razie dlaczego po tak wysublimowanym podejściu do literatury „3 metry nad niebem” zagościły w moim dziale „ulubionych”? Zaraz wszystko wyjaśnię…

Zacznijmy najpierw od autora. Federico Moccia jest z pochodzenia Włochem i pracuje jako scenarzysta filmowy i telewizyjny. Jego debiut „3 metry nad niebem” nie został zaakceptowany przez wydawnictwa, więc w 1992 r. autor postanawia wydać ją na swój koszt. I słusznie… ponieważ książka zbiera grona fanów na całym świecie...

hiliko | 2010-10-02

Absolutna rewelacja.
Włochy. On, agresywny chuligan, wielbiciel wyścigów motorowych na jednym kole. Ona, z dobrego domu, ułożona i przykładna, znakomita uczennica, córka apodyktycznej matki. Co może ich łączyć? A jednak poznają się, zakochują i zmieniają się oboje.
- Jestem szczęśliwa. Nigdy w całym moim życiu nie czułam się tak dobrze. A ty?
- Ja? – przytula ją do siebie – ja czuję się znakomicie.
- Tak, że mógłbyś palcem dotknąć nieba?
- Nie, nie tak.
- Jak to, nie tak?
- O wiele wyżej. Co najmniej trzy metry nad niebem.
Ta magiczna, znakomicie napisana powieść wciągnęła mnie do granic możliwości. O prostu nie mogłam się oderwać… Fabuła fantastycznie obmyślana, zaskakująca i intrygująca. Kontynuacji książki, ‘’tylko ciebie chcę’’, nie mogę się już doczekać.
W tej książce może przejrzeć się każdy. Znajdzie siebie w którymś z bohaterów. ‘’Trzy mety nad niebem’’ targały moimi emocjami, a uczucia buzowały. Denerwowałam się, kiedy coś szło nie po mojej myśli, a cieszył...

Monoftongizacja | 2013-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2013

Na książki Moccia polowałam od czasu obejrzenia filmu "Trzy metry nad niebem". W żadnej bibliotece nie mogłam dostać tej książki, ale pewnego razu udało mi się kupić ją w sklepie w atrakcyjnej cenie :) i oczywiście nie zawiodłam się na tej książce, podobnie jak film jest świetna, świetne dialogi, historie i miłość ludzi, którzy pozornie do siebie nie pasowali. Moccia więc dołączył do listy moich ulubionych autorów i już nie mogę się doczekać, aby przeczytać kolejne książki tego autora ;)

rvasseur | 2011-12-22

"Jestem szczęśliwa. Nigdy w całym moim życiu nie czułam się tak dobrze. A ty?
- Ja? – przytula ją do siebie – ja czuję się znakomicie.
- Tak, że mógłbyś palcem dotknąć nieba?
- Nie, nie tak.
- Jak to, nie tak?
- O wiele wyżej. Co najmniej trzy metry nad niebem."
Urocza, to nie tylko zwykła opowieść o pierwszym zakochaniu, ale ma w sobie coś nieuchwytnego, czego nie potrafię nazwać, bo towarzyszy nam każdego dnia. To po prostu chwile, które migoczą jasno i oślepiająco, po to by zaraz przygasnąć.

Babi, dziewczyna z dobrego domu, świetna uczennica i przykładna córka, poznaje Stepa, agresywnego chuligana, którego życie składa się z ćwiczeń na siłowni, wyścigów na motorze i bezsensownych bijatyk.
Mimo krańcowo różnych charakterów, a także sprzeciwu apodyktycznej matki Babi, zakochują się w sobie bez pamięci.
Pod wpływem tej miłości zmieniają się oboje.
Babi otwiera się na świat, dojrzewa, a Step łagodnieje.
Babi jest jedyną osobą,
której Step powierza swój mroczny sekret...

"-Jestem szczęśliwa. Nigdy w całym swoim życiu nie czułam się tak dobrze. A ty?
-Ja? - Przytula ją do siebie.- Ja czuję się znakomicie.
-Tak, że mógłbyś dotknąć palcem nieba?
-Nie, nie tak.
-Jak to, nie tak?
-O wiele wyżej. Co najmniej trzy metry nad niebem."

Przeczytałam tą książkę trzeci raz i dalej jestem pod ogromnym wrażeniem co ta książka ze mną zrobiła. Jestem zrozpaczona, szczęśliwa, zła, smutna, zadowolona... Ta książka, historia Babi i Stepa jest po prostu wzruszająca. TO CUDO!!!
Język jakim pos...

Sylwia | 2012-06-23
Przeczytana: 22 czerwca 2012

Tak to już w życiu jest, że grzeczne dziewczynki lubią niegrzecznych chłopców, a niegrzeczni chłopcy uwielbiają grzeczne dziewczynki!

kwiatek29 | 2012-08-01
Przeczytana: 01 sierpnia 2012

Mnie ta książka nie zachwyciła,być może dlatego,iż jest skierowana do nastoletniego czytelnika.Zbyt dużo wątków pobocznych sprawia,że nie czyta się lekko i płynnie.Mocną stroną tej powieści są niewątpliwie dialogi i na tym zalety się kończą.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Na półkach
Kalendarium literackie
  • Trudi Canavan
    45. rocznica
    urodzin
    Szczęśliwe zakończenie to luksus na jaki może pozwolić sobie fikcja.
  • Michael Crichton
    72. rocznica
    urodzin
    Każde odkrycie jest gwałtem na naturze.
  • Leszek Kołakowski
    87. rocznica
    urodzin
    Czas jako substrat ludzkiego doświadczenia nie daje się skonceptualizować (w sensie redukcji do terminów bardziej pierwotnych). Jeśli postrzegamy go jako niekończące się samounicestwienie, cały świat doświadczenia z braku substratu zapada się w nicość. Absolut może służyć ocaleniu świata, uratować g... pokaż więcej
  • Gianni Rodari
    94. rocznica
    urodzin
    Każde dziecko, które przychodzi na świat, wie, że cały świat jest jego i nie musi zań płacić ani grosza, musi tylko zakasać rękawki, wyciągnąć rączki i go sobie wziąć.[z bajki "O kupowaniu Sztokholmu"]
  • Aravind Adiga
    40. rocznica
    urodzin
    biedni marzą, by mieć pod dostatkiem jedzenia i wyglądać, jak bogaci, a .... bogaci? Żeby schudnąć i wyglądać, jak biedni
  • Randy Pausch
    54. rocznica
    urodzin
    Czas jest wszystkim, co masz ... i pewnego dnia może się okazać, że masz go mniej, niż sądzisz.
  • Laurie Halse Anderson
    53. rocznica
    urodzin
    Chcę biec, lecieć, bić skrzydłami tak mocno, aby nie słyszeć niczego poza łomotem własnego serca.
  • Marcin Meller
    46. rocznica
    urodzin
    Pani pokazała jelenia i zapytała nas, kto wie, jak nazywa się zwierzę. Ja wiedziałem, więc się ochoczo zgłosiłem i powiedziałem, że Lenin. Pani się stropiła i powiedziała, że chyba coś mi się pomieszało, bo to jeleń, a wielki Lenin, Włodzimierz Iljicz to człowiek, (...). Na co ja buńczucznie, że to... pokaż więcej
  • Théophile Gautier
    142. rocznica
    śmierci
    Zdaje mi się, jak gdyby moje ciało stało się przepuszczalne, moje ja uciekało z niego tak jak woda przez sito. Czuję, że się roztapiam we wszechbycie, z trudem odróżniam siebie od świata, w który się zapadam. Życie, którego - o ile tylko mogę - odgrywam zwykłą pantomimę, aby nie martwić krewnych i p... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku