Trzy metry nad niebem

Cykl: Trzy metry nad niebem (tom 1)
Wydawnictwo: Muza
7,3 (4268 ocen i 598 opinii)
Tre metri sopra il cielo

Szesnastoletnia Babi, dziewczyna, z tak zwanego dobrego domu, świetna uczennica i przykładna córka, na skutek pogmatwanego splotu przypadków, poznaje Stepa, agresywnego chuligana, którego życie składa się z ćwiczeń na siłowni, wyścigów na motorze i bezsensownych bijatyk. Mimo krańcowo różnych charakterów i sprzeciwu apodyktycznej matki Babi, zakochują się w sobie bez pamięci. Pod wpływem tej miłości, która oczywiście nie ma szans na przetrwanie, zmieniają się oboje. Babi otwiera się na świat, dojrzewa,
a Step staje się bardziej refleksyjny, łagodniejszy. Babi jest jedyną osobą, której Step powierza swój mroczny sekret, który tłumaczy jego agresywne i destrukcyjne zachowania. Swobodnie poruszając się w świecie pojęć, które określają świat włoskiej młodzieży, Moccia opowiedział niezwykle wiarygodnie i płynnie uniwersalną historię o młodzieńczym buncie, bólu dorastania i problemach rodzinnych.

Sklep
Format
Cena

Mogą Ciebie również zainteresować

• Inna dusza
  • Ekspozycja
  • Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
  • Collide
  • 450 stron
  • Z jednym wyjątkiem
  • Podziemny labirynt
  • Inteligencja osobowościowa. Jak osobowość wpływa na nasze życie
  • Pół świata
  • Dom po drugiej stronie lustra
  • Fangirl
  • Szturmując niebo
Inna dusza
Łukasz Orbitowski

8 (37 ocen i opinii)
Ekspozycja
Remigiusz Mróz

8,4 (5 ocen i opinii)
Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
David Foster Wallace

7,87 (71 ocen i opinii)
Podziemny labirynt
James Rollins

6,32 (73 ocen i opinii)
Inteligencja osobowościowa. Jak osobowość wpływa na nasze życie
John D. Mayer

0 (0 ocen i opinii)
Pół świata
Joe Abercrombie

7,5 (6 ocen i opinii)
Dom po drugiej stronie lustra
Vanessa Tait

Szturmując niebo
Felix Baumgartner , Thomas Becker

7,11 (9 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+

Zainspirowana filmem, który zapoczątkował moją miłość do hiszpańskiego, po ponad roku zabrałam się za powieść równie piękną, ale cóż… włoską!
„Jestem świnia, zwierzę, bestia, brutal. Powtarzasz to i powtarzasz, a w końcu ulegasz… i pozwalasz się nawet całować. Widzisz jaka jesteś? Jesteś niekonsekwentna!”

Step i Babi! Babi i Step! O nich książki mogłabym czytać godzinami!
On – chuligan, nicpoń, złodziej (wszystko co najgorsze pasuje do niego), ale trzeba przyznać, że z wyglądu to niezłe ciacho; zasługuje na miano Dziesiątki z plusem!
Ona – z dobrego domu, ma wszystko czego zapragnie, ale trzymana krótko przez matkę. Prywatna szkoła, najlepsze stopnie. Śliczna blondynka z charakterkiem.
Co się stanie, gdy dojdzie do spotkania? A co jeszcze gorsze, zakochania?!?!
Przeciwieństwa się przyciągają, a ich historia jest tak cudowna, że aby dowiedzieć się czegoś więcej, leć do biblioteki i czytaj!!! Nie pożałujesz!

Wciągająca, piękna, urocza; coś, o czym marzy każda dziewczyna (na, a...

kaasjaa | 2014-01-27
Przeczytana: 2013 rok

Po obejrzeniu filmu "Trzy metry nad niebem", po prostu musiałam sięgnąć po tą książkę. Jest napisana "lekkim" piórem dlatego pochłonęłam ja 2 wieczory. Opowiada historię miłosną, a ostatnio takie książki bardzo lubię. Mówi się, że książki zazwyczaj są lepsze od ich filmowych odpowiedników, jednak tutaj uważam, że film jest o niebo lepszy niż książka :)

Cassin89 | 2011-06-24
Przeczytana: 23 czerwca 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

"Ja i ty... Trzy metry ponad niebem."

Czysty błękit nieba nad głową lub też niebo pełne gwiazd. Delikatny wiatr we włosach czy też szum morza wśród fal. Powietrze przepełnione ozonem gdy zbiera się na burze. Zapach parzonej kawy i aromat piekarni każe Ci rano wstać. Cudny zimny smak lodów w południowy skwar. Parująca pizza czy też aromatycznie przyprawionych makaronem dań. Wezwanie nocy aby tego akurat końca dnia nie przespać spokojnie.
Jednym pięknym słowem - wakacje.
Zaszaleć na całego choć na chwilę, bo cóż też złego mogłoby się stać ? Świat jest teraz tylko nasz. Co tylko daje, trzeba pełnię tego brać.
Pierwszy dzień wolności tego lata - najlepsze miejsce aby je spędzić ?
Gwar, zabawa i śmiech Włoszech pewnego słonecznego początku lata. Miejsca gdzie wolność jest na wyciągnięcie ręki, a wakacje mogą trwać zawsze.

LA DOLCE VITA
Wszystko zaczyna się niepozornie. Ona jedzie do szkoły. Jeszcze ostatnie chwile przed zajęciami wykorzystuje na powtórzenie materiału z łaciny. Jest w...

Kiwi_Agnik | 2014-01-07
Przeczytana: 07 stycznia 2014

Przechadzając się po bibliotece natknęłam się na książkę "Trzy metry nad niebem" tytuł mnie zaintrygował, książkę tę wypożyczyłam (i choć z początku wydawała mi się chaotyczna, to po kilku rozdziałach zaczęłam ją dosłownie "pochłaniać")... i podsumowując nie zawiodłam się na jej treści.

Opowieść zabawna i wzruszająca zarazem, o prawdziwej przyjaźni i pierwszej miłości z zaskakującym zakończeniem. Styl autora jest prosty i łatwy do zrozumienia, książkę czyta się szybko i dobrze.

Każdy czytelnik, który sięgnie po tę powieść powinien w jakimś stopniu być usatysfakcjonowany, bo jest to ciekawa i warta uwagi książka, w której każdy znajdzie coś dla siebie.

Ireth | 2013-06-02
Przeczytana: 02 czerwca 2013

Cudowna!

Po książkę sięgnęłam, ponieważ w koło słyszałam masę pozytywnych opinii. Ja jako rasowy pożeracz pozycji fantasy miałam mieszane uczucia co do niej. Opis z tyłu okładki również nie wydał mi się super ciekawy. Jednak skoro w Hiszpanii uznano ją za klasyk, to coś musi być na rzeczy, czyż nie? Z drugiej strony „Buszujący w Zbożu” również osiągnął miano klasyki… A „Buszującym…” się niesamowicie rozczarowałam, a skoro jest to ulubiony tytuł Bill Gates’a, to poważnie zaczynam wątpić w gust współczesnej populacji… W takim razie dlaczego po tak wysublimowanym podejściu do literatury „3 metry nad niebem” zagościły w moim dziale „ulubionych”? Zaraz wszystko wyjaśnię…

Zacznijmy najpierw od autora. Federico Moccia jest z pochodzenia Włochem i pracuje jako scenarzysta filmowy i telewizyjny. Jego debiut „3 metry nad niebem” nie został zaakceptowany przez wydawnictwa, więc w 1992 r. autor postanawia wydać ją na swój koszt. I słusznie… ponieważ książka zbiera grona fanów na całym...

Wizzi | 2013-08-19
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013.
Przeczytana: 19 sierpnia 2013

Na książki Moccia polowałam od czasu obejrzenia filmu "Trzy metry nad niebem". W żadnej bibliotece nie mogłam dostać tej książki, ale pewnego razu udało mi się kupić ją w sklepie w atrakcyjnej cenie :) i oczywiście nie zawiodłam się na tej książce, podobnie jak film jest świetna, świetne dialogi, historie i miłość ludzi, którzy pozornie do siebie nie pasowali. Moccia więc dołączył do listy moich ulubionych autorów i już nie mogę się doczekać, aby przeczytać kolejne książki tego autora ;)

Sylwia | 2012-06-23
Przeczytana: 22 czerwca 2012

Tak to już w życiu jest, że grzeczne dziewczynki lubią niegrzecznych chłopców, a niegrzeczni chłopcy uwielbiają grzeczne dziewczynki!

hiliko | 2010-10-02

Absolutna rewelacja.
Włochy. On, agresywny chuligan, wielbiciel wyścigów motorowych na jednym kole. Ona, z dobrego domu, ułożona i przykładna, znakomita uczennica, córka apodyktycznej matki. Co może ich łączyć? A jednak poznają się, zakochują i zmieniają się oboje.
- Jestem szczęśliwa. Nigdy w całym moim życiu nie czułam się tak dobrze. A ty?
- Ja? – przytula ją do siebie – ja czuję się znakomicie.
- Tak, że mógłbyś palcem dotknąć nieba?
- Nie, nie tak.
- Jak to, nie tak?
- O wiele wyżej. Co najmniej trzy metry nad niebem.
Ta magiczna, znakomicie napisana powieść wciągnęła mnie do granic możliwości. O prostu nie mogłam się oderwać… Fabuła fantastycznie obmyślana, zaskakująca i intrygująca. Kontynuacji książki, ‘’tylko ciebie chcę’’, nie mogę się już doczekać.
W tej książce może przejrzeć się każdy. Znajdzie siebie w którymś z bohaterów. ‘’Trzy mety nad niebem’’ targały moimi emocjami, a uczucia buzowały. Denerwowałam się, kiedy coś szło nie po mojej myśli, a...

Babi, dziewczyna z dobrego domu, świetna uczennica i przykładna córka, poznaje Stepa, agresywnego chuligana, którego życie składa się z ćwiczeń na siłowni, wyścigów na motorze i bezsensownych bijatyk.
Mimo krańcowo różnych charakterów, a także sprzeciwu apodyktycznej matki Babi, zakochują się w sobie bez pamięci.
Pod wpływem tej miłości zmieniają się oboje.
Babi otwiera się na świat, dojrzewa, a Step łagodnieje.
Babi jest jedyną osobą,
której Step powierza swój mroczny sekret...

"-Jestem szczęśliwa. Nigdy w całym swoim życiu nie czułam się tak dobrze. A ty?
-Ja? - Przytula ją do siebie.- Ja czuję się znakomicie.
-Tak, że mógłbyś dotknąć palcem nieba?
-Nie, nie tak.
-Jak to, nie tak?
-O wiele wyżej. Co najmniej trzy metry nad niebem."

Przeczytałam tą książkę trzeci raz i dalej jestem pod ogromnym wrażeniem co ta książka ze mną zrobiła. Jestem zrozpaczona, szczęśliwa, zła, smutna, zadowolona... Ta książka, historia Babi i Stepa jest po prostu wzruszająca. TO CUDO!!!
Język jakim...

kwiatek29 | 2012-08-01
Przeczytana: 01 sierpnia 2012

Mnie ta książka nie zachwyciła,być może dlatego,iż jest skierowana do nastoletniego czytelnika.Zbyt dużo wątków pobocznych sprawia,że nie czyta się lekko i płynnie.Mocną stroną tej powieści są niewątpliwie dialogi i na tym zalety się kończą.

Na półkach