Trzy metry nad niebem

Okładka książki Trzy metry nad niebem
Federico Moccia Wydawnictwo: Muza Cykl: Trzy metry nad niebem (tom 1) literatura piękna
literatura piękna
Trzy metry nad niebem (tom 1)
Tre metri sopra il cielo
Muza

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

🤦🏼‍♀️niestety przeczytałam

🤦🏼‍♀️niestety przeczytałam

Żałuje, że najpierw obejrzałam film na podstawie tej książki, a dopiero później przeczytałam powieść. Książka opowiada o przykładnej nastolatce Babi oraz o buntowniku i chuliganie jakim jest Step. I znajomość zaczyna się dość nietypowo, ale przeradza w coś większego i niezapomnianego. Książka pokazuje, że grzeczne i ułożone dziewczynki nie zawsze pragną grzecznych chłopców, a wręcz przeciwnie. Babi sprawia, że Step łagodnieje, staje się czulszy i odkrywa w sobie uczucia, do których nie jest przyzwyczajony i które go przerażają, ale tara się z nimi oswoić. Za to chłopak pokazuje dziewczynie, ze świat to nie tyko szkoła, dobry dom i ułożone życie. Tak odmienne charaktery, a idealnie się zgrywają.
Polecam wszystkim nastolatką, które mają słabość do niegrzecznych chłopców, ale nie tylko. ;)

Bardzo cieszę się, że książka nie jest niebotycznie długa. Czytało mi się opornie. Miałam wrażenie, że przeskakują mi klatki jakiegoś filmu, bardziej streszczenie niż książka z rozwiniętymi wątkami. Kiedy zatapiałam się w jakaś część historii nagle okazywało się, że już po wszystkim i rozpoczynała się kolejna. Chaotycznie, niespójnie. Babi wyjątkowo irytująca jak całe włoskie towarzystwo męskie.

Książka jak i film świetne.

Książka jak i film świetne.

Początek bardzo wymagający, ponieważ ciężko połapać się od razu kto kim jest. Za duży natłok postaci.
Generalnie książkę dedykowałabym nastolatkom u progu dorosłości. Chociaż nie będąc już nastolatkiem fajnie było sobie przypomnieć jakie to "problemy" miewa się w takim wieku.
Pytanie, ktre pozostaje po przeczytaniu książki, to jaką miłość wybrać - spokojną, przewidywalną, czy może porywczą i pełną emocji.

Daję 7 tylko za trudny i chaotyczny język jakim jest pisana książka. Fabuła super, a dalsze części o wiele lepsze, chociaż trzecia część trochę mnie "zabolała". Polecam

Babi, dziewczyna z dobrego domu, świetna uczennica i przykładna córka, poznaje Stepa, agresywnego chuligana, którego życie składa się z ćwiczeń na siłowni, wyścigów na motorze i bezsensownych bijatyk. Mimo krańcowo różnych charakterów, a także sprzeciwu apodyktycznej matki Babi, zakochują się w sobie bez pamięci. Pod wpływem tej miłości zmieniają się oboje. Babi otwiera się na świat, dojrzewa, a Step łagodnieje. Babi jest jedyną osobą, której Step powierza swój mroczny sekret.

"Trzy metry nad niebem" było moim pierwszym spotkaniem z tym autorem. I z jednej strony jestem pozytywnie zaskoczona, choć z drugiej nieco rozczarowana.

Książka ta opowiada historię, która już gdzieś się kiedyś przewinęła - o dziewczynie z dobrego domu, będącej pilną uczennicą, na której drodze staje uliczny chuligan, motocyklista, prowodyr wielu bójek i kradzieży. Dwójka zupełnie różnych od siebie osób się w sobie zakochuje. Fabuła, choć dobra i ciekawa, była naprawdę nieźle poplątana. Federico Moccia dosyć często robił różne przeskoki czasowe lub wracał do wydarzeń z przeszłości, przez co miałam problem z połapaniem się, z jakiego okresu pochodzą dane wydarzenia.

Na początku nie mogłam się wciągnąć. Pierwsze czterdzieści stron było po prostu nudne. Nie działo się zbyt wiele. Z niecierpliwością czekałam na moment, kiedy wreszcie akcja się rozwinie, a kiedy to już miało miejsce, wszystko nadal było takie wolne, spokojne, sielankowe. Historia miłosna Babi i Stepa przepełniona była odwzajemnionym uczuciem, ale i bólem. Bardzo wiele emocji pojawiło się w tej książce, nawet raz uroniłam łzy, a zakończenie okazało się być dla mnie jednym wielkim zaskoczeniem!

Bohaterowie byli atutem tej powieści. Każdy miał tak dużo wad i problemów, że całość wydawała się niesamowicie rzeczywista. Step - bad boy, który lubił się zabawić, a jego pasją były motory i nielegalne wyścigi umiał pokazać Babi, czym jest życie i jak należy do niego podchodzić. I że czasem trzeba łamać zasady, by być szczęśliwym. Dzięki niemu Babi stała się śmielsza, bardziej otwarta. Ona również mocno wpłynęła na chłopaka. I bardzo mi się w tej książce podobał ich wzajemny wpływ na siebie.

Już wiem czym inspirowali się wattpad'owi twórcy.

Już wiem czym inspirowali się wattpad'owi twórcy.

Co za gniot. Miejscami obrzydliwa i degustująca, miałam ochotę rzucić nią o ścianę. Dodatkowo mało logiczna - nabuzowany nastolatek, którego boją się dorośli? To nie ma sensu.