Zerowa Maria i puste pudełko: tom 6

Tłumaczenie: Katarzyna Podlipska
Seria: Zerowa Maria i puste pudełko
Wydawnictwo: Waneko
Utsuro no hako tozero no Maria
Ivymore

Przy pomocy Kina Niszczącego Życzenia Kazuki zdołał uwięzić Daiyę, który próbując przejąć kontrolę nad światem, zmieniał ludzi w swoje marionetki. Gdy ostatni film opowiadający o jego życiu dobiegnie końca, Oumine przegra. Aby temu zapobiec wymyśla plan, który ostatecznie sprowadza Hoshino do kina. Aya Otonashi, Maria i „O”. Kazukiego i Daiyę czeka ostateczne starcie o „Zerową Marię”. Czy...

Aya Otonashi, Maria i „O”.
Kazukiego i Daiyę czeka ostateczne starcie o „Zerową Marię”. Czy Oumine uda się zmienić świat? Czy Hoshino zdoła go ocalić?

źródło opisu: Waneko, 2016

źródło okładki: waneko.pl

Przeczytana: 15 grudnia 2016

Po raz kolejny autor wywołał u mnie multum emocji. Tym razem jednak niekiedy całkiem skrajnych. Narrację powierzył trójce głównych bohaterów, którzy mieli całkiem inne patrzenie na rzeczywistość. Ich myślenie w pewien sposób ograniczał możliwość obiektywnego spojrzenia na całą sprawę przez czytelnika. Każdy obwiniał każdego, twierdząc, że to co robi jest niepoprawne. Gdy przyzwyczaiło się do myślenia jednej postaci, pojawiała się druga, która krytykowała tamtą w przeświadczeniu, że to ona sama ma rację.
To trochę mieszało. Nawet trochę bardzo. W pewnym momencie dochodziło się do wniosku, że wszyscy mają rację... po części.
Historię mimo wszystko świetnie się czytało. Z powodu jej objętości starczała na jeden wieczór, jednak to tylko podsyca do czekania na zakończenie historii głównych bohaterów. Ja czekał i to ogromnie!
Jak zawsze: Gorąco polecam!

Champion8 | 2017-01-15
Przeczytana: 15 stycznia 2017

Eiji Mikage pokazuje, że potrafi dobrze zwieńczyć swoją historię. Mimo, że to przedostatni tom, to bardzo dobrze zamyka on wiele wątków.
Historia z tomu na tom stawała się lepsza, autor odkrywał po kolei swoje karty i stopniowo wzbudzał zainteresowanie u czytelnika.
Bohaterowie nie irytują, a zachowanie każdego z nich jest bardzo przemyślane i w logiczny sposób wytłumaczone. Śledzenie losów zarówno dobrych, jak i złych postaci było czystą przyjemnością.
Oczywiście książka ma też swoje wady jak język, który jest bardziej skierowany do młodzieży, ale na pewno nie będzie to przeszkadzać nikomu, kto jest zaznajomiony z tym fandomem. Bardzo polecam książkę i niesamowicie czekam na zakończenie tej historii.
roadoffantasy.blogspot.com

Mat | 2017-11-13