Zerowa Maria i puste pudełko: tom 3

Tłumaczenie: Katarzyna Podlipska
Seria: Zerowa Maria i puste pudełko
Wydawnictwo: Waneko
Utsuro no hako tozero no Maria
podróże w czasie, Japonia
YumeNoJoou

Spotkałeś już "0", prawda?- spytał Kazukiego Daiya.Jego słowa oznaczały pojawienie się nowego pudełka. Nim oboje zdążyli się zorientować, Hoshino i Otonashi znaleźli się w sali Detronizacji- gry polegającej na wzajemnym oszukiwaniu się przez graczy. Każdy z jej uczestników otrzymuje profesję rodem z średniowiecza i wybiera jedną osobę, z którą może naradzić się sam na sam w danym dniu. Warunkiem zwycięstwa jest zabicie innych graczy i przeżycie. Kto wyjdzie z niej cało? I kim jest posiadacz, który włożył swoje życzenie do pudełka i stworzył tę obłąkaną grę...?

źródło opisu: Waneko, 2016

źródło okładki: sklepwaneko.pl

madmaddiexd | 2016-07-08

No Detronizacja wymiata <3

Kierokat | 2016-06-27
Przeczytana: 26 czerwca 2016

Z każdą częścią historia staje się coraz lepsza.

called | 2016-06-15

Jak na razie najlepszy tom, a sama gra cholernie wciąga.

Przeczytana: 14 czerwca 2016

Zacznę od końca. W sensie dosłownym. Zakończenie było świetne. Właśnie tego spodziewałem się po autorze. Dzięki takiemu zabiegowi jakiego użył, przedłużył trochę serię lub po prostu nie pogrubił trzeciego tomu. Mimo wszystko jestem zadowolony. Z cierpliwością poczekam na czwarty tom. Jestem ciekaw czym będzie chciał mnie zaskoczyć Eiji.
Tom trzeci trzymał poziom poprzednich. Powiedziałbym nawet, że w niektórych aspektach był nawet lepszy. Najbardziej - mimo lekkiego denerwowania - spodobało mi się wodzenie za nos czytelnika. Gdy czytelnik wybrał już sobie "tego złego" nagle ni z tego ni z owego on nie jest taki zły. Spodobało mi się to. Gdy w końcu zrozumiało się prawdę, można było tylko siedzieć wgapiony w litery i powtarzać pod nosem: "Że co?!". Przynajmniej ja tak miałem.
Seria Zerowej Marii to jedna z moich najukochańszych. Każdy tom skupiał się na innym aspekcie, przez co zacząłem się poniekąd zastanawiać nad nimi w swoim życiu. Zacząłem inaczej postrzegać świat.
Dziękuję...