Death Note: Another Note – Sprawa serii morderstw BB w Los Angeles

Tłumaczenie: Ula Knap
Seria: Death Note
Wydawnictwo: J.P. Fantastica
DEATH NOTE アナザーノート ロサンゼルスBB連続殺人事件 (Death Note: Another Note – Los Angeles BB Renzoku Satsujin Jiken)
death note, light novel

Agentka FBI Naomi Misora zostaje wciągnięta w śledztwo serii zabójstw, pozornie nie mających ze sobą związku. Jedynym tropem łączącym wszystkie zbrodnie są laleczki przybite do ściany. Razem z najwybitniejszym detektywem na świecie, L'em, krok po kroku starają się odgadnąć zamiary zbrodniarza i zapobiec kolejnej, zbliżającej się tragedii. Czy uda się im rozwikłać tajemnicę zanim zginie kolejna osoba?

Poznajcie historię serii morderstw w Los Angeles w jednotomowym prequelu serii „Death Note”.

źródło opisu: JPF, 2018

źródło okładki: www.jpf.com.pl

Paulina | 2018-10-15
Przeczytana: 11 października 2018

Zaczynając swoją ponowną przygodę ze światem mangi i anime, trafiłam na tytuł, który jest polecany przez wielu fanów japońskiej twórczości – Death Note. Pojedynek L’a i Kiry, był czymś fascynującym, choć wraz z upływem czasu można dostrzec w nim kilka nielogicznych momentów. Dlatego, kiedy dowiedziałam się, że na naszym rynku wydawniczym ma być wydana nowelka Death Note, wiedziałam, że jest to dla mnie pozycja obowiązkowa. Wydarzenia z Los Angeles były tylko napomknięte w mandze, a także w anime. Byłam ciekawa, o co dokładnie tam chodziło i jak potoczyły się tamte wydarzenia. Ale czy nowelka była w stanie zaspokoić moją ciekawość?

Los Angeles nawiedza seria tajemniczych morderstw i gdyby nie słomiane laleczki, nikt by się nie zorientował, że stoi za tym jeden sprawca. Kiedy do śledztwa wkracza L, najbardziej utalentowany detektyw, sprawa w końcu ma szanse na to, by zostać rozwiązana…
Lecz L działa z ukrycia, dlatego potrzebuje pomocy, a dokładniej osoby, która mogłaby być jego...

ulfjkl | 2018-09-28

Ależ to było przyjemne, wrócić do jednego z moich ulubionych uniwersów po nową dla mnie historię. Chociaż Death Note znam dobrze od lat nigdy nie zdecydowałam się na przeczytanie oryginału tej nowelki. Fanom L na pewno się spodoba.

Mike Milsson | 2018-08-23

Obejrzałem anime Death Note i bardzo mi się spodobało. Kiedy na półce sklepowej ujrzałem tę light novelkę, musiałem ją przeczytać.

Mamy tu do czynienia ze sprawą serii morderstw, którą próbują rozwiązać agentka FBI Naomi Misora z panem detektywem nad detektywami "L".

Nie ukrywam, że bardzo mi się spodobała, choć pierwowzorowi nie dorasta do pięt. Wszystkie wskazówki, poszlaki zaskakiwały mnie, a z każdą kolejną stroną wciągało mnie coraz bardziej.

Dość interesujące jest to, że książka jest napisana z zapisków z dziennika Mello.

Chociaż całość wygląda jak fan-fiction z Death Note'a, i tak gorąco polecam ;)

Orjanne | 2018-07-18
Przeczytana: lipiec 2018

Ta książka jest równocześnie bardzo fajna, jak i bardzo głupia.

Lucyfer | 2018-06-13
Przeczytana: 13 czerwca 2018

Mangę Death Note czytałem z wypiekami na twarzy (przynajmniej do pewnego momentu), więc byłem bardzo ciekaw nowelki. A ta... strasznie mnie rozczarowała. Rozwiązanie zagadek nie miało nic wspólnego z logiką, były to takie zgadywanki między postaciami, które urągały inteligencji czytelnika. A przecież największą frajdą z czytania kryminałów/thrillerów jest wspólne uczestnictwo w śledztwie i próba wykrycia mordercy - tutaj zupełnie tego brakowało.

Anna | 2018-06-12
Na półkach: Przeczytane, 2018 r.

Wiem, że ,,light novel” rządzi się swoimi prawami, często nie ma wysokiego poziomu ani wyszukanego języka, ale żeby wydana w Japonii powieść zawierała aż tyle błędów logicznych – w dodatku wskazujących na niezrozumienie pierwowzoru?…

To wygląda tak, jakby ten ,,fanfik” został opublikowany, ponieważ nie było niczego lepszego pod ręką, a twórcy oryginału chcieli sobie pośrednio zarobić. Szkoda. Podejrzewam, że jest dużo twórczości fanowskiej napisanej o wiele lepiej i ma bardziej przemyślaną fabułę.

Generalnie czytało się szybko i bezboleśnie. Powieść wciągała. Charaktery postaci prezentują się podobnie, co w pierwowzorze. Naomi jest bohaterką wzbudzającą sympatię, chociaż mało wiarygodną i rozbudowaną pod względem psychologicznym, ale ciekawie czytało się o jej relacji z L’em.

Niestety, poziom zadowolenia z czytania można było czerpać jedynie poprzez przymykanie oka na liczne, naprawdę liczne niedociągnięcia fabularne, wręcz szydzące z inteligencji odbiorcy. Była ich zatrważająca...

AisogHIStory | 2016-07-20
Przeczytana: 20 lipca 2016

Po pochłonięciu wszystkiego, co związane z Death Note, postanowiłam zabrać się za jakąś książkę, która będzie opisywać nową historię z moimi ulubionymi bohaterami.
Mimo, że nie ten sam autor, to nie zawiodłam się.
Historia wydaje się banalna, ale jest tak ciekawa i aż chce się czytać.
Są nawet momenty, kiedy to sam czytelnik może rozwiązywać zagadki wraz z dwójką głównych bohaterów i starać się znaleźć wiadomości i wskazówki od mordercy, by zapobiec kolejnej zbrodni.
Postacie nie zostały zmienione, autor nie ingerował zbytnio w ich osobowości. Zachowują się i wypowiadają się w taki sam sposób jak w oryginalnej serii, co jest wielkim plusem.
Fajnym zabiegiem jest to, że narratorem historii jest M, co nadaje książce akcji i brzmi to bardziej realistycznie.
Wszystkie terminy są tłumaczone dla tych, którzy z mangą lub anime nie mieli styczności, dzięki temu każdy może przeczytać tą lekturę i będzie też się dobrze bawił.
Zakończenie daje dużo do myślenia, bo nie wiemy czy to sam L...

xdd | 2016-01-04

No cóż... Książka mnie trochę rozczarowała. Owszem, zagadki zostały perfekcyjnie obmyślone, ale zabrakło mi czegoś w fabule; tego tzw. kopa, który wszytko napędza. Po Death Note'cie spodziewałam się czegoś lepszego (chociaż to nie ten am autor).

| 2015-12-28
Przeczytana: 28 grudnia 2015

Na fali nostalgii zacząłem szukać jakiejś książki szukanej z Death Note i oto mi się trafił malutki kryminałek. Całkiem przyjemnie, całkiem wesoło. Szybciutko połknąłem "Another Note" i nie żałuje :)

| 2011-06-11
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: listopad 2010

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Beyond Birthday, postać spowita mgłą. To dzięki jego fenomenowi postanowiłam przeczytać DN:AN. Polecam wszystkim fanom Death Note. Książka ma duży plus - główną żeńską bohaterką jest Naomi Misora! :)