Wildfire

Cykl: Hidden Legacy (tom 3)
Wydawnictwo: Avon
Wildfire
angielski
tasyfa

From Ilona Andrews, #1 New York Times bestselling author, the thrilling conclusion to her Hidden Legacy series, as Nevada and Rogan grapple with a power beyond even their imagination… Nevada Baylor can’t decide which is more frustrating—harnessing her truthseeker abilities or dealing with Connor “Mad” Rogan and their evolving relationship. Yes, the billionaire Prime is helping her navigate...

Nevada Baylor can’t decide which is more frustrating—harnessing her truthseeker abilities or dealing with Connor “Mad” Rogan and their evolving relationship. Yes, the billionaire Prime is helping her navigate the complex magical world in which she’s become a crucial player—and sometimes a pawn—but she also has to deal with his ex-fiancée, whose husband has disappeared, and whose damsel-in-distress act is wearing very, very thin.

Rogan faces his own challenges, too, as Nevada’s magical rank has made her a desirable match for other Primes. Controlling his immense powers is child’s play next to controlling his conflicting emotions. And now he and Nevada are confronted by a new threat within her own family. Can they face this together? Or is their world about to go up in smoke?

źródło opisu: http://avonromance.com

źródło okładki: http://avonromance.com

Przeczytałam. I znów zaliczam książkowego kaca, bo przecież nie ma nic lepszego od Andrews ;)
To jedna z tych książek które mogłyby się nigdy nie kończyć. Romans, sensacja, przygoda i zagadka. Wszystko w idealnych proporcjach, idealnie zmieszane.
Kocham Baylorów, kocham Rogana, kocham Corneliusa. Cicho marzy mi się spin-off z nim w roli głównej ;)

Andrewsowie mają nieziemski dar do tworzenia postaci. Zawsze są to bohaterowie których się lubi i chce się z nimi zaprzyjaźnić (to ci z jasnej strony mocy) albo chce się ich udusić, czytać o śmierci w męczarni (tu dla odmiany ciemna strona). Trafiają się też takie perełki że w zasadzie to dekapitacja mile widziana, ale... Intrygują. Tu mowa o niejakiej Victorii Tremaine (zawsze jak czytam to nazwisko widzę Macochę Kopciuszka...). Jest to wiedźma, zła baba, ale ma w sobie coś takiego że nie życzę jej do końca źle i mam nadzieję że się nawróci. Mimo że się pewnie nie nawróci.

No i nie sposób nie wspomnieć o tym jak to pięknie państwo...

ElaF | 2018-05-08
Przeczytana: 08 maja 2018

rewelacyjna :)
szkoda tylko, że zakończenie nie zamyka wszystkich wątków i znowu trzeba czekać.
UWIELBIAM ten świat :)

myfascinatingbooks | 2017-07-29

Należę do tych czytelników, którzy maja obsesję na punkcie wszystkiego, co kiedykolwiek napisało małżeństwo: Ilona i Gordon Andrews. W ich przypadku zarówno "pseudonim literacki", jak i okładki są zwodnicze.
Trzeci i podobno ostatni tom, gdzie narratorem jest Nevada Baylor stanowi niezłą konkluzję głównego wątku, a także początek historii domu Baylor w świecie w którym magia dyktuje niemal wszystko.

Dlaczego uwielbiam tą serię i książkę?
To całkiem proste.
- dużo akcji i przygód;
- wspaniała, wielopoziomowa charakterystyka postaci pierwszo- i drugo- planowych; nie znajdziesz tu postaci czarno-białych; poza tym czytelnik może obserwować rozwój poszczególnych postaci;
- fascynujący świat, z wieloma różnorodnymi magicznymi talentami;
- świetnie wykreowane relacje rodzinne i nie tylko... pomiędzy poszczególnymi postaciami;
- wątek miłosny, chociaż nie jest dominujący to przedstawia jedną z najzdrowszych relacji o jakich można przeczytać (nie ma tu stalker-ów ani relacji BDSM - idź do...

Blair | 2017-07-30
Przeczytana: 30 lipca 2017

Przeczytałam. Przeczytałam i rozpaczam, ponieważ uwielbiam serię Hidden Legacy tak samo, jak Kate Daniels (całym serduchem!) i na razie niestety muszę pożegnać się z moimi ulubionymi bohaterami. Ostatnio na blogu Ilony doczytałam, że planują jeszcze coś do serii dopisać, ale wydane to zostanie prawdopodobnie dopiero 2018/2019. Także znów trzeba czekać. :(

Wildfire ani trochę za to nie rozczarowuje, jest tak samo emocjonujące i wciągające, co część poprzednia. Nie brakowało mi tutaj absolutnie niczego, wciąż mam mnóstwo pytań i chciałabym wiedzieć CO DALEJ. Niby mamy jakieś zakończenie, ale takie ono otwarte, na najważniejsze pytania wciąż nie odpowiada. :( Zeus absolutnie ukradł całe show, podobnie jak w "White hot" zrobiła to Matylda. Arabella i Catalina są wspaniałe, ale Wildfire totalnie należało do Leona, jeśli chodzi o rodzinę Nevady. Jestem zachwycona i zakochana w tym świecie przedstawionym chcę więcej, więcej, więcej! <3

Wagabunda | 2018-03-10
Przeczytana: 10 marca 2018

Weekend z Nevadą płynie bardzo przyjemnie. Dużo akcji, rozwalanek,strzelaniny.Kilka chwil z byłą Rogana ( czekałam by Nevada walnęła babę ale cóż, to nie Kate Daniels..;p ).Bestia z Kolonii zdobyła u mnie kilka punków. Straszna Babunia też , chociaż miałam nadzieję że autorzy pójdą mocniej w kierunku czarnego charakteru . Momenty..były D Przyznaję że przelatywałam czytnikiem szybko dalej, bo na bogów, ileż można,,,:D .Tom 4 w kolejce do czytania .

Flusz | 2018-05-15
Przeczytana: 15 maja 2018

4 dni i 3 książki z serii Hidden Legacy za mną. I co ja mam teraz ze sobą zrobić? Zaczynałam dzisiaj 4 różne książki, żeby zastosować zasadę "klin klinem", ale już widzę, że mam problem - książkową niechęć - to jedna z możliwych form kaca książkowego, jakby ktoś się zastanawiał. U mnie ta 'choroba' ma tylko 2 możliwe formy - albo totalną depresję, albo właśnie niechęć do innych powieści. Już sama nie wiem co gorsze....

Na szczęście "Wildfire" okazało się trochę słabsze od poprzednich tomów. Zastanawiacie się dlaczego mówię "na szczęście"? A no dlatego, że trochę łatwiej jest się otrząsnąć po książce, do której chociaż trochę można się przyczepić.

Tym razem sprawa, przy której przyszło pracować Nevadzie i reszcie, nie porwała mnie aż tak bardzo. Ale to pewnie przez to, że zleceniodawczynią była ex-narzeczona Rogana... Więc przez większość, scen gdy tamta baba się do niego przystawiała, a Nevada nadal pozostawała 'uprzejmie profesjonalna', żywcem gotowałam się w środku.

Kwestia...

ewa | 2018-01-29

Trzecia część serii Hidden Legacy.Ponownie Nevada Baylor i Connor Rogan prowadzą wspólne śledztwo.Tym razem dotyczy ono porwania męża byłej narzeczonej Rogana.Prócz zagrożeń związanych ze śledztwem,Nevada musi się zmierzyć ze swoja przerażającą babka ze strony ojca ,Victorią Tremayne,która nie cofnie się przed niczym,byle zagwarantować przyszłość swojemu Domowi.Będzie to moliwe jedynie wówczas,kiedy nakłoni Nevadę i jej siostry do pracy dla niej.Jednoczesnie rodzina baylorów stara się założyc własny Dom,co powinno im zagwarantować chwilowa nietykalność dla innych Domów.
Poznajemy w tej książce równiez moc Arabelli,oraz widzimy Leona w akcji.
Wątek romantyczny jak zwykle przekonujący.Tym razem przyprawiony jest on nutą zazdrości-Rogan opiekuje sie swoja eks narzeczona,a o Nevade zabiega pewien przystojny i bogaty Pierwszy.
Epilog pozwala na przypuszczenie,że kolejna część przygód Nevady i Rogana będzie równie emocjonujca,co poprzednie.

Nanik | 2017-10-03
Przeczytana: 27 września 2017

Jeszcze zanim wezmę do ręki książkę Ilony Andrews, wiem, że będzie mi się ona podobać. Nigdy dotąd się nie zawiodłam, a nawet jeśli zdarzyło mi się mieć kilka drobnych zastrzeżeń, to na pewno nie dotyczą one "Wildfire" - trzeci tom jest jak dotychczas najlepszy w serii :) Dużo, dużo akcji, doskonałe dialogi, pytania o ważne sprawy. I rodzina. Najważniejsza jest zawsze rodzina :) Pozostaje czekać na obiecany 4 tom oraz trzymać kciuki, by wyniki sprzedaży wypadły dobrze i wydawnictwo zamówiło więcej części.

Więcej: https://nanikowy.blogspot.com/2017/09/wildfire-ilona-andrews.html

Star | 2019-05-16
Przeczytana: 15 maja 2019

Wildfire Rogan
Uwielbiam książki tej pary. Mają wszystko czego potrzebuje - fantastyczni bohaterowie, akcja, dobrze wykreowane uniwersum oraz miłość - do rodzica, do rodziny i miłość romantyczną. Warto przeczytać. Polecam

fortepian77 | 2017-07-24

Brak słów. Po prostu idealna, najlepsza seria ever. Co teraz robić ze swoim życiem? Brawo dla Państwa Ilony i Gordona, przeszli samych siebie.