Karuzela

Okładka książki Karuzela Agnieszka Lis
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Karuzela
Agnieszka Lis Wydawnictwo: Czwarta Strona literatura obyczajowa, romans
632 str. 10 godz. 32 min.
Kategoria:
literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo:
Czwarta Strona
Data wydania:
2017-01-11
Data 1. wyd. pol.:
2017-01-11
Liczba stron:
632
Czas czytania
10 godz. 32 min.
Język:
polski
ISBN:
9788379765959
Tagi:
literatura polska powieść obyczajowa rodzina śmiertelna choroba walka z chorobą współczesna obyczajowość

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oficjalne recenzje i

W cierpieniu stajemy się niewidzialni



5772 669 447

Oceny

Średnia ocen
7,7 / 10
526 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
60
53

Na półkach: ,

Cieszę się, że powstała książka na kształt literatury społeczno-obyczajowej opisującą życie w chorobie jaką jest rak. Właściwie to miała być o tym książka, bo sama powieść ostatecznie jest o przygotowywaniu obiadków i odwożeniu dzieci do szkoły. Tym bardziej, może dziwić liczba stron około 600, bo i tak większość rozmów bohaterów jest skupiona na tym co dzieci będą jeść, jak je odwieźć do szkoły, co na siebie założą itp. Możliwe, że tym samym autorka chciała przedstawić nam po prostu taki zwyczajny tryb życia, zwykłej rodziny ale ile można czytać powtarzających się zdań o obiadach? Na początku byłam wyrozumiała, myślałam ,że to jest taki zabieg aby pokazać jak główna bohaterka jest zabiegana i potrzebna swoim dzieciom, bo właśnie w ten sposób poznajemy główna bohaterkę Renatę, jej rodzinę, przyjaciół. Zauważamy jak spycha ona odpowiedzialność za swoje zdrowie, badania lekarskie na drugi plan. Najważniejsze są dzieci. No i dobrze, ku przestrodze czytelnika (ten element dydaktyczny aby nie bagatelizować badań) ale do pewnego czasu. Gdyż temat obiadków się nie kończył, rozumiem, że ważny był opis szpitalnej stołówki w polskich realiach, a później, że ktoś (babcia, mama Renaty) musiał przyrządzać posiłki dzieciom, aby pokazać jak ciężko zastąpić Renatę ale naprawdę o tym miała być ta książka? Ale bez czepiania się. Bo mimo, że niektóre elementy i zdania powtarzały się przez całą powieść (przy odbieraniu dzieci ze szkoły będziemy uczestniczyć kilkanaście razy), to książkę czyta się ekspresowym tempie, czyli czytelnik się wciąga w to całe gadulstwo o niczym.
W książce przedstawiona jest rutyna życia codziennego, zwykłej polskiej rodziny. Poznajemy całą rodzinę i ich osobiste bolączki. Męża Renaty, który zdradza, dzieciaki które też mają pewne problemy ( a jakie o tym w książce), zazdrosną o wszystko siostrę Renaty (chyba najbardziej negatywna postać, ale tacy ludzie też bywają), mamę Renaty typową panią dbającą o posiłki na każdym kroku, chodząca do kościoła bez refleksji bo tak, nie potrafiącą żyć po swojemu…bo „co ludzie na wsi powiedzą”? , oraz wyciszonego ojca. Owszem ukazane są polskie stereotypy, co powinno się a co nie ( siostra Renaty nie mogła się rozwieść z mężem który ją bije bo co ludzie powiedzą itd. Zaściankowe myślenie). Co zaskakujące autorka ich nie przełamuje, raczej sama popadła w takie zaściankowe, stereotypowe myślenie. Bohaterowie poboczni którzy ładnie wyglądają tzn. szczupłe, młode, piękne, kobiety…zawsze okazywały się nadętymi „laskami”, nie dbające o swoich bliskich i o to co najważniejsze, a zamiast tego wpatrzone na bogactwo i tzw. karierę. Naprawdę? Po co te stereotypy, po co było w ten sposób kategoryzować ludzi wg. schematu : atrakcyjny, młody, niezależny= płytki i głupi buc. Jak zaczynałam tylko czytać o osobie „szczupłej”, „zadbanej” kobiecie czy mężczyźnie wiedziałam…że autorka będzie ich przedstawiać jako bufonów. Tutaj wielki minus, przy innych mniejszych minusikach. Mimo wszystko książka ciepła, wzruszająca i dlatego jeszcze w przyszłości mam zamiar sięgnąć po literaturę autorstwa Agnieszki Lis.

Cieszę się, że powstała książka na kształt literatury społeczno-obyczajowej opisującą życie w chorobie jaką jest rak. Właściwie to miała być o tym książka, bo sama powieść ostatecznie jest o przygotowywaniu obiadków i odwożeniu dzieci do szkoły. Tym bardziej, może dziwić liczba stron około 600, bo i tak większość rozmów bohaterów jest skupiona na tym co dzieci będą jeść,...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    644
  • Chcę przeczytać
    626
  • Posiadam
    100
  • Ulubione
    22
  • Teraz czytam
    16
  • 2018
    12
  • 2017
    10
  • 2019
    9
  • 2017
    8
  • 2017
    7

Cytaty

Więcej
Agnieszka Lis Karuzela Zobacz więcej
Agnieszka Lis Karuzela Zobacz więcej
Agnieszka Lis Karuzela Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także