Lew-Starowicz o kobiecie / o mężczyźnie

Wydawnictwo: Czerwone i Czarne
popularnonaukowa
Kasia

Dwa bestsellery w jednej książce! O kobiecie i o mężczyźnie to kompendium wiedzy o naszych wzajemnych relacjach. Profesor Zbigniew Lew-Starowicz odkrywa, kim naprawdę jest dziś polska kobieta, czego oczekuje od mężczyzny. A może w ogóle go nie potrzebuje, bo nadchodzi era niezależnych kobiet? I co na to mężczyźni? Skąd biorą się ich lęki przed emancypacją, jakie mają kłopoty z męskością? Profesor Lew Starowicz od kilkudziesięciu lat w swoim gabinecie leczy popękane związki i na podstawie swoich doświadczeń radzi, jakich błędów unikać we wzajemnych relacjach. Jeśli chcesz poznać wszystkie skrywane tajemnice kobiety i mężczyzny, to lektura obowiązkowa.

źródło opisu: http://www.empik.com/lew-starowicz-o-kobiecie-o-me...(?)

źródło okładki: http://www.empik.com/lew-starowicz-o-kobiecie-o-me...»

NiepozornyKoparkowy | 2018-11-05
Przeczytana: 30 sierpnia 2018

Dobre i profesjonalne spojrzenie na związki damsko-męskie. Wraz z żoną przeczytaliśmy (częściowo, częściowo przesłuchana jako audiobook) całość. Nie jest to jakiś cudowny poradnik, jak naprawić każde małżeństwo, ale sporo (nie)oczywistych dla przeciwnej płci rzeczy jest tutaj odkrywanych i omawianych w dorosły, dojrzały sposób.
Myślę, że to dobra pozycja dla par, które mają problemy w zrozumieniu się - nie ma tu jakiegoś silenia się na psychologię czy inne terapie (od tego są odpowiedni ludzie) , tylko przekazanie różnych punktów widzenia możliwie prosto, a miejscami nawet na poziomie "kali jeść".

Johnson | 2018-06-12
Przeczytana: 11 czerwca 2018

Lekturę zacząłem od "o mężczyźnie", i faktycznie - trochę o męskiej seksualności można poczytać, coś się dowiedzieć, w czymś się upewnić - ogólnie bez rewolucji czy nadmiernego odkrywania Ameryki, ale też swój wiek mam i siebie znam ;). Z kilkoma "schematami" jednak się nie zgadzam, coż - co człowiek to opinia.

Natomiast "o kobiecie" to chyba próba napisania Wisłockiej na nowo. Nie jest to część o kobiecej seksualności, tylko luźna rozmowa ze znanym specjalistą (czego absolutnie nie podważam w zakresie autorytetu Pana Starowicza), jednakże rozmowę prowadzi chyba kobieta, i bardziej zeszło na związki, rodzinę, zdrady, problemy związkowe pacjentów Pana Doktora i macierzyństwo. O seksie to tam niewiele. Więc co do tej części - rozczarowanie.
Ogólnie poczytać można, ale lepiej z biblioteki ;)

P.S. Trochę jednak niefajnie, jeżeli w książce w jednym miejscy Pan Starowicz pisze, że nie ma czegoś takiego jak potrzeba "wyszumienia się" dla mężczyzny, jeżeli jakiś był to już taki będzie...

AnKa | 2018-05-18
Przeczytana: 2011 rok

W tym gatunku, to książki z cyklu : Musisz przeczytać! A już na pewno warto.

Inka | 2018-02-19

A to ciekawostka.. bo ja kupiłam osobno dwie książki O Kobiecie i O mężczyźnie i to o tyle fajna sprawa, że niezależnie książkę mogłam czytać ja i mój narzeczony. Ciekawa publikacja, warta przeczytania. Niby oczywista oczywistość, ale jak się tak zastanowić głębiej to może warto czasem wrócić do lektury i nie robić błędów, które drugą połówkę doprowadzają do szału.. :)

Omnikoron | 2018-02-17
Przeczytana: 17 lutego 2018

Warto dodać, że jest to okrojona wersja.

Posiadam książkę "O mężczyźnie" i zawiera się ona na 227 stronach, natomiast tutaj, treść dotycząca meżczyzn zmieściła się na "ledwie" 147 stronach. Nie przeprowadzałem dokładnej analizy (bo komu by się chciało) ale już na pierwszy rzut oka widać, że w stosunku do oryginału, brakuje tutaj sporo wypowiedzi, lub niektóre są po prostu okrojone. I nie chodzi tutaj również o wielkość czcionki czy układ graficzny książki.

Trochę szkoda.

Czytając to wydanie, skupiłem się jedynie na część dotyczącą kobiet - i abstrahując już od tego, że to zapewne również okrojona wersja - to ciekawym dla mnie było by raczej wysłuchanie opinii kobiet - co one o tym myślą.
Zgadzają się czy nie, z tym co pisze Starowicz?

Z tego co pamiętam - z książką dotyczącą mężczyzn, dość silnie się utożsamiłem (aczkolwiek nie z całością). Co się tyczy kobiet .. to cóż, mogę jedynie gdybać, domyślać się, przeczuwać.

Majka | 2017-08-25
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 25 sierpnia 2017

Obie ciekawe, jednak ta o mężczyźnie jest bardziej.. o mężczyźnie. Ta o kobiecie traktuje nie tylko o niej, ale i o wielu aspektach samej seksualności w ogóle, religii, rodzinie, społeczeństwie. Chciałam więcej poczytać o sobie, o nas, kobietach, ale może ta rozpiętość tematów i krążenie dookoła też coś mówi o naszej płci ;)

Ogólnie jak najbardziej godne polecenia, do przeczytania i dla Pań, i Panów -
oczywiście obie!

ania | 2017-02-12
Przeczytana: 12 lutego 2017

Bardzo byłam ciekawa tej książki. Jej autor to wybitny specjalista, jest również ciekawym człowiekiem. Zatem i zawartość "O mężczyźnie-o kobiecie" to coś naprawdę wartościowego. Ważne pytania i odpowiedzi. Potraktowane i rzeczowo, i z przymrużeniem oka, i z poczuciem humoru. I obowiązkowo TAJEMNICE ALKOWY...
a dlaczego by nie;))) Polecam!!!

Adam | 2016-10-09
Przeczytana: 08 października 2016

Obie pozycje bardzo dobre, mimo że z kilkoma "wątkami" się nie zgadzam to całość wypada bardzo przyzwoicie. Polecam.

Paulina Grzmil | 2016-09-03

O mężczyźnie rewelacja,przeczytalam i rzuciłam się na drugą pozycję, i tu znacznie słabiej.
liczyłam na książkę bardziej o samej kobiecie a nie o domu, religii.

Monika | 2016-02-01
Przeczytana: 01 lutego 2016

Kupiłam bo była na przecenie w empiku. Lekka do poczytania dużo faktów, nie wszystko to prawdy objawione, nie można generalizować tego na całą populacje. Lew- Starowicz to ekspert w tej dziedzinie więc dużo rzetelnej treści można znaleźć.Polecam