Sztuka kochania

Wydawnictwo: Jacek Santorski & Co
poradniki

Inne wydania

Sztuka kochania nie zawiera recepty na miłość, nie jest też podęcznikiem technik seksualnych. Kochanie to piękne polskie słowo, które określa ciepły, serdeczny, pełen przyjaźni i harmonii seksualnej kontakt dwojga bliskich sobie ludzi. W książce autorka wykorzystała doświadczenia płynące z rozmów z pacjentami oraz z lektury mnóstwa listów. Wykorzystała również materiały i wnioski z dyskusji prasowych, w których wojowała uparcie o kulturę uczuć i seksu.

ardnaskela | 2017-01-27
Na półkach: Ebook, Przeczytane, Posiadam

Przeczytałam ponownie przy okazji filmu o życiu autorki. Już bez wypieków na twarzy jak wtedy kiedy czytałam wziętą z biblioteczki rodziców po raz pierwszy w wieku last nastu.

Bardzo rzetelna. Przystępna.Przyjazna i życzliwa. Polecam.

Anna | 2017-01-06
Przeczytana: 21 grudnia 2016

Aż wstyd się przyznać, ale stara jestem, a "Sztuki kochania" do tej pory nie czytałam. Miałam wrażenie, że to taka polska wersja Kamasutry, a że nie odczuwałam żadnych braków w tym zakresie, to wydawało mi się, że to książka nie dla mnie.
Otóż myliłam się.
To jest przede wszystkim bardzo piękna i mądra książka, która nic a nic się nie zestarzała. Oczywiście rozdział o antykoncepcji można wyrzucić do kosza, ale poza tym wszystko jest w niej aktualne.
Trzeba ją sobie kupić, przeczytać i postawić na półce, bo to książka, do której trzeba wracać.
Dwudziestolatek nie jest w stanie w pełni jej zrozumieć, skupi się pewnie na opisach pozycji seksualnych. Trzydziestolatek wyjdzie już pewnie poza te opisy i dostrzeże, że ta książka to coś więcej. Czterdziestolatek opisy pozycji pominie (bo większość już zna), za to dostrzeże w niej głównie inne wartości.
Ja, jako matka nastolatki, zamierzam dać ją do przeczytania mojej córce, przynajmniej ten fragment dotyczący młodych mężczyzn. Wiadomo, że...

Anna | 2017-01-25

Przeczytana dawno temu. Kiedyś w bibliotece na zapisy.
Będąc młodą bibliotekarką czytałam zaraz po ukazaniu. Czytaliśmy z mężem
z wypiekami na twarzy. Byliśmy młodym małżeństwem. Pierwsze źródło informacji na temat seksu. Kultowa książka z czasów PRL-u.
WARTO PRZECZYTAĆ! Autorka sama późno odkryła przyjemność z seksu.
Teraz wchodzi na ekrany film o Michalinie Wisłockiej.

książek: 1985

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

I pomyśleć, że gdyby nie film, to nigdy bym nie słyszała o Michalinie Wisłockiej, a tym bardziej o 'Sztuce kochania'. A uważam, że warto znać tę książkę.
Nie ukrywajmy tego - tematy seksu, intymności, a tym bardziej indywidualnej seksualności, są u nas traktowane jak jakieś tabu, dlatego też pewnie wielu czytelników będzie myślało, że 'Sztuka kochania' to tylko jakiś poradnik z odpowiednimi rysunkami oraz opisami, co trzeba robić. W pewnym sensie coś takiego też tam znajdziemy, ale Michalina Wisłocka od samego początku tej książki podkreśla ważną rzecz - bez względu na wszystko, najważniejsze są miłość, otwartość oraz szacunek do siebie i drugiej osoby. Zwłaszcza miłość - bez niej wszystkie porady autorki i propozycje nic nie dadzą.
Pomijając emocje (a te odgrywają przecież ogromną rolę), 'Sztuka kochania' jest książką, którą naprawdę warto przeczytać, bez względu na doświadczenie życiowe. Czy dowiemy się czegoś nowego, czy też nie zgodzimy się z niektórymi zawartymi tam poradami...

DomowaKsięgarnia | 2017-01-09

Obecne wydanie zostało uzupełnione o rozdział o aktualnych, najnowszych i dostępnych metodach antykoncepcji. Było to konieczne, ponieważ rozdział poświęcony środkom antykoncepcyjnym, napisany przez samą autorkę, mocno się zdezaktualizował.

Czym jest Sztuka kochania?

Kompendium wiedzy. Książka propagującą wiedzę o tym czym jest sex, seksualność i potrzeba miłości. Do dziś nie straciła na wartości. Jest interesującym i dobrym przewodnikiem po świcie seksu i miłości.

Kto powinien przeczytać Sztukę kochania?

Wszyscy, bez wyjątku. I młodzi i starzy. Młodym odpowie na wszystkie ważne pytania. Co ważne, dla młodych,

wiecej na: domowaksiegarnia.blogspot.com

Darek DTSG | 2013-07-10
Przeczytana: 1988 rok

Kiedyś była to pozycja obowiązkowa każdego nastolatka :) i te rysunki a raczej szkice .... ;)

Roman Dłużniewski | 2016-12-08

Gdy książka pani dr Wisłockiej się ukazała, mówiła o niej cała Polska. Czytano ją po kryjomu, bo jakoś tak dziwnie było czytać "na widoku". Teraz chyba przeżywa swój renesans. Książka jest naprawdę niezła. I dla młodych, i dla tych już bardziej doświadczonych.

adorable | 2017-03-11
Przeczytana: 01 marca 2017

"Sztuka kochania" to książka, o której aktualnie słyszeli niemal wszyscy. Zrobiło się o niej głośno za sprawą filmu o Michalinie Wisłockiej, więc na fali popularności ukazało się kolejne wznowienie lektury, po jaką sięgają ludzie od wielu lat. To poradnik napisany przez lekarkę będącą ginekologiem, seksuologiem oraz cytologiem, zatem nie dziwię się, że swego czasu była niemal w każdym domu - taka dawka wiedzy jest potrzebna, a że porusza tematy dla wielu wstydliwe i kontrowersyjne, to chętni znajdowali się na każdym kroku.

Lekarka porusza ogrom wątków, o jakich należy mówić. Między innymi zwraca uwagę na znaczące różnice pomiędzy budzeniem się seksualności u chłopców i dziewcząt, zaznaczając, że nie warto spieszyć się z rozpoczęciem współżycia, a tym bardziej rozpoczynać znajomości od seksu. Wisłocka przedstawia szereg zalet wynikających z powolnego poznawania się, delikatnego przechodzenia do kolejnych...

tomeczqu | 2011-04-24

Czytane dawno temu,w ukryciu i z wypiekami na twarzy. W PRL-u w zasadzie jedyne źródło pozapodwórkowej wiedzy o seksie. Teraz zapewne jest trochę inaczej. Ale jeśli można mówić coś o "kultowości", to "Sztukę kochania" po prostu wypada przeczytać.

Magda | 2014-09-09

Mysle, ze mimo uplywu lat, ksiazka pani Wislockiej nie starzeje sie. W zalewie podrecznikow do wychowania seksualnego, ksiazek o seksie itp., warto siegnac po polska klasyke. Jasno i czytelnie przedstawione sa w niej zagadnienia dotyczace intymnosci, bliskosci i rozwoju seksualnego dziewczat i chlopcow. W wieku kilkunastu lat syn dostanie ode mnie te ksiazke, no chyba, ze juz bedzie na liscie lektur zakazanych i podsuniecie jej bedzie grozic wiezieniem ;)