Sztuka kochania

Wydawnictwo: Jacek Santorski & Co
poradniki

Inne wydania

Sztuka kochania nie zawiera recepty na miłość, nie jest też podęcznikiem technik seksualnych. Kochanie to piękne polskie słowo, które określa ciepły, serdeczny, pełen przyjaźni i harmonii seksualnej kontakt dwojga bliskich sobie ludzi. W książce autorka wykorzystała doświadczenia płynące z rozmów z pacjentami oraz z lektury mnóstwa listów. Wykorzystała również materiały i wnioski z dyskusji prasowych, w których wojowała uparcie o kulturę uczuć i seksu.

Anna | 2017-01-06
Przeczytana: 21 grudnia 2016

Aż wstyd się przyznać, ale stara jestem, a "Sztuki kochania" do tej pory nie czytałam. Miałam wrażenie, że to taka polska wersja Kamasutry, a że nie odczuwałam żadnych braków w tym zakresie, to wydawało mi się, że to książka nie dla mnie.
Otóż myliłam się.
To jest przede wszystkim bardzo piękna i mądra książka, która nic a nic się nie zestarzała. Oczywiście rozdział o antykoncepcji można wyrzucić do kosza, ale poza tym wszystko jest w niej aktualne.
Trzeba ją sobie kupić, przeczytać i postawić na półce, bo to książka, do której trzeba wracać.
Dwudziestolatek nie jest w stanie w pełni jej zrozumieć, skupi się pewnie na opisach pozycji seksualnych. Trzydziestolatek wyjdzie już pewnie poza te opisy i dostrzeże, że ta książka to coś więcej. Czterdziestolatek opisy pozycji pominie (bo większość już zna), za to dostrzeże w niej głównie inne wartości.
Ja, jako matka nastolatki, zamierzam dać ją do przeczytania mojej córce, przynajmniej ten fragment dotyczący młodych mężczyzn. Wiadomo, że...

DomowaKsięgarnia | 2017-01-09

Obecne wydanie zostało uzupełnione o rozdział o aktualnych, najnowszych i dostępnych metodach antykoncepcji. Było to konieczne, ponieważ rozdział poświęcony środkom antykoncepcyjnym, napisany przez samą autorkę, mocno się zdezaktualizował.

Czym jest Sztuka kochania?

Kompendium wiedzy. Książka propagującą wiedzę o tym czym jest sex, seksualność i potrzeba miłości. Do dziś nie straciła na wartości. Jest interesującym i dobrym przewodnikiem po świcie seksu i miłości.

Kto powinien przeczytać Sztukę kochania?

Wszyscy, bez wyjątku. I młodzi i starzy. Młodym odpowie na wszystkie ważne pytania. Co ważne, dla młodych,

wiecej na: domowaksiegarnia.blogspot.com

Darek DTSG | 2013-07-10
Przeczytana: 1988 rok

Kiedyś była to pozycja obowiązkowa każdego nastolatka :) i te rysunki a raczej szkice .... ;)

tomeczqu | 2011-04-24

Czytane dawno temu,w ukryciu i z wypiekami na twarzy. W PRL-u w zasadzie jedyne źródło pozapodwórkowej wiedzy o seksie. Teraz zapewne jest trochę inaczej. Ale jeśli można mówić coś o "kultowości", to "Sztukę kochania" po prostu wypada przeczytać.

Roman Dłużniewski | 2016-12-08

Gdy książka pani dr Wisłockiej się ukazała, mówiła o niej cała Polska. Czytano ją po kryjomu, bo jakoś tak dziwnie było czytać "na widoku". Teraz chyba przeżywa swój renesans. Książka jest naprawdę niezła. I dla młodych, i dla tych już bardziej doświadczonych.

Marysieńka | 2011-09-09
Przeczytana: 1979 rok

Jak się powiedziało "a"...Tak, przeczytałam, może nie od deski do deski ale było to wówczas jedyne dostępne źródło, z którego można się było dowiedzieć o pewnych aspektach dorosłego życia;-)Wprawdzie w szkole próbowano nas edukować na temat fizjologii ale ta sfera intymna pozostawała tematem tabu...niestety...Sądzę, że młodych ludzi należałoby przygotowywać do funkcjonowania również na tym polu, może nie byłoby teraz tak wielu młodziutkich mam, które same jeszcze są dziećmi...Jak wspomniałam przy Lou Paget, obie panie pokazują nam świat intymności od kuchni...i pokazują drogę do osiągnięcia pełnej harmonii w związkach. Polecam.

yellow90 | 2015-11-26
Przeczytana: 25 listopada 2015

Świetna książka, zarówno dla nastolatków, jak i par z dłuższym stażem. Oprócz szczegółów czysto praktycznych, uczy również szacunku dla drugiej osoby, wysoko stawia pojęcie uczuciowości, zaufania i przyjaźni w związku.

Jest to książka wręcz kultowa, wielokrotnie wznawiana i tłumaczona na wiele języków.
Gorąco polecam!

Magda | 2014-09-09

Mysle, ze mimo uplywu lat, ksiazka pani Wislockiej nie starzeje sie. W zalewie podrecznikow do wychowania seksualnego, ksiazek o seksie itp., warto siegnac po polska klasyke. Jasno i czytelnie przedstawione sa w niej zagadnienia dotyczace intymnosci, bliskosci i rozwoju seksualnego dziewczat i chlopcow. W wieku kilkunastu lat syn dostanie ode mnie te ksiazke, no chyba, ze juz bedzie na liscie lektur zakazanych i podsuniecie jej bedzie grozic wiezieniem ;)

virginia75 | 2013-12-05

Stara ale nadal aktualna. Napisana prostym, przystępnym językiem także można podsunąć ja spokojnie dorastającej młodzieży. Na pewno będzie lepszą lekcją niż rówieśnicy czy zawstydzona faktem opowiadania o "tych sprawach" pani na WDŻ-cie. Przyznam szczerze, że sama jako nastolatka podprowadziłam ja rodzicom i czytałam ukradkiem na czym zresztą przyłapała mnie młodsza siostra.

W przeciwieństwie do "Małżeństwa doskonałego" Van de Veldego ksiażka praktycznie nie zestarzała się i jest znacznie mniej "techniczno-fizjologiczna". Napisana też ładną polszczyzną. Warta polecenia tak ludziom młodym, jak i dorosłym...