Sleep: Redefine Your Rest, for Success in Work, Sport and Life
zdrowie, uroda
poradniki
Scythe Stoirm

Nick Littlehales był m.in. trenerem Christiano Ronaldo. Uczył go... spać. Teraz dzieli się swoją wiedzą na temat tego, jak spać, by dobrze się wyspać. Jedną trzecią życia spędzamy w łóżku. Ale czy wiemy, jak sprawić, by nasz sen skutecznie regenerował nasze siły, porządkował myśli, uspokajał rozbujane w ciągu dnia emocje? Większość z nas nie zwraca uwagi na niespokojne noce, ciągnąc kolejny...

jak spać, by dobrze się wyspać.
Jedną trzecią życia spędzamy w łóżku. Ale czy wiemy, jak sprawić, by nasz sen skutecznie regenerował nasze siły, porządkował myśli, uspokajał rozbujane w ciągu dnia emocje? Większość z nas nie zwraca uwagi na niespokojne noce, ciągnąc kolejny dzień na koktajlu z kofeiny i cukru. A przecież jakość wypoczynku wpływa na nasz nastrój, motywację, umiejętność podejmowania decyzji, determinuje wydajność w pracy i w domu.
Nick Littlehales, „guru od snu”, w przełomowej książce odkrywa swoje metody, które pomogły wysypiać się gwiazdom sportu. Teraz możemy skorzystać z nich wszyscy.
Jak programować własny cykl snu?
Jaka jest optymalna temperatura w pomieszczeniu?
Jaka pościel jest najlepsza?
Dlaczego drzemki są rzeczywiście dobre dla organizmu?
Ucz się od najlepszych, żyj szczęśliwie i… śpij dobrze!

źródło opisu: https://www.swiatksiazki.pl/ksiazki/spij-dobrze-ni...(?)

źródło okładki: https://www.swiatksiazki.pl/ksiazki/spij-dobrze-ni...»

Ania | 2017-05-22

Chyba każdy z nas chciałby rano obudzić się wypoczęty?

Postanowiłam sięgnąć po tę książkę, aby zapoznać się z radami doświadczonego trenera od snu, i poprawić jakość swojego nocnego odpoczynku.

Nick Littlehales, to światowej sławy "guru od snu". Swoich rad udzielał między innymi Cristiano Ronaldo czy Roger'owi Federer'owi. Sen jest ważną czynnością dnia, nie tylko dla sportowców, ale dla każdego z nas. Autor w swojej książce przedstawia tajniki lepszego snu oraz rady na to, aby nasz dzień był w pełni wykorzystany.

Zapewne każdy słyszał o fazie REM, podczas której odpływamy do świata marzeń i śnimy. Nasz sen podzielony jest na dziewięćdziesięciominutowe odcinki. Dużą wagę autor przywiązuje do dziewięćdziesięciu minut, ponieważ uważa również, że powinniśmy wstawać właśnie tyle minut przed rozpoczęciem pracy. Nick Littlehales radzi, aby przed nocnym wypoczynkiem nie korzystać z urządzeń elektronicznych czy ograniczyć niebieskie światło w sypialni. Swojemu czytelnikowi przekazuje...

nevamarja | 2017-06-24
Na półkach: Przeczytane, Poradnik, Zdrowie
Przeczytana: 22 czerwca 2017

Spore zaskoczenie. Pozytywne. Żadne tam pieprzenie kotka przy pomocy młotka, tylko dobrze sprzedany, podparty badaniami i doświadczeniem zawodowym konkret (moc przydatnych ciekawostek na temat zdrowego snu i zdrowego życia podanych jak na TEDzie). Przy czym autor niczego czytelnikom nie wciska, zwyczajnie dzieli się wiedzą, której nie musicie zastosować. Ja na pewno nie wprowadzę w życie wszystkiego, ale lubię mieć pełny obraz. Koniec końców okazało się, że mimo paskudnych sowich nawyków mój organizm ma niesamowitą intuicję. Wystarczy go słuchać. Ogólnie trochę żałuję, że nie przeczytałam tej książki z miesiąc wcześniej. Jeśli przygotowujecie się do nabycia nowego łóżka czy materaca, to koniecznie sięgnijcie po tę pozycję przed zakupem.

Runior | 2018-02-14
Przeczytana: 11 lutego 2018

Bardzo praktyczne podejście do problematyki snu i odpoczynku. Autor daje konkretne wskazówki odnośnie tworzenia warunków do prawidłowej regeneracji organizmu i podaje przykłady osób, którym pomagał.
Część książki to nic nie wnoszące przywoływanie gwiazd sportu, z którymi pracował, ale nie przeszkadza to za bardzo w odbiorze.
Największą zaletą książki jest bardzo pragmatyczne podejście umożliwiające skorzystanie z udzielanych porad praktycznie przez każdego. Jednocześnie sam autor przyznaje, że korzyści nie są dramatycznie wielkie, co potwierdza jego wiarygodność.

szymon | 2018-02-13
Przeczytana: 30 stycznia 2018

Na początku książki sporo autopromocji, zapewne w celu zbudowania wizerunku fachowca w temacie, czasem to jednak zniechęca. Jest sporo powtarzających się do znudzenia faktów, co jednak ma swoje dobre strony, bo utrwala wiedzę. Autor w kwestii rozkładu procesu snu na czynniki pierwsze jest przekonujący.
Staram się zalecenia wdrażać, a co najważniejsze z sukcesem.

buka_z_fejsbuka | 2018-01-01
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 31 grudnia 2017

Kilka ciekawych informacji można wynieść z tej książki, ale większość książki to po prostu powtarzanie w kółko tych samych faktów.

Kerszi | 2017-11-10
Przeczytana: 10 listopada 2017

Czy ta książka pomogła mi lepiej zasnąć? Sam nie wiem, jednak porady są w niej pożyteczne. Oprócz spania autor głównie skupia się na treningach i chwali się kogo on nie "układał do snu" i jaki super sprzęt do spania sprzedaje ;) Nie jest to profesor, radzi też unikać nasion GMO, ale koncepcja spania nie ilości godzin, a określoną liczbę cykli daje do myślenia.

agatanna | 2017-06-13
Przeczytana: 13 czerwca 2017

To fantastyczna lektura dla wszystkich, którzy wiecznie jadą na oparach.

Ediza | 2017-08-28

Raczej przeciętna książka. Nie wciągnęła mnie zanadto. Trochę ciekawych informacji o światowej klasy sportowcach i ich nawykach. Podejście do tematu spania jak dla mnie zbyt powierzchowne.

Xantul | 2018-08-18
JulietGreen | 2018-08-16