Women who love to much hen you keep wishing and hoping he'll change.
8373019162
poradniki

Inne wydania

Nowe wydanie. Poradnik dla kobiet zaangażowanych w destrukcyjne uczucie do niedojrzałych emocjonalnie mężczyzn. Autorka uczy, jak przezwyciężyć własne uzależnienie, odzyskać godność i stworzyć satysfakcjonujący związek.

weredLewana | 2014-01-17
Przeczytana: 2010 rok

Książka, która - jak tajfun - przetoczyła się przez mój umysł, doprowadzając początkowo na skraj rozpaczy (wszystko było o mnie), by w szczęśliwym finale wyprowadzić na prostą, ku lepszej egzystencji. Czytałam ją wielokrotnie, robiąc notatki i zakreślając ważniejsze fragmenty, przez co stała się dla mnie podręcznikiem życia. Bardzo polecam!

kotekrzadzi | 2013-02-26
Przeczytana: 23 lutego 2013

Polecam wszystkim kobietom, które jeżeli chodzi o sprawy miłosne, mają wrażenie że wpadły w błędne koło. Książka pomaga zrozumieć nas samych, swoje potrzeby, zachowania. Oddaje całkowicie kobiece zachowania względem mężczyzn, którzy przede wszystkim nie zasługują na owe kobiety. Mi osobiście bardzo pomogła wyjść z dołka i spojrzeć inaczej na swoje życie.

Cornya | 2014-08-11

"Wake up call" nie tylko dla kobiet, ale dla ludzi, którzy tworzą toksyczne związki i chcieliby to zmienić. Moim zdaniem wartość terapeutyczna tego poradnika jest ogromna. Historie tam opisane i podejście do problemu zmuszają do zastanowienia się nad sobą i swoimi relacjami z partnerami, innymi ludźmi. Każdy z nas ma wpisany pewien schemat postępowania, zachowania i listę oczekiwań wobec związku. Po tej lekturze może okazać się, że wartości, których trzymaliśmy się z pewnej przyczyny kurczowo, nie mają znaczenia i w tym aspekcie poradnik otwiera oczy na szereg kwestii istotnych w związku. Ogólnie polecam bardzo osobom, które nie są zadowolone z relacji jakie tworzą z partnerami, po to żeby odkryć siebie i zmienić schematy postępowania.

kakalowyszatan | 2016-05-01
Na półkach: 2016, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 17 kwietnia 2016

Czytanie żadnej z książek nie bolało mnie tak bardzo jak tej. Może, a raczej na pewno dlatego, że jest taka prawdziwa. Autentyczności nadaje jej to, że nie są to jakieś wywody podrzędnej psycholog tylko konkretne życiowe sytuacje, których autorka nie wymyśliła, ale zna je z własnego doświadczenia.
Nie należy retuszować swoich blizn doświadczeń, ale też zbytnio się nimi nie afiszować. Dopiero ta książka udowodniła mi, że ze wszystkim można sobie poradzić - trzeba tylko chcieć.

Sorsa | 2013-01-14
Przeczytana: 13 stycznia 2013

Bardzo fajny poradnik dla kobiet, które wpadły w uzależnienie od związków i miłości. Świetna pozycja dla tych, którzy są ciekawi, jakim cudem istnieją kobiety godzące się na uporczywe złe traktowanie. Jedyne, czego można się przyczepić to miejscami mało wartki język, dłużyzny zamiast konkretów, powtarzanie wielu podobnych historii, jakby ich liczba miała pokazać, jak szeroko zakrojony jest problem. W moim mniemaniu raczej oddala to od zrozumienia, usypiając uwagę czytelnika. Jednak zamknięcie w postaci konkretnych, działających sposobów radzenia sobie z uzależnieniem tego rodzaju burzą mniej pozytywne wrażenie, jakie sprawiła na mnie środkowa część książki. Wraz z książkami "Mężczyźni, którzy nie potrafią kochać" (mówiącej o drugiej stronie medalu) i "Toksyczna miłość i jak się z niej wyzwolić" (pokazującej obie strony z największą tolerancją dla ludzkiej odmienności) pozwala uzyskać wiedzę o związkach opartych na potrzebie kontroli sytuacji, a nie na prawdziwej, naturalnie...

Malgorzata Gec | 2014-10-30
Przeczytana: 29 października 2014

Bardzo ważna w moim życiu książka. Wiele wyjaśnia i żałuję że tak późno na nią trafiłam. Teraz sę czuje bardziej świadomie i jakoś mi lżej, że moje problemy nie należą tylko do mnie tylko wiele kobiet ma z ty problem. Przede mną jeszcze wiele pracy żeby się zmienić ale warto. Jak wiem co jest nie tak teoretycznie powinno być łatwiej.

sylewka | 2016-05-30
Przeczytana: czerwiec 2016

Trudne tematy są w niej poruszane, dlatego tekst jest ciężki w odbiorze. Mieszane odczucia. Nie przeczytałam od deski do deski ale myślę ze wiele nie straciłam. W takiej kategorii literaturę tak powinno się czytać. Każda która po nią sięga znajdzie coś pomocnego dla siebie. dużo refleksji życzę.

Lisek | 2016-06-03

Kolejna książka, po "To nie moja wina" Towsenda i Clouda (wyuczona bezradność), która wywróciła moje życie do góry nogami.
Dla DDA, DDD... dla wszystkich tych kobiet, w których rodzinach były jakiekolwiek dysfunkcje.
O tym, że łatwiej nam zyć życiem partnera niż własnym, bo wraz z porzuceniem naszego życia porzucamy osobiste problemy (do których i tak pewnego dnia wrócimy, a raczej zwalą nam się hurtowo na łeb), wiedziałam od dawna. O silnym zaangażowaniu i matkowaniu mężczyznom przez kobiety z trudnych domów. Z książki dowiedziałam się dlaczego tak właśnie jest i co próbujemy sobie przez to wynagrodzić, odbudować. Złamała mnie jednak prawda o tym, co kobiety robią nagminnie - osaczanie i dominacja nad partnerem poprzez doradzanie mu, załatwianie dla niego, za niego... wiedzenie lepiej co robić powinien i jaki powinien być.
Musiałam przewartościować w tempie natychmiastowym całą gamę własnych poglądów o moim jakże szlachetnym sercu i wielkiej nieomylności...

Nebraska | 2012-11-09

Po przeczytaniu książki sama zaczęłam analizować swoje zachowanie i moje podejście do związków, zauważyłam iż teoria autorki jest bardzo trafna, gdyż zgadza się to i u mnie. Ale czy nie ma od tego jakieś ucieczki, czy jestem skazana na niepowodzenia w zawiązkach?Czy relacje między moimi rodzicami mogły tak wpłynąć na mnie iż nie chcę żadnego związku?

Cecylia | 2015-06-16

Książka dla współuzależnionych kobiet,która na przykładach różnych historii pokazuje jak łatwo pomyliç miłośç z uzależnieniem od partnera.Jeżeli borykasz sie z takim problemem "Kobiety które kochają za bardzo"jest dla Ciebie.