Brudne gry

Tłumaczenie: Michał Jakuszewski
Cykl: Dzikie karty (tom 5)
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Wild Cards 5: Down and Dirty
Julia

Na ulicach Dżokerowa wybucha wojna między mafią i Widmowymi Pięściami. Przemoc wyrwała się spod wszelkiej kontroli i nawet asowie i dżokerzy są zmuszeni toczyć bój z siłami świata przestępczego... Brudne gry, piąty tom cyklu superbohaterskiego Dzikie karty, rozgrywa się w tym samym, stworzonym przez George`a R. R. Martina uniwersum, w czasie wydarzeń opisanych w Wyprawie asów i tuż po...

Brudne gry, piąty tom cyklu superbohaterskiego Dzikie karty, rozgrywa się w tym samym, stworzonym przez George`a R. R. Martina uniwersum, w czasie wydarzeń opisanych w Wyprawie asów i tuż po nich.

Trzy główne wątki książki tworzą splatające się ze sobą opowieści. Pierwsza z nich opowiada o kryzysie tożsamości Żółwia, który zwątpił w sens swej superbohaterskiej działalności. Druga stanowi relację z życia Croyda Crensona, który przechodzi przez dwie kolejne transformacje. Wreszcie trzecia to opowieść o wysiłkach Tachiona, próbującego uporać się z nowo odnalezionym wnukiem Blaise`em, wojną gangów na ulicach Dżokerowa oraz zagrożeniem, jakie stwarza Crenson.

źródło opisu: http://www.taniaksiazka.pl/brudne-gry-p-808571.html

źródło okładki: zysk.com.pl

Wkp | 2017-02-06
Na półkach: Przeczytane, Współpraca

POWIEŚĆ NIE-GRAFICZNA

Seria „Dzikie karty” to cykl książek, w którym fantastyka spotyka się z komiksowymi motywami, filmami oraz grami. Brzmi trochę jak coś w sam raz dla zakręconych na punkcie popkulturowych tworów geeków i tak też po części jest, ale z drugiej strony to także ciekawe, eksperymentalne dzieło, któremu warto się jest przyjrzeć, choćby dla wyrobienia własnego zdania.

Całość mojej recenzji na portalu Sztukater: https://sztukater.pl/ksiazki/item/20147.html?highlight=WyJicnVkbmUiLCJncnkiLCJicnVkbmUgZ3J5Il0=

Brewa | 2018-02-22
Przeczytana: 22 lutego 2018

Brnę przez te Dzikie karty i brnę, w nadziei, że raz na jakiś czas trafię coś lepszego. Ku mojej radości ten tom to właśnie coś takiego, chociaż raczej dopiero od połowy. Jak zwykle całość jest trochę przegadana i - jak na mój gust - meta-plot bardzo się w tej części ślimaczy, ale zasadniczo połknąłem szybko i bez większych problemów. Wraca sporo ciekawych bohaterów, w tym Śpioch i Żółw - oba wątki są ciekawe, choć ten drugi ciekawiej rozwinie się (na moje oko) dopiero w następnym tomie. Widać wyraźnie, że to druga część kolejnej trylogii, z typowym, martinowskim "przeczekaniem" na wielki finał.

kryloc | 2016-12-19
Przeczytana: 18 grudnia 2016

Wystarczy że Martin to firmuje i już mi się podoba :) poza tym wszystkie części Dzikich kart są bardzo ciekawe, czekam niecierpliwie co dalej?

1414 | 2016-12-18

Nie przemawiały do mnie przygody asów, dżokerów i natoli poza granicami Stanów Zjednoczonych. Kiedy akcja "Dzikich kart" powraca do Nowego Jorku i Dżokerowa od razu jest lepiej. Może nie drastycznie ale jednak lepiej. Najlepszą, najbardziej wyrazistą w tej części serii postacią jest Croyd "Śpioch" Crenson.

Krzysztof Kafka | 2017-06-19

Formuła Mozaikowej powieści w 5 tomie sie, wyczerpuje. Książka jest niespójna. Niektóre wątki nazbyt rozbudowane bez zakończenia. Chaos. What is the point?

Okładkofil | 2017-09-03

Bardzo ładny kot, wartościowa okładka dla wartościowej ksiazki

yantri | 2018-06-03
Przeczytana: 11 czerwca 2018