Oszukana

Tłumaczenie: Anna Makowiecka-Siudut
Wydawnictwo: Sonia Draga
Die Betrogene
karollllllla

Kate Linville, policjantka pracująca w Scotland Yardzie, czuje, że odebrano jej szczęśliwe życie. Ojciec był jedyną osobą, którą ta nieśmiała i samotna kobieta tak naprawdę kochała, więc kiedy zostaje w brutalny sposób zamordowany w swoim domu, Kate traci ostatnie oparcie. Policjantka nie ufa uzależnionemu od alkoholu miejscowemu śledczemu, dlatego postanawia sama rozwiązać zagadkę tajemniczej zbrodni. Z czasem coraz bardziej przekonuje się, że przeszłość ojca była ułudą, a on zupełnie innym człowiekiem niż ten, za którego uważała go przez całe życie…

źródło opisu: http://www.soniadraga.pl/produkt/2458/thriller-i-sensacja.html

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/produkt/2458/thriller-i-sensacja.html

Roman Dłużniewski | 2017-07-16
Przeczytana: 16 lipca 2017

Po przeczytaniu kolejno trzech książek Chrisa Cartera, lektura "Oszukanej" była dla mnie niczym orzeźwiający haust zimnej wody po zjedzeniu kilku papryczek chili.
Bardzo, ale to bardzo odpowiada mi sposób pisania pani Link. Dobrze skonstruowana fabuła, świetnie nakreślone charakterystyki postaci, rosnące z każdą stroną napięcie i zaskakujące zakończenie. Czego więcej można chcieć od współczesnej powieści kryminalnej ? Mógłbym przyczepić się trochę do tłumaczenia, ale to już nie jest wina pani Link. Warto przeczytać.

Modliszeg | 2018-01-15
Na półkach: 2018, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 14 stycznia 2018

"Widocznie wszyscy jesteśmy tacy sami. Zawsze chcemy zachować pozory, pokazać się od najlepszej strony. Nawet jeśli za tą piękną fasadą jest już tylko ruina."

Kate Linville policjantka ze Scotland Yard dowiaduję się o brutalnym morderstwie jej ojca, również emerytowanego policjanta. Jej świat zaczyna się rozpadać. W czasie postępowania śledczego i szukania sprawcy pod dowództwem Caleb'a Hale wychodzą na światło dzienne nowe, oszałamiające fakty z życia największego wsparcia policjantki. Z czasem coraz bardziej przekonuje się, że przeszłość ojca była ułudą i kompletnie go nie znała.
Jednocześnie londyńska rodzina wyrusza na wakacje. Jonas Crane pragnie odpoczynku, regeneracji w stresującym czasie, by w spokoju pokonać grożące mu wypalenie zawodowe. Nie przypuszczają jednak, jakie śmiertelne niebezpieczeństwo im grozi.

Od pierwszej strony książka wzbudza ogromną ciekawość. Akcja wciąż nabiera tempa, trzyma w napięciu czytelnika. Świetnie opracowany pomysł, autorka zadbała o...

maj | 2017-07-06

Kryminalne czytadło, dobre na przerywnik:).
Irytujące tłumaczenie i powtórzenia w tekście, ale za to zaskakujące i całkiem zgrabne zakończenie.

Aneta Wiola | 2017-05-19
Przeczytana: 18 maja 2017

"Podświadomie umieściła jego osobę na czymś w rodzaju mentalnego piedestału, jako kogoś nieskażonego ludzkimi słabościami i niedoskonałościami. I teraz w tym piedestale pojawiła się tak głęboka rysa, że groziło to upadkiem całego pomnika, o ile ten już nie rozpadł się na części."

Co byś zrobił, gdyby się okazało, że osoba, którą kochasz i znasz przez całe życie cię oszukiwała?
Kate Linville, policjantka pracująca w Scotland Yardzie jest załamana, kiedy dowiaduje się, że zamordowano jej ojca. Samotna kobieta, ciągle rozczulająca się nad swoim losem, postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i sama szukać sprawcy na własną rękę, tym bardziej, kiedy zostaje poinformowana, że prowadzący śledztwo detektyw ma problemy z alkoholem.
Jonas Crane wraz z rodziną wyjeżdża na wieś. Scenarzyście seriali grozi wypalenie zawodowe i postanawia odciąć się od świata, nie wiedząc na co się naraża.

Muszę przyznać, że z początku byłam sceptycznie nastawiona do tej książki. Akcja rozwinęła się po 100...

Tysia19 | 2018-06-29
Przeczytana: 29 czerwca 2018

Nie, nie i jeszcze raz nie.
Jest to moje pierwsze spotkanie z Charlotte Link niestety nie było ono udane.
Książka na początku była ciekawa, intrygowała mnie, z czasem przeciąganie fabuły zaczęło mnie nudzić. Lektura poszła w odstawkę kilka razy, po powrotach do niej stwierdziła że nie dam rady jej do końca przeczytać. Brak wartkiej akcji strasznie mi dokuczał, nużył mnie.
Książka mnie rozczarowała pomimo wielu pozytywnych opinii jakie o niej czytałam.
Sądzę że dam jednak szansę innym pozycjom tej Autorki, może one okażą się lepsze niż "Oszukana".
#Niedokończone

Beata | 2017-07-30
Przeczytana: 30 lipca 2017

Thiller pani Link mnie rozczarował. To ja poczułam się „oszukana”. Przyzwyczajona do określonego, wysokiego poziomu jej powieści, z niejaką przykrością czytałam „Oszukaną”. Książka bardzo nierówna i momentami coś zgrzytało w spójności intrygi: Kate – przy całym swoim braku pewności siebie, zalękniona i niezdecydowana, bojaźliwa, stwierdza, że poprowadzi osobiste śledztwo (raptem ogarnęła ją nieprzeciętna wiara w siebie) i miota się między wątkami przeszkadzając policji – jak na pracownicę Scotland Yardu jest wyjątkowo nieporadna. Ponadto głupota Kate i Terry nieomal unosi je nad ziemią, Jonas i Stella Crane`owie też mało przekonujący… Jedyne porządnie skonstruowane postaci to Caleb Hale i Neill Courtney.
Początkowo brakuje mi dusznego, mrocznego klimatu i narastającego napięcia tak charakterystycznego dla twórczości Ch. Link, potem sytuacja się poprawia. Niestety ta powieść jest dość przewidywalna i jednostajna. Nie jest to najlepsza powieść w dorobku autorki.

eduko7 | 2018-03-03
Przeczytana: 03 marca 2018

Nie wiem czy sama sięgnęłabym teraz po ten thiller. W końcu na moim stosiku leżały inne powieści. Otrzymałam jednak zaproszenie, z którego skorzystałam
i przyznaję, że nie czuję się oszukana. Za to bohaterki powieści – dwie policjantki w różnych okresach swego życia nie tylko były oszukiwane, ale też w jakiś sposób zdradzane przez osoby, którym ufały. Oszukiwana była także bezwolna ofiara-partnerka bezlitosnego przestępcy. Każda z nich inaczej reaguje na zdradę i wybiera nieco inną ścieżkę działania. Przyznam, że powieść „pochłonęła mnie” w dosłownym tego słowa znaczeniu.
Ciekawie skonsruowane były dwie równolegle toczące się akcje, stanowiące głóne wątki. Poboczne przykuwały też uwagę czytelnika i dlatego nie od razu było wiadomo kto jest sprawcą, których czynów...

Wiola | 2017-06-25
Przeczytana: 19 czerwca 2017

Charlotte Link... pisarka, która pisze fenomenalnie. Gdy tylko bierze się do ręki jej książkę, od razu człowiek wie, że nie będzie to stracony czas:)
W tym przypadku było podobnie. Powieść pochłonęła mnie od pierwszych stron. Czytałam po 200 stron dziennie bo nie mogłam się oderwać. Przez całą akcję książki odczuwa się jedną wielką tajemnicę, której przynajmniej ja nie mogłam rozwiązać do samego końca. Wszystko jest tak zmyślnie powiązane, że nie sposób dojść do prawdy.
Jest temat tajemniczej zbrodni, nikt nic nie wie- gdy wydaje się, że coś udało się uchwycić, znowu powraca się do punktu wyjścia. Kilku bohaterów, każdy z nich inny, każdy skrywa jakąś tajemnicę, wszyscy niby się kolegują a tak naprawdę jeden o drugim nie wie nic..
Jak dla mnie powieść fenomenalna. Dawno nie czytałam tak dobrze skonstruowanej akcji:)
Polecam gorąco bo każda noc zarwana z tą książką nie będzie nocą straconą:)

Octopus | 2017-07-12
Przeczytana: 07 lipca 2017

Ciekawa intryga, nakreślonych sporo postaci borykających się z niską samooceną, nałogami, czy będących o krok od wypalenia zawodowego. Interesująco poprowadzone zakończenie. Rzeczywiście w niektórych zawodach, zwłaszcza gdy wykonują je ludzie obdarzeni wrażliwością, gdy coś się nie uda, analizuje się bez końca swoje postępowanie i obwinia się siebie o wszystko. Mimo,iż większość "spraw" udaje się pozytywnie załatwić/rozwikłać/naprawić. Warto wtedy mieć przy sobie kogoś, kto wierzy w nas i w kim znajdziemy oparcie. Ale czy na pewno wiemy o swoich bliskich wszystko??

Monika | 2017-12-01
Przeczytana: 30 listopada 2017

To jest Pani Link, którą tak bardzo lubię czytać! Ciekawa intryga, zupełnie niemożliwe było dla mnie rozwikłanie tej zagadki odpowiednio wcześnie. Nie zawsze jest tak, że czarny charakter jest zdolny do najgorszego, a "aniołki" są delikatne i bez winy... Dobry kryminał, dobry thriller, dobra powieść psychologiczno-obyczajowa.
Polecam!