rozwińzwiń

Oszukana

Okładka książki Oszukana Charlotte Link
Okładka książki Oszukana
Charlotte Link Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Kate Linville (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

2017 ocen

Bardzo wciągająca historia od której ciężko się oderwać. Trochę żal mi głównych bohaterów, gdyż każdy ma jakiś problem życiowy.

Jak na gatunek za którym nie przepadam, lekturę czytało się wyjątkowo dobrze. Wciągająca i ciekawa.

Prawdą jest, że uziemiona chorobą szukam lżejszych lektur. "Oszukana" faktycznie wciągnęła mnie i trzymała w napięciu, tak że nie raz miałam ochotę krzyknąć "nie idź tam" albo "uważaj". Biorąc to pod uwagę - warto przeczytać. Niestety podobnie jak przy poprzedniej książce - nagle jakby w połowie autorka zmienia koncepcję i prowadzi czytelnika w zupełnie nowym kierunku. Historia na świetną opowieść, a nawet kilka, sporo bohaterów wśród których trzeba się orientować - czasem być może niepotrzebnie tak dużo. Zarzut - jakiś dziwny, rozwleczony, czasem niechlujny styl (choć to może być winą tłumaczenia). Dziwny zabieg z pozostawionymi w tekście słowami mum, mummy, daddy oraz Mr cośtam. Strasznie razi sztucznością, jeśli miał niby podkreślić brytyjskość tej niemieckiej autorki. Poza tym przydałby się research nt pracy policji. Policjanci są zazwyczaj mało bystrzy, prowadzą śledztwo w taki sposób że czytelnik zwija sie w boleściach ze można być tak nieogarniętym. Gdzieś lezą samopas nie mówiąc przełożonym, ktoś ich napada i więzi i jeśli jednak ujdą z życiem czytelnik zastanawia sie jakim cudem. Inna sprawa jaka mnie nurtuje z powodów psychologicznych - prawie wszyscy w powieściach Link wyglądają na zmęczonych, mają podkrążone oczy, blada cerę, sa niezadbani, przytłoczeni życiem. Większość ma jakiś problem z samotnością i izolacją, część czegoś nadużywa. I dotyczy to zarówno złoczyńców jak i ofiar jak policjantów

Na półkach: , , , ,

Nie mam szczęścia do lektur w tym roku. Kolejna książka, na którą szkoda czasu. Bohterowie zachowują się jakby byli upośledzeni umysłowo i nie ogarniali świata.

Bardzo dawno nie czytałem już książek Charlotte Link, kiedyś je sobie ceniłem. A tu nagle taka zmiana?

Wciągająca historia z nieco zaskakującym zakończeniem. Bardzo dobrze się ją czytało, na pewno sięgnę po kolejną część.

Czytało się bardzo dobrze, aczkolwiek efektu "wow" nie było. Dobra rozrywka.

Czytało się bardzo dobrze, aczkolwiek efektu "wow" nie było. Dobra rozrywka.

Całkiem niezły kryminał/thiller bez bijących po oczach dziur logicznych i nadużyć emocjonalnych ale mam jeden zarzut, jeden mankament, który był nieznośny, otóż pani Link nie wiem czy ma tak w całej swojej twórczości bo to mój pierwszy raz z ta autorką;),ale mam nieodparte wrażenie, iż jest przekonana, że jeśli dokładnie, wręcz łopatologicznie i kilkukrotnie nie wyjaśni kluczowych niusów swojej narracji to, czytelnik "nie ogranie". Drażniące, dlatego 6 a nie 7, czy 8.

Ciekawy kryminał. Bardzo łatwo,przyjemnie się czyta. Sięgnę po inna część tej pisarki. Polecam !

Książka jest naprawdę dobra. Przede wszystkim postacie są bardzo dobrze i realistycznie nakreślone. Dialogi i wydarzenia między nimi wydają się prawdziwe i nie ma wrażenia, że autorka przesadziła, co często ma miejsce w tego typu kryminałach. To, co mi się jednak najbardziej podobało, to postać Kate, która jest zwykłą, mało atrakcyjną kobietą, mierzącą się ze swoimi wewnętrznymi problemami. Jest bardzo prawdziwa. Daję jej ocenę 7 ze względu na końcówkę, która mnie rozczarowała z powodu uwikłania... jednej z bohaterek co wydało mi się jednak nieco naciągane.

We własnym domu, w Scalby, w niezwykle brutalny sposób zamordowany zostaje były policjant, Richard Linville. Jego córka, Kate, pracuje w Scotland Yardzie, jest jednak zupełnym zaprzeczeniem wyobrażeń o śledczej z jednego z najsławniejszych wydziałów dochodzeniowych świata. To typ szarej myszki, wycofanej, nieśmiałej, której każde zabranie głosu wśród przebojowych kolegów kończy się katastrofą. Śmierć ojca jest dla niej, niemającej żadnego innego, bliskiego człowieka, niewyobrażalnym wprost ciosem. Nie ma się co dziwić, że skoro po kilku miesiącach śledztwo w sprawi e śmierci ojca ani drgnie, bierze urlop i zaczyna prowadzić je na własną rękę. Po przyjeździe do Scalby nabiera podejrzeń, że prowadzący sprawę nadkomisarz, były alkoholik, Caleb Hale, zupełnie nie radzi sobie ze śledztwem.

W tym samym czasie w Londynie Jonas Crane, znany scenarzysta, pogrąża się w depresji, spowodowanej wypaleniem zawodowym. Lekarz podsuwa mu myśl o wypoczynku w oddaleniu od cywilizacji, gdzieś gdzie nie tylko nie będzie Internetu, ale nawet zasięgu telefonu. Znajduje urokliwą posiadłość położoną na odludnych torfowiskach, w podróż zabiera żonę i adoptowanego synka. Zupełnie ignoruje przeczucie zagrożenia, które pojawiło się przede wszystkim u jego żony, Stelli, wraz z nieoczekiwanymi odwiedzinami w ich londyńskim domu biologicznej matki dziecka, Terry, wraz z nowym, roszczeniowo nastawionym i agresywnym partnerem.
od książki nie można się oderwać, a wyjaśnienie zagadki niemal do końca pozostaje tajemnicą.

2 750
    1 507