Kiedy będziemy deszczem

Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece
Ag2S

COKOLWIEK ROBI, GDZIEKOLWIEK JEST, CZUJE, ŻE JEGO OCZY JĄ ŚLEDZĄ. Pewnego październikowego dnia Inga de Graaf wychodzi z psem na spacer, z którego nigdy nie wraca. Zaniepokojony mąż zgłasza jej zaginięcie, nie wierząc, że kobieta mogłaby porzucić wszystko i po prostu przepaść bez wieści. Policja zaczyna akcję poszukiwawczą, która nie przynosi rezultatów. Dopiero mailowa korespondencja...

COKOLWIEK ROBI, GDZIEKOLWIEK JEST, CZUJE, ŻE JEGO OCZY JĄ ŚLEDZĄ.

Pewnego październikowego dnia Inga de Graaf wychodzi z psem na spacer, z którego nigdy nie wraca. Zaniepokojony mąż zgłasza jej zaginięcie, nie wierząc, że kobieta mogłaby porzucić wszystko i po prostu przepaść bez wieści. Policja zaczyna akcję poszukiwawczą, która nie przynosi rezultatów. Dopiero mailowa korespondencja zaginionej odkryta w koszu jej laptopa naprowadza na wątły ślad. Okazuje się, że Inga kryła mroczną tajemnicę, którą podzieliła się z przyjaciółką ze studiów.

Z pozoru poukładane życie Ingi, której niczego nie brakowało było jedynie fasadą, za którą kobieta skrywała samotność i rozczarowanie. Spotkanie młodego mężczyzny uruchomi lawinę strasznych zdarzeń, od których nie było żadnej ucieczki.

THRILLER, KTÓRY NĘCI ZAKAZANĄ WONIĄ ZDRADY, NAMIĘTNOŚCI I MROCZNYCH ZAGADEK.

źródło opisu: http://www.wydawnictwokobiece.pl/produkt/kiedy-bedziemy-deszczem/#

źródło okładki: http://www.wydawnictwokobiece.pl/produkt/kiedy-bedziemy-deszczem/#

Aneta Wiola | 2017-02-10
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 10 lutego 2017

"Więc to już oficjalne. Tak, prowadzę podwójne życie. Sekretne drugie życie, równoległe do tego pierwszego, społecznie akceptowanego, wystawionego na pokaz jak muzealny eksponat".

Inga de Graaf- matka dwójki dzieci i żona, wyszła na spacer z psem i już nie wróciła. Mąż zaginionej zgłasza się na policję i zostają wszczęte poszukiwania.
Wkrótce okazuje się, że kobieta prowadziła podwójne życie. Ślady z korespondencji prowadzą do tajemniczego mężczyzny. Czy policja odnajdzie Ingę de Graaf?

Strasznie mnie rozczarowała ta książka. Spodziewałam się kryminalnej zagadki, jakiegoś wstrząsu, którym mnie "porazi" autorka czytając tą książkę, niestety nie doczekałam się tego.
Zadaję sobie pytanie -co sobie myślała Dominika Van Eijkelenborg tak nudnie wlekąc historię niewiernej Ingi? Dlaczego tak dobitnie skupiła się na opisywaniu jej romansu, zamiast dochodzeniu?
Nic mnie nie obchodziła tresura psów i nauka dla laików.
KIEDY STANIEMY SIĘ DESZCZEM bardziej przypominała mi tanie romansidło,...

Izabela Pycio | 2017-01-12
Przeczytana: 12 stycznia 2017

"Rozczarowanie to nic innego jak odczarowanie naszych nierealistycznych oczekiwań wobec ludzi, zdarzeń, sytuacji, siebie samych. Zawody są częścią życia, nieuniknioną i niedocenianą."

Nie spodziewałam się, że będzie to tak satysfakcjonująca lektura, oczekiwałam rozrywki w typowym klimacie thrillera, a otrzymałam wspaniałe studium ludzkich marzeń, pragnień i potrzeb. Rewelacyjnie czyta się tę powieść, intrygująco prowadzi przez zawiłości ludzkich losów, uczucie niespełnienia, rozczarowania, zawodu, rozgoryczenia, ale także pożądania za głosem serca, wolą odmiany, apetytem na skosztowanie ciepłych barw życia. Trudna i kręta droga dążenia do spełnienia i samorealizacji, niebezpieczne igranie z kuszącymi fantazjami, poddanie się kradzionym w ukryciu chwilom szczęścia i radości, długo oczekiwanej zauważalności.

Dominika van Eijkelenborg wykreowała niezwykły profil głównej bohaterki, bardzo wyrazisty, przekonujący i jakże podobny do wielu z nas. Czujemy, że przyglądanie się zmaganiom i...

Anna | 2017-05-03
Na półkach: Książki 52/ 2017
Przeczytana: 03 maja 2017

Przeczytałam przed chwilą oceny książki "Kiedy będziemy deszczem" na forum LC; jakże one są różne, jak skrajne i sama zaczynam się zastanawiać co o tej powieści napisać.
Na tę historię można spojrzeć z kilku stron, a mianowicie jako na romans, thriller, a może powieść w pewnym sensie psychologiczną. I ja chyba ten ostatni wątek najbardziej w niej dostrzegłam. Można powiedzieć, że zawód, rozczarowanie, nuda i rutyna małżeńska to temat przerabiany i stary jak świat. Tak, i każdy autor pokaże go z innej strony, na swój sposób, od innego miejsca.

W tym przypadku wszystko zaczyna się od zgłoszenia na policję zaginięcia Ingi de Graaf, która nie wróciła pewnego wieczoru ze spaceru z psem. Historię tej 34-letniej Polki, żony Holendra, matki dwójki kilkuletnich dzieci poznajemy sukcesywnie, na podstawie maili słanych do polskiej przyjaciółki - Magdy. Wyłania się z nich obraz kobiety osamotnionej w swych codziennych zmaganiach z domem, dziećmi, wiecznie zapracowanym mężem, samotnością,...

joaśka | 2017-07-26
Przeczytana: 26 lipca 2017

Rozczarowujące nudziarstwo. Miałam obiecaną "niepokojącą opowieść", a ze stron wyłoniła mi się wlekąca się w nieskończoność opowieść kobiety prowadzącej podwójne życie i rozczarowanej swoim losem. Można było oczywiście przedstawić to w interesujący sposób, ale tu mamy do czynienia z rozwlekłymi rozkminkami typu "dlaczego ja, dlaczego on, dlaczego oni, dlaczego to". Wątek kryminalny jest zupełnie na drugim planie i doklejony na siłę.

Gąska | 2017-01-23
Przeczytana: 23 stycznia 2017

Inga jest żoną oraz matką dwójki dzieci. Pochodzi z Polski, ale z powodu małżeństwa przenosi się do Holandii. Pewnego dnia wychodzi z domu z psem i już nie wraca. Akcja powieści przenosi nas do czasu sprzed jej zaginięcia. Czytelnik poznaje jej myśli oraz emaile pisywane do przyjaciółki. Okazuje się, że w jej życiu pojawił się pewien młody chłopak, który porządnie namieszał w jej na pozór poukładanym świecie.

Bardzo zawiodłam się na tej książce. Miałam nadzieję na trzymający w napięciu thriller, ze stopniowo rozwijającą się akcją oraz enigmatyczną zagadką, a dostałam obyczajówkę z niekończącymi się opisami oraz przemyśleniami kobiety, która nie radzi sobie w roli matki i żony w obcym dla niej kraju. Praktycznie cała książka jest o jej życiu przed zaginięciem, z małą domieszką maili, które pisywała do swojej przyjaciółki i pracy policji nad jej odnalezieniem. Mimo, iż powieść mnie nudziła, to czytałam ją do samego końca, ponieważ byłam ciekawa, co tak właściwie się stało oraz...

Rybana | 2017-08-15
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 15 sierpnia 2017

Opis obiecywał czytelnikowi niepokojącą książkę, a dane mu było wielkie, rozczarowujące nudziarstwo. Nie wiem co autorka miała na celu pisząc "Kiedy będziemy deszczem", zanudzić czytelnika? wykończyć? czy może zniechęcić do innych jej pozycji? w moim przypadku to się jej udało. Zmęczyłam książkę, więcej nie wrócę.

Iwona | 2017-02-03
Na półkach: Przeczytane 2017
Przeczytana: 02 lutego 2017

Według mnie książka bardzo dobra. Studium przemyśleń, marzeń tęsknot , a także smutku głównej bohaterki.

Co takiego stało się z małżeństwem Ingi i Marca? Czemu Inga poczuła się samotna , czy rutyna dnia codziennego zgubiła po drodze miłość, a ta ponownie przyszła z najmniej spodziewanej strony. Czytając bardzo utożsamiałam się z bohaterami i można powiedzieć,że dostrzegałam tam odbicie życia wielu kobiet.

Polecam !!! sięgnijcie po tą super napisaną powieść z aspektem psychologicznym.

Anna-mojeksiążki | 2017-04-13

"Kiedy będziemy deszczem" to thriller, ale również jest to niezwykłe studium samotności w związku.
Inga de Graaf, główna bohaterka powieści, jest żoną i matką. Jej mąż Marc pracuje, a ona zajmuje się dwójką ich dzieci. Kiedy się poznali, Marc był dla Ingi miłością życia, ich związek na odległość z czasem został scalony. Kobieta przeprowadziła się do nowego kraju, aby być ze swym mężczyzną. Pobrali się, urodziły się dzieci, a ich bliskość gdzieś zniknęła. Inga utonęła w domowych obowiązkach i opiece nad dziećmi, a życie Marca jakby się nie zmieniło. Irytowały go jej wymówki, oddalili się od siebie, a Inga czuła się bardzo samotna w domu pełnym ludzi. Pewnego dnia wybiegła, wsiadła na rower i pojechała przed siebie i tak znalazła się na zajęciach z łucznictwa. Spodobało się jej tam, była wolna. Tam poznała młodego chłopaka, który z czasem stał się jej najlepszym przyjacielem, i nie tylko... Był wszystkim czego pragnęła i potrzebowała, aby nie czuć się samotna.
Znalazła jeszcze...

Psotka | 2017-02-18
Przeczytana: 12 lutego 2017

Dominikę miałam okazję poznać już jakiś czas temu dzięki jej pierwszej powieści "Czuły punkt", który zrobił na mnie pozytywne wrażenie. Był to też powód dla którego nie zastanawiałam się długo czy sięgnąć po jej kolejną pozycję jak tylko ją ujrzałam. I choć ta okazałą się być zupełnie inna to ma w sobie to coś.

Inga de Graaf jest z pozoru szczęśliwą matką i żoną. Mają psa, z którym jest trochę problemów, ale wszystko wydaje się układać. Niestety pewnego dnia kobieta wychodzi z Piratem na spacer i już nie wraca...

"Więc to już oficjalne. Tal, prowadzę podwójne życie. Sekretne drugie życie, równoległe do tego pierwszego, społecznie akceptowanego, wystawionego na pokaz jak muzealny eksponat. [...] Moje życie ma dwie strony, jedną - pieszczoną przez światło dnia - i drugą - ciemną i ukrytą. I ja mam dwie twarze, a może sto." *

Jej mąż Marc zgłasza zaginięcie żony na policji. W trakcie śledztwa odkryta zostaje korespondencja Ingi i na jaw wychodzą tajemnice kobiety, a ślady prowadzą...

CrazyDaisy_MR | 2017-09-02
Przeczytana: sierpień 2017

Niesamowite studium przypadków. Nie bez powodu piszę tu w liczbie mnogiej. Jest to książka - z pozoru - o zwyczajnym życiu ... miejscami wydaje się wręcz nudnawa, miejscami zamienia się w tani romans - ALE - tak naprawdę, jest to aż brutalnie prawdziwa historia o ludzkiej naturze. O miłości, smutku i samotności (takiej tylko naszej - wewnętrznej), o zawiedzionych oczekiwaniach i niespełnionych marzeniach z młodości. To też książka o niewidzialności przez bliskich nam ludzi oraz trudach i monotonii codzienności ...