Tkanki

Okładka książki Tkanki Dominika van Eijkelenborg
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Tkanki
Dominika van Eijkelenborg Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece fantasy, science fiction
Wydawnictwo Kobiece
2018-02-16
2018-02-16
przeszczep sny thriller mity

Serce wypełnia swoją misję

„Ludzie myślą , że podążanie za głosem serca to zawsze ta niezwykła , piękna przygoda , fanfary i płatki róż pod stopami , fajerwerki i wiatr w rozpostartych skrzydłach . Pomyłka. Droga , którą wskazuje nam głos serca, prowadzi często przez bagna i grzęznące piaski, przez skaliste szczyty , które kaleczą stopy , wzdłuż niebezpiecznych krawędzi tuż nad przepaścią. Podążanie za głosem serca to pot, krew i łzy. I samotność, bo w rezultacie musisz przejść przez to sam. Na mecie nie ma nagrody, medali ani pucharu. Jest tylko wypełnione zadanie , robisz to, co musisz, nie masz wyjścia, wyboru. A co, jeśli serce, za którego głosem podążasz, nie jest twoje ? “

Książka bardzo mi się podobała. Ciekawa wciągająca historia o nastolatce która otrzymuje serce od kogoś innego, po czym całe jej życia się zmienia a ona nie potrafi nad tym zapanować.

Dawno nie czytałem tak dobrej książki. Jedno serce - dwa ciała. Czy to możliwe? Okazuje się, że tak! Miłość jest jedyną wartością na świecie, którą gdy się ją dzieli, to się ją mnoży. Ta książka jest jej doskonałym przykładem. Książka od samego początku jest ciekawa, natomiast z każdą kolejną stroną ciekawość czytelnika rośnie. Aż do samego końca, gdzie pięknie się kończy. Otwarte zakończenie zwiastuje coś wiecej..? O tym mam nadzieję przekonamy się w przyszłości. Polecam!

Strasznie zawiodłam się na tej książce... Poznałam już dwie inne historię autorki i nie spodziewałabym się, że aż tak się rozczaruje. Ostatecznie skończyłam jakoś w połowie. Akcja wlecze się jak flaki z olejem, praktycznie brak dialogów przez co czyta się ją koszmarnie, antypatyczni bohaterowie i w sumie nie wiadomo co to dokładnie jest. Thiller to to nie jest na pewno, bardziej literatura młodzieżowa, ale napisała takim stylem, że do młodszych odbiorów raczej nie trafi... Musiałam naprawdę się zaprzeć by przeczytać choćby tę połowę, gdyż cały czas tłumaczyłam sobie, że może w końcu zaraz nastąpi jakiś przełom i pójdzie już z górki. No niestety nie... Czytanie zajmuje mi najczęściej co najwyżej 3 czy 4 dni, a w tym przypadku 5 dni zmarnowałam by dociągnąć do połowy. Nie polecam. Ogromne rozczarowanie...

Historia nastolatki, dla której przeszczep serca staje się zupełnie nowym początkiem. Z jednej strony zaczyna żyć jak każda zdrowa nastolatka, jednak czy zmiana jej charakteru związana jest wyłącznie z polepszeniem stanu zdrowia. Narracja prowadzona z perspektywy samej nastolatki jak i jej mamy oraz znajomych wskazuje, że od czasu przeszczepu Evi stała się zupełnie inną osobą. Porzuciła swojego dotychczasowego chłopaka i przyjaciółki na rzecz buntowniczego Sandera. Nie może również porozumieć się z rodzicami, buntuje się, imprezuje i o wielu rzeczach nie mówi swojej mamie, która do tej pory była jej najlepszą przyjaciółką.
Równolegle poznajemy Finye, dziewczynę która zginęła w wypadku samochodowym. Jej serce otrzymała Evi. W książce pojawia się teoria pamięci tkankowej. Wydaje się, że po przeszczepie spokojna i ułożona Evi przejęła wiele cech charakteru dawczyni jej serca. W dodatku zaczyna spotykać się z chłopakiem Finiy a kontakt z jej bratem Finnem budzi w niej niezrozumiałe uczucia.

Świetna książka, wciągnęła mnie od pierwszych stron. Aż zaintrygował mnie temat zmian u ludzi po przeszczepach.

To nie jest thriller . Temat dość interesujący . Bardziej to pachnie obyczajówką . Zakończenie też nic wielkiego . Typowe . Nie przekonała mnie ta powieść . Nie polecam.

Mocna, smakowita, wciągająca, napisana świetnym językiem z galerią ciekawych bohaterów, ale NA PEWNO z s-f NIE MA NIC WSPÓLNEGO, na litość boską, kto ją tak scharakteryzowal i czy aby posiada mózg⁉️ Wątpię...

To książka obyczajowa, psychologiczna, filozoficzna momentami.
DOSKONAŁA.
Co rzadkie, z rewelacyjnym zakończeniem.
Jestem fanką Autorki.

Powieść polecam.

To książka obyczajowa, psychologiczna, filozoficzna momentami.
DOSKONAŁA.
Co rzadkie, z rewelacyjnym zakończeniem.
Jestem fanką Autorki.

Powieść polecam.

Bardzo ciekawa pozycja, poruszająca interesujące tematy, jak np. przeszczepy czy miłość macierzyńską.
Niektóre wątki niczym z sciene fiction, mimo tego książka świetna, bardzo wciągająca fabuła i szybko się ją czytało.
Polecam z czystym sumieniem.

Polecam z czystym sumieniem.

Początek super, środek strasznie nudny, końcówka fajna. Co do gatunku to uwazam,że chyba kogoś poniosło..... Jakie fantasy??? Jakie sciene fiction???? Jak dla mnie to trochę połączenie dramatu z obyczajowka.

• Przeczytane 2018