Operacja Aksamit

Cykl: Andrzej Sokół
Wydawnictwo: Manufaktura Tekstów
emindflow

Na terenie opuszczonej fabryki w Nowej Soli policja znajduje ciało bezdomnego. Sekcja zwłok wykazuje, że mężczyzna zapił się na śmierć.W tym czasie w warszawskiej restauracji minister spraw wewnętrznych spotyka się z prezesem Narodowego Banku Polskiego. Przy ośmiorniczkach popijanych wykwintnym koniakiem omawiają interes, który przyniesie im niewyobrażalne pieniądze.Śmiercią bezdomnego zaczyna interesować się dziennikarz Andrzej Sokół. Pomaga mu życiowa partnerka, Sara Bednarz, na co dzień funkcjonariuszka ABW. Pozornie nieistotna sprawa szybko przeradza się w śledztwo zakrojone na niespotykaną dotąd skalę.Sokół i Sara Bednarz stają się zagrożeniem dla grupy Aksamit stworzonej przez kilku polityków partii rządzącej która nie cofnie się przed niczym, aby przekręt stulecia doprowadzić do samego końca.

źródło opisu: http://www.idena.pl/9788394485481/Operacja-Aksamit.html

źródło okładki: http://www.idena.pl/9788394485481/Operacja-Aksamit.html

alex-suraj | 2017-01-09

Andrzej Sokół, główny bohater Operacji aksamit, to ten typ bohatera nad którym czuwa fantastyczna opatrzność. Zawsze jak kot spada na cztery łapy. Jak James Bond wywinie się z rąk największym oprychom, zawodowym specjalistom od mokrej, brudnej i jeszcze jakiej tam chcecie roboty. Podoba mi się to.

Ma w sobie to zacięcie, które nie pozwala mu odpuścić, a drążyć temat aż do dna. I właśnie ta cecha, dla jednych upierdliwość, dla innych konsekwencja w dążeniu do celu, znów sprowadza kłopoty na niego i jego przyjaciół. Trup bezdomnego to zaledwie schyłek góry lodowej. Afera jak się okazuje sięga samych szczytów władzy.

Tak, jak to zwykle u Krzysztofa Koziołka akcja ma zawrotne tempo, dobrze i lekko się czyta. Dobry, plastyczny styl, dla mnie bez zarzutu.

Operacja aksamit ma na pewno w sobie wiele z komedii sensacyjnej. Autor posługuje się komizmem postaci oraz sytuacyjnym. Szczegółów zdradzać nie będę. Wspomnę tylko, że rozwinięty został wątek Sokoła i Sary Bednarz. Na pewno...

Roman Dłużniewski | 2016-12-20

Rozmowy w restauracji "Sowa i Przyjaciele" oraz kwestia Trybunału Konstytucyjnego stanowiły kanwę do napisania tej książki. Książki ? Nie!! Raczej żenującej, bzdurnej i tandetnej szmiry!! Autor założył, że jak odpowiednio wstawi bieżące wydarzenia i podleje je kryminalnym sosem to będzie bestseller. Oprócz faktów wspomnianych wyżej dołączył jeszcze machlojki prezydenta, kombinacje miliardera z Poznania, śmierć policjantów w zalewie, sprzedajne media i inne. Wyszło żałośnie. Z daleka!!!

PiotrP | 2017-08-05
Przeczytana: 04 sierpnia 2017