Droga bez powrotu

Wydawnictwo: Manufaktura Tekstów
978-83-932422-1-4
ju35

Nowosolski dziennikarz Andrzej Sokół trafia na ślad międzynarodowej afery mogącej zagrozić bezpieczeństwu Polski. W wyniku skrzętnie uknutej intrygi zostaje wrobiony w potrójne morderstwo. Ścigany przez polską policję i rosyjską mafię ucieka w Karkonosze. Tylko tam może znaleźć dowody, które pogrążą jego prześladowców, a jego oczyszczą z zarzutów. Wyścig z czasem trwa, a po piętach zaczynają mu deptać zawodowi zabójcy.

źródło opisu: Wydawnictwo: Manufaktura Tekstów

źródło okładki: http://ksiegarniazwb.pl/producent_manufaktura-tekstow

IM8 | 2019-05-25
Na półkach: Przeczytane, Kryminał
Przeczytana: 25 maja 2019

Uwielbiam Karkonosze i dlatego z ciekawością sięgnęłam po kryminał, którego akcja właśnie się rozgrywa w moich ulubionych górach – książkę „Droga bez powrotu”.
To moje pierwsze spotkanie z twórczością Krzysztofa Koziołka i uznaję je za bardzo udane.
Główny bohater to dziennikarz lokalnej gazety w Nowej Soli - Andrzej Sokół, który przypadkiem zostaje wplątany w morderstwo młodej kobiety – Magdy Pawłowskiej. Kobieta zadzwoniła do niego z prośbą o pomoc w rozwiązaniu sprawy trzech morderstw. Wśród ofiar jest dwóch funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu, jedną z nich był jej narzeczony. Niestety Andrzejowi nie udało się dowiedzieć więcej o sprawie, ponieważ nie doszło do spotkania z Magdą, ona również została zamordowana.
Czyżby dziennikarz wpadł na ślad wielkiej afery kryminalnej, w którą jest zamieszany prezydent i wicepremier naszego kraju. Co mają z tym wspólnego Rosjanie ?
„Droga bez powrotu” to ciekawa intryga kryminalna oparta na historii, która mogła się wydarzyć naprawdę –...

basik | 2017-12-07

Jak na debiut książka całkiem dobra, chociaż autor musi jeszcze popracować nad techniką, żeby fabuła była bardziej spójna a książka bardziej trzymała w napięciu.
Chociaż jak na kryminał-przygodowy dużo się w tej powieści dzieje.
Dziennikarz Andrzej Sokół przez przypadek trafia na temat nadający się na pierwszą stronę jego gazety. Dotyczy ona międzynarodowej afery, związanej z ropą, która może zagrażać bezpieczeństwu państwa a sam prezydent może być szantażowany. Musi tylko odnaleźć taśmy, żeby mieć dowód zdrady na najwyższych stołkach.
Żeby je odnaleźć udaje się w Karkonosze, gdzie postępując według wskazówek zamordowanego agenta, krok po kroku w śniegu i zadymce dociera do schroniska w Czechach, gdzie spodziewa się znaleźć dowody.....a jego śladem podążają zabójcy.
I tak wplątuje się w intrygę, gdzie staje się zwierzyną na którą poluje rosyjska mafia, zawodowi zabójcy a także polska policja, ponieważ ludzie u których szukał pomocy zostają zamordowani a on jest wrobiony w te...

matram | 2017-10-03

Druga książka Krzysztofa Koziołka, którą miałam przyjemność przeczytać – jest to zarazem jego debiut literacki. Muszę przyznać, że bardzo przypadł mi do gustu ten gatunek – kryminał / powieść sensacyjna i zdecydowanie częściej będę po niego sięgać.

Ponownie mamy w „Drodze bez powrotu” do rozwiązania zagadkę – tym razem przez dociekliwego dziennikarza z Nowej Soli. Pojawia się też morderstwo (w zasadzie to nawet kilka…), jest ucieczka, jest pościg, do tego afera polityczna na międzynarodową skalę i na szczęście… happy end! To wszystko w pięknej górskiej scenerii, która oczarowała nawet mnie – zdeklarowaną miłośniczkę morskich wakacji i „plażingu” ;)

Znajdziemy tu też bardzo dużo odniesień do realnych osób i zdarzeń – tzw. drugie dno, które jest dużym atutem książki. Myślę, że każdy dobrze odczyta FIKCYJNE książkowe postaci i bez problemu odgadnie nazwiska ich pierwowzorów.

„Droga bez powrotu” napisana jest bardzo ładnym i przystępnym językiem. Czyta się ją wyjątkowo...

słonko | 2017-08-20
Przeczytana: 20 sierpnia 2017

Kryminał bardzo fajnie się czytało z uwagi na znajome tereny i góry które bardzo lubie

natarel | 2015-10-10
Przeczytana: 07 października 2015

Powieść raczej sensacyjna niż kryminalna. Zdecydowanie trudno mi uwierzyć w historię rodem z amerykańskich filmów rozgrywającą się na polskim podwórku. Książka jakoś nie wciągnęła mnie i raczej nie zachęciła do innych powieści autora.

alex-suraj | 2015-09-13

"Droga bez powrotu" to nie jest klasyczny kryminał, bardziej powieść sensacyjna. Dużo się dzieje i szybko, to niewątpliwie zaleta tej książki. Lekka lektura idealnie odpręża po ciężkim dniu.

alamar6 | 2014-07-27
Przeczytana: 27 lipca 2014

Fabuła była momentami bardzo nie jasna. Problemy bohaterów nie były przedstawione w pełnym wymiarze ze wszystkimi szczegółami. Mimo iż książka wymaga dopracowania jestem zdania, że Krzysztof Koziolek jest na dobrej drodze do zdobycia większego poglosu w kręgach młodzieży swoją literaturą. Wartka akcja i barwny język były domijujacymi cechami tej pozycji.

Giovanni | 2014-07-14

"Droga bez powrotu" to debiut literacki Krzysztofa Koziołka, co da się zauważyć po przeczytaniu. Można śmiało rzec, że książka nie jest w stu procentach dopracowana - tzn. widać szkolne błędy podczas pisania. Lecz mimo to czytało ją się bardzo szybko, a fabuła i niektóre niebanalne sytuacje mogły zauroczyć najbardziej wymagających czytelników :D

kakujak | 2013-10-27
Przeczytana: 27 października 2013

Jedna z lepszych książek jakie czytałam :D Jest to moja pierwsza książka polskiego autora i jestem zarówno książką , jak i stylem pisania zachwycona . Bardzo miło mi się ją czytało i nie chciałam przestać jej czytać :D Poleciła mi ja koleżanka i chyba zachęcę się do innych książek Koziołka ;) Przeczytałam ja w 2 dni .

allison | 2013-04-18
Na półkach: Przeczytane, Rok 2013
Przeczytana: 17 kwietnia 2013

Intryga kryminalna nie jest najmocniejszą stroną tej książki i przyznam, że gdybym tylko ją miała oceniać, ilość przyznanych gwiazdek na pewno byłaby mniejsza.
To, co najbardziej zainteresowało mnie w powieści Krzysztofa Koziołka, to jej drugie dno. Większość czytelników na pewno odczyta bez problemów, kto kryje się pod fikcyjnymi postaciami ze świata polityki i mediów. Powiązania między tymi środowiskami od dawna są tajemnicą poliszynela i tematem niewygodnym dla obu stron.

Odbiorcy mieszkający w Lubuskiem śmiało mogą potraktować "Drogę bez powrotu" jako powieść z kluczem, gdyż nietrudno odnaleźć nawiązania do lokalnych afer, w które w ostatnich latach uwikłani byli policjanci i włodarze.
Świetnie i bardzo realistycznie autor ukazał relacje panujące w największym zachodnim dzienniku, jakim jest "Gazeta Lubuska" - niedawno jeszcze opiniotwórcza i trzymająca poziom, który w zastraszającym tempie spada, zbliżając się do epatujących tanimi sensacjami tabloidów i tytułów takich jak...