Pistacia_Vera 
Don't let your mood dictate your manners
status: Czytelnik, dodał: 2 książki i 18 cytatów, ostatnio widziany 22 minuty temu
Teraz czytam
 • Mała baletnica
  Mała baletnica
  Autor:
  WSTRZĄSAJĄCA − OPARTA NA FAKTACH − OPOWIEŚĆ O MIĘDZYNARODOWYM SKANDALU PEDOFILSKIM. Współczesna Rosja. Kulisy tzw. child porn industry i spraw związanych z nadużyciami w stosunku do dzieci. Głośny s...
  czytelników: 791 | opinie: 88 | ocena: 7,81 (189 głosów)
 • Skaza
  Skaza
  Autor:
  Zimą 2018 roku ze skutego lodem jeziora zostają wyciągnięte zwłoki nastolatka. Patolog jest pewien, że śmierć chłopca nastąpiła w wyniku utonięcia. Znamion przestępstwa nie nosi też ciało starszego, b...
  czytelników: 769 | opinie: 69 | ocena: 7,75 (182 głosy)
 • Wiatraki
  Wiatraki
  Autor:
  Podkomisarz Lucjan Bałyś, wysłany na konferencję na Pomorze, zostaje wmieszany w porachunki miejscowych gangsterów. Z początku uznaje to za szczęśliwy traf – uwielbia adrenalinę i praworządność. Tyle...
  czytelników: 190 | opinie: 20 | ocena: 7,32 (37 głosów)
 • Zanim zniknę
  Zanim zniknę
  Autor:
  Ta historia udowadnia, że kochać powinno się sercem, a nie oczami! Osiemnastoletnia Wiktoria po śmierci ojca musi całkowicie zmienić swoje życie – przeprowadza się do innego miasta, gdzie czekają na n...
  czytelników: 168 | opinie: 15 | ocena: 7,81 (27 głosów)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-10-16 00:49:13
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018
Autor:

Czytam dwie równolegle biegnące historie i zastanawiam się czy one się połączą. i kiedy się już łączą to jestem zaskoczona takim rozwiązaniem jakie skonstruował autor. historia mało prawdopodobna ale czyta się dobrze, fabula wciąga, zakończenie zaskakuje. autor zwraca też uwagę jak łatwo można zostać niesłusznie skazanym. być może więzienia pełne są niewinnych.

 
2018-10-14 01:37:30
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018

Autorka mocno zainspirowała się książką Antonii Michaelis "Baśniarz". nie będę ukrywać, że wolę oryginał ale przeniesienie pomysłu na tak skonstruowany dramat na polski grunt nie wyszło autorce źle. przeczytałam kilka książek pani Agaty i uważam, że ta jest najciekawsza. przeczytajcie "Baśniarza" a potem "Adama" i zdecydujcie sami, która książka bardziej Wam... Autorka mocno zainspirowała się książką Antonii Michaelis "Baśniarz". nie będę ukrywać, że wolę oryginał ale przeniesienie pomysłu na tak skonstruowany dramat na polski grunt nie wyszło autorce źle. przeczytałam kilka książek pani Agaty i uważam, że ta jest najciekawsza. przeczytajcie "Baśniarza" a potem "Adama" i zdecydujcie sami, która książka bardziej Wam odpowiada.

pokaż więcej

 
2018-10-11 22:00:19
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-10-11 00:20:02
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018

Tytuł jest mylący to nie jest książka o kotach. to prawdziwa i przejmująca historia o ludziach zagubionych w wielkim mieście. autorka poczyniła bardzo celne obserwacje na temat życia młodych ludzi i dokonywanych przez nich wyborów. nikt nie jest taki jaki się wydaje, każdy kogoś gra nawet przed najbliższymi. współcześni ludzie na pozór zadowoleni i szczęśliwi okazują się tak naprawdę samotni i... Tytuł jest mylący to nie jest książka o kotach. to prawdziwa i przejmująca historia o ludziach zagubionych w wielkim mieście. autorka poczyniła bardzo celne obserwacje na temat życia młodych ludzi i dokonywanych przez nich wyborów. nikt nie jest taki jaki się wydaje, każdy kogoś gra nawet przed najbliższymi. współcześni ludzie na pozór zadowoleni i szczęśliwi okazują się tak naprawdę samotni i zagubieni. życie jest piękne tylko na zdjęciach umieszczanych na Instagramie.

pokaż więcej

 
2018-10-08 01:30:36
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018
Cykl: Potwory z ciemności (tom 1)
 
2018-10-07 01:05:41
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018
Autor:
Cykl: Komisarz Eryk Deryło (tom 1) | Seria: Mroczna strona
 
2018-10-05 00:38:29
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018
Autor:
 
2018-10-01 18:06:17
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Libros favoritos
Autor:
Cykl: Żywioły (tom 2)

Jeżeli lubicie erotyki ale macie kaca książkowego po "365 dni" proponuje wyleczyć go czytając "Tańcząca w ogniu". Pani Magda Mila nie ma tak dobrego marketingu jak pani Blanka Lipińska ale za to, co istotniejsze dla czytelnika, ma talent do opisywania "tych" scen. książka jest kontynuacją "Tonąca w błękicie" ale można ją czytać bez znajomości części pierwszej, tylko po co pozbawiać się tej... Jeżeli lubicie erotyki ale macie kaca książkowego po "365 dni" proponuje wyleczyć go czytając "Tańcząca w ogniu". Pani Magda Mila nie ma tak dobrego marketingu jak pani Blanka Lipińska ale za to, co istotniejsze dla czytelnika, ma talent do opisywania "tych" scen. książka jest kontynuacją "Tonąca w błękicie" ale można ją czytać bez znajomości części pierwszej, tylko po co pozbawiać się tej przyjemności gdy poprzednia książka jest równie gorąca jak ta. w tej części na plan pierwszy wysuwa się para Ewa-Piotr. historie ich znajomości poznajemy z perspektywy bohaterki. dużo erotyki ale też dużo emocji. przeczytałam z przyjemnością i czekam na kolejne książki pani Magdy.

pokaż więcej

 
2018-10-01 00:16:41
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018
Cykl: Sławomir Kruk (tom 2)
 
2018-09-06 23:39:32
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Libros interesantes
Cykl: Sławomir Kruk (tom 1)

Dobra książka, ciekawa historia aż dziwi, że to debiut. poznajemy komisarza, który za wszelką cenę dąży do prawdy, obserwujemy panią prokurator, której motywy działania długo są niejasne, oglądamy mechanizmy obrony ludzi bogatych i metody stosowane przez mafię działającą w biznesie. zaciekawiła mnie historia i postać głównego bohatera więc na pewno sięgnę po drugi tom.

 
2018-08-22 23:52:16
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018

Jest to literatura młodzieżowa i historia kreci się wokół problemów studenckich ale najważniejszy wątek jest związany z niepełnosprawnością bohatera, który pomimo swoich ograniczeń nie chce specjalnego traktowania czy litości. autorka pokazuje, że życie młodej osoby zmagającej się z chorobą jest naprawdę trudne i wymaga ogromnej siły charakteru żeby się nie poddać i nie wycofać z kontaktu z... Jest to literatura młodzieżowa i historia kreci się wokół problemów studenckich ale najważniejszy wątek jest związany z niepełnosprawnością bohatera, który pomimo swoich ograniczeń nie chce specjalnego traktowania czy litości. autorka pokazuje, że życie młodej osoby zmagającej się z chorobą jest naprawdę trudne i wymaga ogromnej siły charakteru żeby się nie poddać i nie wycofać z kontaktu z osobami zdrowymi. fabula jak to w takich książkach trochę przesłodzona a bohater wyidealizowany ale jego problem zdrowotny ciekawie opisany.

pokaż więcej

 
2018-08-21 18:16:52
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Salud

Treść książki zgodna z tytułem. dr James F. Balch zachęca do walki z wolnymi rodnikami przy pomocy diety i suplementów, które pomogą zachować sprawne i zdrowe ciało do późnej starości. doktor dokładnie opisuje wiele witamin i składników które według badań wpływają korzystnie na ludzki organizm. jeżeli ktoś chce spróbować opóźnić procesy starzenia to powinien zajrzeć do tej książki.

 
2018-08-17 01:01:55
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018
Autor:

Książka to autobiografia, temat jest trudny. czytam ale nie mogę zrozumieć, że we współczesnym świecie, w Europie można zrobić z człowieka niewolnika. skala tego zjawiska jest bardzo duża, przestępcy przez długi czas pozostają bezkarni a potem dostają niskie wyroki. bohaterką jest Sophie - młoda kobieta sparaliżowana strachem. z obawy o życie nie podejmuje próby zmiany sytuacji, w której... Książka to autobiografia, temat jest trudny. czytam ale nie mogę zrozumieć, że we współczesnym świecie, w Europie można zrobić z człowieka niewolnika. skala tego zjawiska jest bardzo duża, przestępcy przez długi czas pozostają bezkarni a potem dostają niskie wyroki. bohaterką jest Sophie - młoda kobieta sparaliżowana strachem. z obawy o życie nie podejmuje próby zmiany sytuacji, w której znalazła się wbrew swojej woli. w książce wypowiada się też policjant zajmujący się handlem ludźmi i tak opisuje główną bohaterkę oraz kobiety, które zostają sprzedane i zmuszane do oferowania swojego ciała na ulicy " Sophie z wielu względów nie pasuje do typowego profilu ofiary handlu ludźmi, z jakim zwykle się stykam w swojej pracy. Owszem, mieści się w tym samym przedziale wiekowym - od siedemnastu do trzydziestu kilku lat - ale inne ofiary zwykle pochodzą z ubogich rodzin, z wiosek, głównie na Węgrzech, w Czechach, na Słowacji i w Rumunii. Często mają bardzo niski iloraz inteligencji. Poznałem też kilka, które wychowały się w rumuńskich sierocińcach". muszę przyznać, że bohaterka nie pasowała do profilu ofiary handlu ludźmi ale naiwność, bierność i uległość doprowadziły do tego, że stała się jedną z nich. warto przeczytać, żeby móc rozpoznać taką osobę i zareagować w porę.

pokaż więcej

 
2018-08-13 00:05:41
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018

Czytając książkę weszłam w świat mangi,o której mam mgliste pojęcie i której fenomenu dalej nie rozumiem. autorka wrzuciła główną bohaterkę pomiędzy dwóch Japończyków zajmujących się odgrywaniem roli samego siebie podczas targów mangi i zrobiła trójkącik Europejka - Azjaci. Europejka wyszła spod pióra nawet mocno rozwiązła, lubiąca alkohol i nieodpowiedzialna. to taki erotyk z wplecionymi... Czytając książkę weszłam w świat mangi,o której mam mgliste pojęcie i której fenomenu dalej nie rozumiem. autorka wrzuciła główną bohaterkę pomiędzy dwóch Japończyków zajmujących się odgrywaniem roli samego siebie podczas targów mangi i zrobiła trójkącik Europejka - Azjaci. Europejka wyszła spod pióra nawet mocno rozwiązła, lubiąca alkohol i nieodpowiedzialna. to taki erotyk z wplecionymi elementami kultury japońskiej. pozycja dla czytelników lubiących seks i japońskie klimaty.

pokaż więcej

 
2018-08-10 01:36:50
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018
Autor:

"Andromeda" to książka nie dla mnie, prawdopodobnie jestem już za stara żeby rozumieć rozterki licealistów. nie wciągnęła mnie ta historia, w ogóle nie rozumiałam motywów jakimi kierowali się nastoletni bohaterowie.

 
Moja biblioteczka
821 351 11159
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (124)

Ulubieni autorzy (9)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (35)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd