Miłość niejedno ma imię

Beyond desire
8372003335
Feliks Mendelssohn
Kate

Feliks Mendelssohn to ulubieniec losu. Wszystko mu sprzyja: bogactwo i koligacje bankierskiego rodu, uroda, łatwość nawiązywania kontaktów z ludźmi i serdeczna atmosfera w domu. Olśniewający talent muzyczny otwiera przed nim drzwi arystokratycznych i królewskich rezydencji, a także kobiecych sypialni. Dramatyczny zwrot w jego życiu następuje w momencie odnalezienia rękopisu J. S. Bacha...

źródło opisu: Wydawnictwo Muza, 1999

źródło okładki: google

Swaróg | 2018-09-03
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Nienawidzę tytułu tej książki. Omijałem ją wielkim łukiem w domowej bibliotece rodziców [to było dawno temu, a ja byłem pacholęciem :)]. W końcu moja rodzicielka znając moje zainteresowania muzyczne KAZAŁA mi ją przeczytać.
Do dziś śmieszy mnie też imię i nazwisko autora, bo kojarzy mi się z Lej Na Mur.
Ale tak na poważnie, to bardzo dobra literatura i myślę że może zainteresować przede wszystkim wielbicieli muzyki klasycznej.
Rozdział pierwszy przenosi nas do domu rodziny Bachów, w przededniu operacji zaćmy, wykonanej przez angielskiego szarlatana (notabene ten sam pseudolekarz operował oczy G.F. Handla z równie mizernym skutkiem).
Dalsze rozdziały przenoszą nas w epokę romantyków. Główny bohater, słynny kompozytor, bardzo popularny już w całej Europie, uwielbiany we własnym kraju Felix Mendelssohn-Bartholdy odnajduje rękopis "Pasji w/g Świętego Mateusza" J.S. Bacha. Wykonanie tego arcydzieła staje się jego obsesją i poświęca swoją karierę i reputację, aby wykonać ten szlachetny...

dżoana | 2019-04-28
Szeherezada | 2018-11-14