Smak śmierci

Okładka książki Smak śmierci Michael Tsokos
Okładka książki Smak śmierci
Michael Tsokos Wydawnictwo: Amber Cykl: Fred Abel (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Fred Abel (tom 1)
Zerschunden
Amber
2016-09-20
2016-09-20
2015-10-01
Barbara Tarnas
literatura niemiecka seryjny zabójca strach śledztwo thriller zabójstwo zagadka kryminalna zagrożenie

Okładka książki Odcięci Sebastian Fitzek, Michael Tsokos
Odcięci Sebastian Fitzek, M...
Okładka książki Abgeschnitten Sebastian Fitzek, Michael Tsokos
Abgeschnitten Sebastian Fitzek, M...

Mistrz sztuki śmierci

Niestety zmęczyła mnie ta książka.Niby reklamowana jako twórczość podobna do Simona Becketta,ale wiedza to nie wszystko.Autor może i jest profesorem medycyny sądowej ,ale przydługie i zbędne opisy nudzą .Główny bohater jest bezkrytyczny w stosunku do swojej osoby i zadufany.Nawet przez chwilę nie mogłam poczuć sympatii do tej postaci .Raczej nie będę szukała twórczości tego autora,szkoda życia .5 tylko dlatego,że opisana historia jest niezła,a pod właściwym piórem mogłaby być fascynujaca

Wciągająca, choć brutalna

Wciągająca, choć brutalna

To moje pierwsze spotkanie z Michaelem Tsokosem. I nie wiedziałam zbytnio czego się spodziewać. Ale opis był zachęcający. Bo ktoś napada i zabija starsze kobiety. A nieoficjalnie śledztwo prowadzi lekarz medycyny sądowej.

Książę czyta się całkiem dobrze. Skomplikowane śledztwo, ciekawy główny bohater. Jednak mam wrażenie, że to wszystko już było. Nic mnie nie zaskoczyło. No dobra, zaskoczyło mnie zakończenie. Całkiem przyjemny kryminał. Taki akuratnie do poduszki.

Polecam. Wspaniałą fabuła, wciągająca od pierwszych stron.

Polecam. Wspaniałą fabuła, wciągająca od pierwszych stron.

Niestety lekki zawód. Nie jest to zły thriller, jednak brakuje mu "tego czegoś" żeby można było go nazwać bardzo dobrym. Historia jest napisana poprawnie, ale czytając nie czuło się tego napięcia, na które liczymy sięgając po tego typu lektury.

Pomysł świetny wykonanie też dobre. książka trzyma cały czas w napięciu. Może trochę końcówka rozczarowuje , ale naprawdę zasługuje na to 7 gwiazdek. Bardzo szybko się ją czyta, a historia wciąga. Motyw medyczny choć ubogi jest i fanów takich motywów na pewno po części jest w stanie zadowolić:)

Niezwykle polecam wszystkim! Doskonała seria :)

Niezwykle polecam wszystkim! Doskonała seria :)

Mam ambiwalentne odczucia po przeczytaniu
Przeważa jednak opcja pozytywna. Jest to tak dokładnie opisane że czasami zbyt nużące
Jednak nie żałuję zakupu.

Mam ambiwalentne odczucia po przeczytaniu
Jednak nie żałuję zakupu.

Kupiłam książkę, bo była na promocji. Udało mi się ją przeczytać za drugim podejściem. Historia całkiem fajna, aczkolwiek przez 3/4 nie ma wcale akcji. Od książek Simona Becketta nie można się było oderwać, tę książkę czytałam na "raty". Niby nie jest zła, ale mnie nie porwała.

Miałam dwa niespełnione oczekiwania względem tej książki.

Pierwsze: Zanim zabrałam się za lekturę, wiedziałam że autor jest ekspertem w dziedzinie medycyny sądowej. Byłam ciekawa jak swoją wiedzę wykorzysta jako autor thrillera. I rzeczywiście ją wykorzystał, ale nie w taki sposób na jaki się nastawiłam. Chciałam trochę techniki, chemii, medycyny - otrzymałam jedną ciekawostkę. Dla mnie zdecydowanie za mało.
Tsokos oparł się w większym stopniu na swoich doświadczeniach i procesie śledczym, a nie na technicznych aspektach. I może właśnie to jest prostsza droga, żeby dotrzeć do docelowego odbiorcy tego typu literatury.

Drugie: Chciałam czegoś bardziej finezyjnego, niż brutalnego. I z tą myślą czytałam tę książkę od jakiejś 1/3 długości, trochę momentami zniesmaczona.
ALE! Jak się okazało dopiero przy czytaniu podziękowań - jest to historia prawdziwa. Rzeczywistość zaskakuje i wybija argumenty z mojej ręki.

Autor pisze całkiem nieźle. Potrafi zmienić narrację w zależności od sytuacji czy postaci. Za to wielki plus. Główna postać raczej miałka. Prócz tego, że jest wybitnym specjalistą, któremu wszystko się udaje, nie przyciąga osobowością.

Czy będę czytać kontynuację? Nie wiem, czas pokaże, chociaż muszę przyznać, że udało się rozbudzić moją ciekawość urywając akcję w takim, a nie innym momencie.
Z drugiej strony - kolejna część to prequel, a nie kontynuacja... Nie wiem, czy cokolwiek zostanie z tej ciekawości kiedy wyjdzie trzeci tom.

Miałam dwa niespełnione oczekiwania względem tej książki.

• Kryminał
  • Thriller/sensacja/kryminał