Przesyłka

Tłumaczenie: Barbara Tarnas
Wydawnictwo: Amber
Das Paket
eMM

Doktor Emma Stein, znana psychiatra i szczęśliwa mężatka, została zgwałcona przez „Fryzjera” – seryjnego mordercę, który goli głowy kobietom, zanim zabije. Tyle że Emma przeżyła. Ona jedna. Nie widziała twarzy swojego oprawcy, ale rozpoznaje go w każdym mężczyźnie. Nie pamięta, co naprawdę stało się tamtej nocy w hotelu, w którym nie ma pokoju, jaki opisała...Boi się. Odizolowała się od ludzi. Nie wychodzi z domu. Aż do dnia, gdy przyjmuje przesyłkę… Zaadresowaną do sąsiada, którego nie zna i którego nigdy nie spotkała, choć mieszka na tej ulicy od lat…

źródło opisu: Wydawnictwo Amber

źródło okładki: Wydawnictwo Amber

Aneta Wiola | 2017-07-21
Przeczytana: 21 lipca 2017

"Największe przestępstwa popełniane są z miłości"- Viktor Larenz

JEŚLI CZŁOWIEK RAZ SKŁAMIE, NIKT MU JUŻ NIE UWIERZY, NAWET JEŚLI POWIE PRAWDĘ.
Emma Stein, znana psychiatra, wiedzie spokojne życie do czasu, kiedy zostaje brutalnie zgwałcona. Kobieta padła ofiarą seryjnego mordercy zwanego "Fryzjerem", który zanim zabije, goli kobietom głowy.
Emma cierpi na depresję, żyje jak w amoku do dnia, kiedy pod jej drzwi trafia przesyłka zaadresowana do sąsiada, którego nazwiska nigdy nie słyszała.
Demony z przeszłości wracają, Emma nie wie co jest już prawdą, a co wytworem jej wyobraźni.

"Jestem wrakiem człowieka. Krzyczącą, wyjącą kupką nieszczęścia, która przy każdej reklamie z niemowlętami zaczyna płakać. A na widok każdego napotkanego mężczyzny myśli o Fryzjerze".

Jak zwykle Sebastian Fitzek świetnie skonstruował powieść, która nie tylko jest pożeraczem czasu, ale daje czytelnikowi świetną rozrywkę.
W PRZESYŁCE nie zabrakło akcji, zaskakujących zwrotów akcji, które na pewno nie...

Kiwi_Agnik | 2017-07-13
Przeczytana: 12 lipca 2017

"Przesyłka" to maksymalny "pożeracz" czasu, którą w ekspresowym tempie się czyta, aczkolwiek fabuła przekombinowana, udziwniona śmiesznymi wręcz zwrotami akcji i bardzo chaotyczna, a główna bohaterka to mizerotka pełna infantylnych zachowań.

Summa summarum jest taka : książka mi się nie spodobała, ale nieźle się ją czytało.

Może i polecam, ale głównie i przede wszystkim fanom pana Fitzka.

Nina | 2017-07-05
Na półkach: Przeczytane, Ebook, 2017
Przeczytana: 03 lipca 2017

Sebastian Fitzek - co on ma w sobie takiego, że jak widzę jego kolejną książkę to ślinię się jak pies do smacznego kąska? To autor z najbardziej zjechaną psychiką, jakiego znam, a ja nurzam się w jego szaleństwie i jeszcze się z tego cieszę :)
Przesyłka wciąga, ale muszę szczerze przyznać, mimo mojego uwielbienia dla autora, że tym razem było jakby mniej strasznie, mniej dramatycznie, nie zaciskałam zębów, nie zaciskałam pięści, nie rzucałam przekleństwami. Po prostu czytałam i trudno się było oderwać.
Fitzek nadal utrzymuje poziom i nadal znajduje się na mojej liście ulubionych autorów.
Polecam!

iwona525 | 2017-07-10
Przeczytana: 10 lipca 2017

WTF? Pomysł w założeniu świetny w realizacji już gorzej.
Fitzek to dla mnie taki autor - objawienie, ale ...no właśnie czasem musi się "trafić" powieść z "upośledzoną" życiowo i wyjątkowo irytującą bohaterką. Emma bo o niej mowa, na początku przykuwa uwagę, ale potem przechodzi samą siebie. Nijaka, problematyczna, zahukana, ciągle w depresji. Z czasem emocjonalna kula u nogi swojego męża i wszystkich dookoła.
Książka to mieszanka pomówień które z czasem są tak przekombinowane że głowa boli. Największym atutem książki jest nazwisko na okładce, choć akurat to chyba nie powód do dumy.

Kasia Sobańska | 2017-07-05
Przeczytana: 05 lipca 2017

Z autorem "Przesyłki" jest jak z najlepszym uczniem w klasie, jeżeli napisze dobrze to i tak rozczaruje, że nie jest najlepiej. Podobne odczucia mam co do jego ostatniej książki. Niby poprawnie, a jednak nie tak jakby się oczekiwało po najlepszym. Książkę czyta się dobrze, fabuła wciąga, a jednak zakończenie nie wyrywa z przysłowiowych butów i bohaterka potrafi niejednokrotnie zirytować swoim zachowaniem. Fitzek chyba sam sobie za wysoko ustawił poprzeczkę, bo jak dla mnie nie jest to jego najlepsza pozycja. Mimo wszystko polecam, nie tylko jego fanom, ale i tym co dopiero zaczynają przygodę z autorem.

Rudaczyta | 2017-07-05

Pseudologia, to patologiczna skłonność do kłamania. Mitomania i niekontrolowana potrzeba mówienia nieprawdy. Zaburzenie, które wymaga leczenia i interwencji psychiatry. Dobrego psychiatry specjalizującego się w tego typu zaburzeniach. Tak dobrego jak Emma Stein. Młoda, ambitna pani doktor, szczęśliwa i spełniona zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym kobieta. A niedługo matka...
... dopóki nie spotyka na swojej drodze Fryzjera. Seryjnego zabójcy kobiet, którego znakiem rozpoznawczym jest pozbawianie ofiar włosów.
Z dnia na dzień uporządkowane życie Emmy rozsypuje się jak domek z kart.

Rzeczywistość miesza się z imaginacją, fakty z fantazją. I Emma nie wie już co widzi, kto jest prawdziwy i co tak naprawdę wydarzyło się felernego dnia w pokoju hotelowym. Emma popada w obłęd. W każdym napotkanym mężczyźnie widzi Fryzjera, jest przekonana, że ktoś ją śledzi, ma przeczucie, że jest obserwowana. Ta psychoza powoduje, że zwykła paczka inicjuje wydarzenia, które wyjaśnią zagadkę: co...

Anna-mojeksiążki | 2017-07-17

Sebastian Fitzek to pisarz, który doskonale potrafi zbudować w swoich powieściach zarówno fabułę, ale przed wszystkim klimat. W Przesyłce nic nie jest oczywiste. Autor wodzi nas za nos i podsuwa mylne tropy. To doskonały thriller, który pokazuje jak złożony jest ludzki mózg i co potrafi zrobić z człowiekiem pod wpływem traumy.

Główna bohaterka powieści, Emma Stein, jest znanym psychiatrą, specjalizującym się w pseudologii czyli chorobie wiążącej się ze skłonnością do notorycznego kłamstwa. Kobieta również ma za sobą leczenie psychiatryczne i problemy. W dzieciństwie znajdowała spokój i wsparcie w wyimaginowanym przyjacielu Anthonym, który zniknął po leczeniu psychiatrycznym. Emma nie miała dobrych relacji z ojcem, który odpycha ją i nie pozwalał na zbliżenie. Odbiło się to na jej dorosłym życiu aż spotkała swego męża, policjanta zajmującego się tworzeniem profili osobowosciowych. On też na swoje wady, uwielbia kobiety.
Pewnego wieczoru, po prelekcji, Emma zatrzymała się na noc w...

osmoczyca | 2017-07-05
Przeczytana: 04 lipca 2017

Jest moc! Za takim Fitzek'iem tęskniłam i takiego go uwielbiam. Wodził mnie za nos jak mój pies szmacianą lalkę. "Przesyłka" zdetronizowała stojące na podium dotychczasowe jego pozycje. Chcę więcej.

Cyrysia | 2017-07-20

raczek | 2017-06-30
Przeczytana: 30 czerwca 2017

Fitzek Ty świrze ...takiego Cie kocham !!!!!!!!!!!!!!

Znak kryminał 300x500