Przesyłka

Amber
2017-07-18
2017-07-18
Barbara Tarnas
seryjny morderca gwałt fryzjer przesyłka złudzenia kobiety morderstwo

Przesyłka, proszę się nie bać

Jak zwykle nie zawiodłam się. Kolejny psychothiller Pana Fitzka, który mnie wciągnął. Może tym razem odrobinkę przekombinowany ale to napewno nie ujęło mu swego rodzaju mrocznego uroku 😉 Polecam bardzo.

Przesyłka od początku to taka gra w otwarte karty, niby wszystko wiesz od początku książki ale tak naprawdę musisz dojść do końca aby dowiedzieć się prawdy. Dobra książka ale jak dla mnie najsłabsza z wszystkich książek Fitzka które czytałam

To moja pierwsza książka tego autora i nie mam porównania do innych pozycji, jednakże zapowiada się dobrze :). Czyta się szybko i treść wciąga. Mogę polecić!

Mam za sobą już jedną pozycję tego autora i bardzo mnie wtedy porwała. Ta pozycja zaczęła się ciężko, bez polotu i jakoś tak zaczełam się zastanawiać czy to nie wina tłumaczenia, gdyż czasem się zdarza, że tłumacza dokłada tyle swojej interpretacji, że oryginał wypada dużo lepiej. Mam to szczęście, że mogę przeczytać w oryginale, zamówiłam więc i jakoś super lepiej tego początku nadal się nie czytało ....i tak mówię a jakie łatwe wiemy kto , dlaczego i no ciekawe ale nie porywa, ot! czytadło do poduszki. Mniej więcej w połowie, akcja nabrała takiego tempa , że to kto i dlaczego zmieniało się w postępie geometrycznym i na koniec ......takie zaskoczenie, tak łatwo wszystko wskoczyło na swoje miejsce. Eh! warto, oj warto choćby dla zakończenia.

gdyby nie ostatnie 50 stron oceniłabym ją zdecydowanie wyżej

gdyby nie ostatnie 50 stron oceniłabym ją zdecydowanie wyżej

Sztos!! Jedna z lepszych pozycji jaką czytałam.

Sztos!! Jedna z lepszych pozycji jaką czytałam.

Sinusoida – tak jawi mi się ta historia, w której wielokrotnie gubiłem drogę, bądź czułem wielką ekscytację kolejnym plot twistem.

Wkraczanie w umysł osoby, która boryka się z problemami psychicznymi może być podróżą w jedną stronę. Może być wycieczką, z której nic nie wyniesiemy, nie rozumiejąc języka tubylców. Nie zawsze nasza empatia pozwoli nam zrozumieć. Nie tylko wspomnianego bohatera, ale i całego biegu wydarzeń.

Tak właśnie czułem się, pochłaniając kolejne strony Przesyłki. Byłem niczym zagubiony turysta, któremu bariery komunikacyjne nie pozwalały odnaleźć właściwej drogi. Zastanawiałem się gdzie jestem i co ja tutaj robię.
Po czym, co jakiś czas odczuwałem na swym ramieniu dłoń, która niesie mi wsparcie. Ów dłonią były plot twisty. Autor serwował mi nimi nie lada emocje i zaskoczenie. Właśnie dla takich elementów sięgam po literaturę. Wzloty i upadki, tak to widzę.

Po względnym zrozumieniu, znów przychodził tzw. mindfuck, kiedy nie wiedziałem co się dzieje, nie rozumiejąc już chyba nawet samego siebie. To właśnie uroki trudnej i skomplikowanej psychodelicznej literatury. Nigdy nie mamy pewności, czy skrzętnie utkana rzeczywistość nie jest tylko wytworem chorego umysłu.

I kiedy główna bohaterka po raz kolejny mówiła o sobie per „głupia krowa”, kiedy popadałem w refleksje nad współczesną plagą zwolnień lekarskich od psychiatry. Tych naciąganych zwolnień. Zastanawiałem się też, jak finalnie ocenić tę historię.

To była dobra książka. Zabrała mnie tam i z powrotem. Choć muszę przyznać, że uraczyła mnie także odczuciem, niczym dziecko we mgle, a to niewątpliwie generowało dyskomfort.

Dobra, chociaż ma parę wad. Przede wszystkim napisana nieco chaotycznie, przez co czasem miałam problem z połapaniem się, szczególnie przy wątku rodzinnym. W książce generalnie dzieje się dość sporo akcji. Było parę naciąganych zbiegów okoliczności, ale na to dało się jeszcze przymknąć oko. Mniejsze wątki nie mają zakończenia, a szkoda. Główną bohaterkę spotkało wiele zła i jak początkowo jej współczułam, tak wraz z nieprzyjemnymi sytuacjami które ją dotknęły, zaczęła mnie bardziej irytować. Przy końcówce co chwile zmienia się podejrzany co buduję napięcie. Niestety ale ja przy pierwszych 50 stronach domyśliłam się kto będzie stał za całym tym zamieszaniem i zgadłam, więc dla mnie zaskoczenia nie było.
Przyjemnie napisana, szybko mi się ją czytało, chociaż pod względem fabularnym na wady.

I jeszcze raz nie.

Ta książka to jakieś istne nieporozumienie. Moje największe rozczarowanie ever. Ja nie wiem jak Fitzek mógł stworzyć coś takiego. Ta książka jest beznadziejna... Napisana tak, że ja w życiu czegoś takiego nie widziałam, jak czytam, przysięgam. Przez cały czas myślałam, że to może jakaś jego pierwsza książka, że może napisał ją jako początkujący autor. To by było jedyne wyjaśnienie. Ale sprawdziłam i nie jest to jego pierwsze dzieło. Ja nie rozumiem. Inne książki tego autora to na prawdę mocne pozycje. Takie solidne 10/10. A ta? Szkoda gadać.... Te wszystkie porównania, opisy, wgl fabuła sama w sobie. No brak mi wgl słów. Nie znajduje tutaj nic pozytywnego. Jestem tak bardzo zawiedziona... Zawsze jego książki brałam za pewniaki, a teraz boję się sięgnąć po kolejną. Jak narazie jest to moja najgorsza książka w tym roku.

Nie polecam!

I jeszcze raz nie.

To mój pierwszy kontakt z autorem i na pewno nie ostatni. Bardzo mi się podobało to,że ciągle kogoś innego podejrzewałam o bycie mordercą,a lubię być tak zaskakiwana. Pokręcona bardzo, polecam.

• 2017
  • Sebastian Fitzek