Virtualo -50% thriller

Tłumaczenie: Barbara Tarnas
Wydawnictwo: Amber
Das Paket
eMM

Doktor Emma Stein, znana psychiatra i szczęśliwa mężatka, została zgwałcona przez „Fryzjera” – seryjnego mordercę, który goli głowy kobietom, zanim zabije. Tyle że Emma przeżyła. Ona jedna. Nie widziała twarzy swojego oprawcy, ale rozpoznaje go w każdym mężczyźnie. Nie pamięta, co naprawdę stało się tamtej nocy w hotelu, w którym nie ma pokoju, jaki opisała...Boi się. Odizolowała się od ludzi. Nie wychodzi z domu. Aż do dnia, gdy przyjmuje przesyłkę… Zaadresowaną do sąsiada, którego nie zna i którego nigdy nie spotkała, choć mieszka na tej ulicy od lat…

źródło opisu: Wydawnictwo Amber

źródło okładki: Wydawnictwo Amber

AuroraBorealis | 2017-10-06
Przeczytana: 06 października 2017

O kurcze, co to było? Wow, czuje się rozjechana przez "Przesyłkę". Ale mocne przeżycie, totalna jazda bez trzymanki. Zupełnie jakbym przeżyła książkowy orgazm i to przez duże O. ;) Muszę teraz ochłonąć i się ogarnąć ;).

Książka została przeze mnie łyknięta dosłownie w ekspresowym kilkugodzinnym tempie, tak potrafiła mnie wciągnąć. Jak wspomniałam akcję i napięcie mamy już od pierwszych stron i tak jest aż do samego końca. Do samiutkiego końca, do ostatniej wręcz łyżeczki. Bo kiedy myślimy, że to już koniec i wszystko już zostało wyjaśnione, nagle uderzamy w kolejne dno.

"Przesyłka" jest moją pierwszą książką Fitzka i choć nie mam zbytniego doświadczenia w czytaniu naprawdę dobrych kryminałów czy thrillerów i tu mogę być trochę nieobiektywna to (o kurcze) jeśli tak ciekawie i zachęcająco pisze ten autor to z pewnością ta książka nie będzie moją ostatnią. To było to czego poszukiwałam w "Lokatorce" i "Za zamkniętymi drzwiami" ten dreszcz emocji, którego tam niestety nie...

Mała-Mi | 2017-10-09
Przeczytana: 08 października 2017

Sebastian Fitzek i jego wyobraźnia ... :)
Niektórym może przeszkadzać zawijanie, mącenie i plątanie fabuły w jego książkach.
Ja właśnie za to uwielbiam :)
Nigdy nie wiadomo czego się spodziewać:)

Nie jest to może thriller najwyższych lotów, ale zupełnie mi to nie przeszkadza. Przesyłka jest lekka, nieoczywista i dobrze się ją czyta. Po prostu:)
A że wszystko jest niewiarygodne i pokręcone? Taki styl, własny styl, wypracował sobie Fitzek. Można go lubić lub nie, ale na pewno jest "jakiś". Dla Mnie jest zapowiedzią nieprzewidywalnego i za to go lubię :)

Aneta Wiola | 2017-07-21
Przeczytana: 21 lipca 2017

"Największe przestępstwa popełniane są z miłości"- Viktor Larenz

JEŚLI CZŁOWIEK RAZ SKŁAMIE, NIKT MU JUŻ NIE UWIERZY, NAWET JEŚLI POWIE PRAWDĘ.
Emma Stein, znana psychiatra, wiedzie spokojne życie do czasu, kiedy zostaje brutalnie zgwałcona. Kobieta padła ofiarą seryjnego mordercy zwanego "Fryzjerem", który zanim zabije, goli kobietom głowy.
Emma cierpi na depresję, żyje jak w amoku do dnia, kiedy pod jej drzwi trafia przesyłka zaadresowana do sąsiada, którego nazwiska nigdy nie słyszała.
Demony z przeszłości wracają, Emma nie wie co jest już prawdą, a co wytworem jej wyobraźni.

"Jestem wrakiem człowieka. Krzyczącą, wyjącą kupką nieszczęścia, która przy każdej reklamie z niemowlętami zaczyna płakać. A na widok każdego napotkanego mężczyzny myśli o Fryzjerze".

Jak zwykle Sebastian Fitzek świetnie skonstruował powieść, która nie tylko jest pożeraczem czasu, ale daje czytelnikowi świetną rozrywkę.
W PRZESYŁCE nie zabrakło akcji, zaskakujących zwrotów akcji, które na pewno nie...

Kiwi | 2017-07-13
Przeczytana: 12 lipca 2017

"Przesyłka" to maksymalny "pożeracz" czasu, który czyta się w ekspresowym tempie, aczkolwiek fabuła przekombinowana, udziwniona śmiesznymi wręcz zwrotami akcji i bardzo chaotyczna, a główna bohaterka to mizerotka pełna infantylnych zachowań.

Summa summarum jest taka : książka mi się nie spodobała, ale nieźle się ją czytało.

Może i polecam, ale głównie i przede wszystkim fanom pana Fitzka.

Elżbieta | 2018-04-03
Przeczytana: 03 kwietnia 2018

Przerażający i intrygujący thriller psychologiczny o ciekawej fabule i zaskakującym zakończeniu. Trzymający w napięciu.

Do czego zdolny jest mężczyzna prześladujący kobietę w imię obsesyjnej i chorej miłości?
MYSLĘ, ZE NIE BYŁO TO JEDYNE SPOTKANIE Z SEBASTIANEM FITZKIEM.

ZaaQazany | 2017-07-29
Na półkach: Przeczytane, ZaaQ'17
Przeczytana: 29 lipca 2017

Narodowy Bestseller Niemiec

Właśnie przeczytałem ten „narodowy bestseller Niemiec”. Po „Pasażerze 23” podobał mi się styl autora i z zadowoleniem sięgnąłem po kolejną książkę.

„Przesyłka” czyta się szybko, na jednym wdechu. Lektura wciąga i trzyma w napięciu do samego końca. Całkowicie nieprzewidywalna i umiejętnie podkręcona historia z nieoczekiwanym zakończeniem. I tak bym napisał, ale…
Zawsze jest jakieś „ale”. Pierwsze będzie dotyczyło tego, że autor za bardzo przekombinował fabułę, gdzie surrealizm zakończenia wręcz mnie osłabił. Drugie "ale": pewnie większość Czytelników lubujących się w którymś z gatunków literackich też tak ma. Kołatające w głowie myśli: „to już było”, „podobny schemat”, „powtórka z rozrywki”, etc. W „Przesyłce” Fitzek nie wzbił się na wyżyny kunsztu. Napisał książkę w stylu charakterystycznym dla siebie, a więc mroczniejszym od większości rynkowych thrillerów, korzystając z utartych schematów.

Reasumując. Mroczniejsza, ale nie wybijająca się pozycja....

Nina | 2017-07-05
Na półkach: Przeczytane, Ebook, 2017
Przeczytana: 03 lipca 2017

Sebastian Fitzek - co on ma w sobie takiego, że jak widzę jego kolejną książkę to ślinię się jak pies do smacznego kąska? To autor z najbardziej zjechaną psychiką, jakiego znam, a ja nurzam się w jego szaleństwie i jeszcze się z tego cieszę :)
Przesyłka wciąga, ale muszę szczerze przyznać, mimo mojego uwielbienia dla autora, że tym razem było jakby mniej strasznie, mniej dramatycznie, nie zaciskałam zębów, nie zaciskałam pięści, nie rzucałam przekleństwami. Po prostu czytałam i trudno się było oderwać.
Fitzek nadal utrzymuje poziom i nadal znajduje się na mojej liście ulubionych autorów.
Polecam!

Magnis | 2018-03-04
Przeczytana: 28 lutego 2018

Thrillery psychologiczne Sebastiana Fitzeka mają w sobie coś przykuwającego uwagę i dlatego zawsze z chęcią sięgam po najnowsze książki tego autora. Tak sprawa miała się z Przesyłką, po której oczekiwałem wspaniałej lektury i znanych mi twistów w historii. Byłem ciekawy czym tym razem mnie zaskoczy przy czytaniu autor. Do tej pory nie zawiodłem się podczas czytania jego poprzednich książek i miałem nadzieje, ze tym razem również tak będzie.
Psychiatra doktor Emma Stein jest szczęśliwą mężatką poświęcającą się swojej pracy. Niestety ma nieszczęście zostać brutalnie napadnięta w hotelowym pokoju przez mordercę zwanego Fryzjerem. Po traumatycznych przeżyciach próbuje pozbierać się po tym wszystkim, ale nie jest to dla niej proste. Śledztwo prowadzone przez policje nie przynosi za dużych efektów. Pozostaje pytanie dotyczące mordercy czemu pozostawił Emmę przy życiu, a nie zabił jak wiele ofiar przed nią.
W pierwszych rozdziałach poznajemy dramatyczne wydarzenia rzutujące na życie...

Izabela Pycio | 2017-09-13
Przeczytana: 13 września 2017

"Strach wżera się w duszę i drąży człowieka od wewnątrz. Żywi się życiem swojej ofiary..."

Największym atutem książki okazała się nieprzewidywalność scenariusza zdarzeń, z niemal każdym ujęciem, z rozdziału na rozdział, zmieniał się obraz prawdopodobnych zdarzeń. Ciekawie było snuć przypuszczenia i domysły, odbierać zmieniające się barwy przedstawianych incydentów, profili bohaterów i motywów ich działań. Autor wykazał się zadziwiającą pomysłowością i lekkością pióra. Przyznaję, że było intrygująco i zaskakująco, dałam się wciągnąć w akcję, jednak nie czułam intensywnie narastającego napięcia jakiego oczekiwałam po thrillerze. Owszem, większość elementów powieści podobała mi się, odpowiadała mi tematyka podejmowanych wątków psychologicznych, różne kierunki, w których ewoluowały, lecz mimo wszystko czegoś mi w tym wszystkim zabrakło. Bawiłam się gorzej niż przy książce "Odprysk" czy "Pasażer 23" tego autora, ale na równi z "Ostatnim dzieckiem".

Sebastian Fitzek...

Dorota | 2017-09-16
Przeczytana: 16 września 2017

Emma Stein jest znanym psychiatrą. Podczas jednego z kongresów, w hotelowym pokoju zostaje zgwałcona przez seryjnego morderce, który oprócz zabijania goli również głowy swoim ofiarom. Emma jednak zostaje oszczędzona, ogolona na zapałkę kobieta żyje w zamkniętym domu. Niezdolna do wyjścia poza jego próg. Pewnego dnia otrzymuje przesyłkę, która odmieni jej los.
Cóż, dawno nie poznałam tak irytującej głównej bohaterki jak Emma. Wiem, że przeżyła traumę i ciężko jej się pozbierać. Ale ciągłe czytanie o tym jak pada na podłogę, po zobaczeniu reklamy jakiegoś hipermarketu, wkurzało mnie.
Początek w ogóle był jakiś taki dziwny. Mało Fitzkowy jak dla mnie. Akcja rozpędzała się powoli, żeby dopiero pod koniec nabrać tempa. No i do tego wątek Palandta, czy on był potrzebny? Jak dla mnie kompletnie nie.
Denerwowało mnie to ciągłe biadolenie Emmy, jak jest jej źle, jakie to życie jest okropne. A najśmieszniejsze jest to, że w obliczu tego co finalnie zrobiła Emma to pewnie wyląduje...