Następna dziewczyna

Amber
2017-01-10
2017-01-10
Ewa Ratajczyk

Autorka dawała radę do mniej więcej połowy książki, potem nic nie trzyma się kupy. Zachowania bohaterów irracjonalne. Morderstwo właściwie końcowo nie ma prawie żadnego znaczenia dla głównej historii. Zły charakter ma backstory i wypowiedzi jak z kreskówki, brakuje tylko "muahaha" po każdej wypowiedzi. Harlequinowe zakończenie miedzy bohaterami w ogóle nie wiąże się z całą narracją książki.

Sam styl pisania jest ok, ale zdecydowanie zabrakło myślenia przy tworzeniu historii.

Bardzo się rozczarowałem. A zachowanie matki i córki było strasznie irytujące

Bardzo się rozczarowałem. A zachowanie matki i córki było strasznie irytujące

Najgorszy, najbardziej naciagany i najbardziej przewidywalny kryminał ever

Najgorszy, najbardziej naciagany i najbardziej przewidywalny kryminał ever

"Następna dziewczyna" Sam Carrington jest naprawdę dobrym kryminałem, tym bardziej, że był to debiut autorki 🙂

Książkę się nie czyta lecz pochłania. Jedyne czego można się czepić, to bardzo irracjonalne zachowanie głównych bohaterek. Myślę, że nikt nie postępowałby tak jak one🤦‍♀️ Ale poza tym fajna historia, którą naprawdę dobrze mi się czytało🙂

Książka, którą się dosłownie pochłania. Może się wydawać, że nastolatka zachowuje się jak małe dziecko ukrywając fakty przed rodzicami, ale przecież nastolatki takie są. Dlatego polecam wszystkim osobą, które lubią thrillery.

Serio? Ginie twoja najlepsza przyjaciółka ale co tam po co pomagać policji jak można ukrywać fakty. Serio? Ginie najlepsza przyjaciółka twojej córki ale ważniejsza jest przecież twoja reputacja, poradzimy sobie bez policji. Rzyg.

Wciągająca, aczkolwiek kilka rzeczy w niej utykają. Pierwszą z nich jest przewidywalność. Oczywistym jest, że wstawki z przeszłości głównej bohaterki będą kluczowe dla rozwiązania zagadki. Drugą rzeczą, która kuleje w książce jest w sumie brak rozwiązania zagadki. Zakończenie brzmi jakby autorka nie miała pomysłu, jak zakończyć wątki, które zaczęła i co sprytniejsze oko dopatrzy się tu dużo nieścisłości. Może właśnie brak wyjaśnienia przyczyn śmierci pierwszej dziewczyny jest wybiegiem autorki, żeby z tymi nieścisłościami się nie mierzyć?

Naciągana i absolutnie nieprawdopodobna historia. Irytujący bohaterowie. Nierzeczywiste dialogi. Idiotyczne zakończenie.

Nie polecam tracić czasu na tę pozycję. Autorka nawet się nie starała otrzeć o prawdopodobieństwo opisywanych wydarzeń. Zagmatwane wątki, kłamstwa i przemilczenia. Wszystko to miało chyba uczynić kryminał bardziej sensacyjnym, mnie jednak zupełnie nie przekonało. Za dużo tu zbiegów okoliczności i zaszłości. A poza tym, z całym szacunkiem, ale naprawdę tyle osób broniło by się przed powiadomieniem policji? Chyba jednak nie.

Dam autorce jeszcze jedną szansę, może ta książka to wypadek przy pracy.

Jak dla mnie ok

Jak dla mnie ok

Dobry triller. Wciągający od pierwszych stron. Jest tyle tajemniczych wątków, że chcesz poznać prawdę jak najszybciej. W efekcie kończy się książka. Tak to z trillerami bywa. Jak w niemal każdej książce o nastolatkach, główna bohaterka jest irytująca. Jednak później przez współczucie da się ją polubić a napewno kibicować. Praca policji ukazana od najgorszej strony. Opieszałość nie pomaga w postępach w dochodzeniu. Na dobrą sprawę bohaterowie sami rozwiązują zagadki. Policja jest zawsze o kilka kroków w tyle. Więcej zdradzać nie będę. Polecam lekturę

• 2017
  • E-booki