Następna dziewczyna

Tłumaczenie: EWA RATAJCZYK
Wydawnictwo: Amber
Saving Sophie
eMM

Nominacja do CWA Dagger 2016 (odpowiednik filmowego Oscara dla kryminału) dla najlepszego debiutu roku! Największe brytyjskie wydawnictwo wydaje książkę w formie papierowej jako wiodący tytuł grudnia. Sobotnia noc. Policja przyprowadza do domu siedemnastoletnią dziewczynę. Sophie powtarza coś niezrozumiałego... Rano okazuje się, że jej przyjaciółka nie wróciła do domu. A potem policja...

Sobotnia noc. Policja przyprowadza do domu siedemnastoletnią dziewczynę. Sophie powtarza coś niezrozumiałego... Rano okazuje się, że jej przyjaciółka nie wróciła do domu. A potem policja znajduje ciało dziewczyny… Sophie nic nie pamięta. Policjantka prowadząca śledztwo podejrzewa, że była świadkiem morderstwa. Sophie rozpaczliwie usiłuje przypomnieć sobie, co się stało. Dręczą ją przebłyski przerażających scen. Ktoś przysyła jej niepokojące maile. Kto ją śledzi. Karen czuje, że córka nie mówi wszystkiego. Że jest w niebezpieczeństwie. Ale sama aż zbyt dobrze wie, co to znaczy się bać… Za wszelką cenę musi zmierzyć się z własnym strachem, by powstrzymać mordercę dziewczyny, kimkolwiek by był. Bo wie, że jego celem jest teraz Sophie.

„Thriller psychologiczny z najwyższej półki. Niepokojący i niejednoznaczny jak Dziewczyna z pociągu. Finał pozostawi cię w szoku długo po zakończeniu”. „The Bookseller”

SAM CARRINGTON przez piętnaście lat pracowała w służbie zdrowia. Potem jako psycholog prowadziła program terapeutyczny w więzieniu. Te doświadczenia posłużyły jej za inspirację w twórczości literackiej. Zadebiutowała w 2016 thrillerem psychologicznym Następna dziewczyna, wydanym jako e-book. Książka od razu trafiła na listy bestsellerów: na 1. miejsce czytników Kobo, 3. miejsce i-booków „Publishers Weekly” i do Top 10 bestsellerów Kindle Amazonu. Autorka pisze kolejny thriller.

źródło opisu: http://bonito.pl/k-1582584-nastepna-dziewczyna

źródło okładki: http://bonito.pl/k-1582584-nastepna-dziewczyna

Aneta Wiola | 2017-01-29
Przeczytana: 29 stycznia 2017

ZAGINĘŁA DZIEWCZYNA
Rodzice 17-letniej Sophie odchodzą od zmysłów, kiedy nie ma z nią żadnego kontaktu. Poszła na imprezę z przyjaciółmi i nie daje znaku życia. Wkrótce Sophie przyprowadza policja. Nastolatka samotnie, pijana błąkała się po mieście i nic nie pamięta. Ma to być kolejny szczeniacki wybryk. Nic bardziej mylnego. Następnego dnia jedna z przyjaciółek Sophie zniknęła.

"Jej oczy są szeroko otwarte i wilgotne od świeżych łez - na twarzy ma ślady po starych. Otwiera usta lekko, ośmiela się wyszeptać słowa, które wrzeszczą w jej głowie.
- Proszę nie zabijaj mnie."

NIKT NIC NIE WIE
Zostają odnalezione zwłoki. Rysopis pasuje do przyjaciółki Sophie. Policja jest bezradna, brak tropów w sprawie prowadzi do frustracji śledczych. Dziewczyna nadal nic nie pamięta. Nie może liczyć na matkę, która cierpi na poważna agorafobię po tym jak 2 lata temu została napadnięta; ojciec ucieka przed problemami na wrzosowiska, gdzie pracuje jako leśniczy. Szuka wsparcia wśród znajomych, ale...

eMM | 2017-01-13
Na półkach: Woblink E-book, Przeczytane
Przeczytana: 13 stycznia 2017

Główne bohaterki-Sophie,lubiąca się bawić nastolatka i jej matka Karen,kurator sądowy,cierpiąca na agorafobię..Sophie zostaje przyprowadzona do domu przez policję w stanie zamroczenia alkoholowego.Następnego dnia nic nie pamięta.Matka dziewczyny zaniepokojona jej zachowaniem z poprzedniego wieczora,kontaktuje się z jej przyjaciółmi,z którymi wychodziła.Twierdzą,że bardzo szybko się upiła i odesłali ją taksówką do domu...ale policja,znalazła Sophię w zupełnie innym miejscu.Atmosfera się zagęszcza gdy okazuje się,że jedna z koleżanek nie wróciła do domu,a policja znalazła ją martwą.Sophie zaczyna ktoś nękać przysyłając maile ze zdjęciami jej samej.W głowie pojawiają się obrazy i pytania..Byłam tam,widziałam jej śmierc?Dlaczego mnie nie zabił?Okazuje się,że również matka ma swoje tajemnice...

eunice | 2017-01-21
Na półkach: Przeczytane, Legimi 📚, 2017
Przeczytana: 20 stycznia 2017

Jaki jest najgorszy koszmar matki?
To, że jej dziecku ktoś odbierze życie, czy może jednak to, że jej dziecko komuś innemu je odbierze? A co jest w stanie uczynić, by ocalić swoje dziecko? A jeśli całą lawinę zdarzeń wywołał jej własny błąd?
Odpowiedzi na dręczące ją pytania szuka główna bohaterka tej emocjonującej, wciągającej książki autorstwa nieznanej u nas Sam Carrington. Trafiłam na tę pozycję przypadkiem i bardzo bym żałowała, gdybym jej nie przeczytała.

karolina94 | 2017-03-06

Sobotnia noc, policja przyprowadza siedemnastoletnią Sophie do domu. Dziewczyna nie ma kontaktu z rzeczywistością, powtarza coś niezrozumiałego. Rano okazuje się, że jej przyjaciółka nie wróciła do domu, wkrótce zostanie odnalezione jej ciało. Dlaczego Sophie nic nie pamięta ale wydaje jej się że była świadkiem morderstwa Erin?
Kiedy policja przyprowadza do domu po sobotniej imprezie Sophie ta nie ma pojęcia, że jej kłopoty dopiero się zaczynają. Nic nie pamięta a jednak skrawki pamięci podpowiadają jej, że była świadkiem czegoś strasznego. Kiedy policja odnajduje ciało jej przyjaciółki, jest pewna, że była z nią w ostatniej chwili jej życia. Jej znajomi zachowują się bardzo podejrzanie, czy ktoś z nich zabił Erin? Komu można zaufać? Jej matka od lat cierpi na agrofobię, czy jak dowie się, że jej córka ma być następną ofiarą przełamie strach by ją ocalić? Dobry kryminał, pisany przystępnym językiem o idealnej ilości stron. Zdecydowanym minusem jest główna bohaterka, której nie...

Jestem zawiedziona tą książką. Zapowiadała się całkiem ciekawie, a potem się to wszystko rozmyło.
Bohaterka wie, że ktoś za nią łazi, widzi dokładnie jak ten ktoś wygląda, dostaje niepokojące maile ze zdjęciami jej samej, mimo to nie idzie na policję, bo nie, bo się wstydzi i koniec. Nawet kasuje wszystko, co on jej przysyła, by nikt tego nie zobaczył.

Narracja prowadzona jest z perspektywy trzech osób: bohaterki, jej cierpiącej na agorafobię matki, która od kilku lat nie opuszcza domu oraz detektyw prowadzącej śledztwo. Generalnie każdy wydaje się podejrzany, ale jest to wszystko ukazane w bardzo kulawy sposób. Bohaterowie mają swoje tajemnice, nie chcą by się wydały, więc nie informują o niczym policji, tylko chcą wszystko robić sami, z czego nic mądrego nie wynika. Śledztwo jest opisane w sposób nudny, bo właściwie policja niewiele ma, skoro nikt nie chce jej w to mieszać.
Dodatkowo zakończenie w typie takich, które bardzo działają mi na nerwy. Niekiedy horrory się tak...

Idealnie wyważony thriller... ma tyle samo plusów ile minusów =)
Niepokoi, intryguje, interesuje, ale przez pierwsze kilkanaście stron. Dalsza lektura to czekanie na zwroty akcji, spektakularne zrywy, nieprawdopodobne wydarzenia. Czekamy, czekamy i tak docieramy do strony 350, prześlizgujemy się przez epilog i czytając "podziękowania" nadal mamy nadzieje, że coś nas zaskoczy. Nic z tego.

Sobotni clubbing ze znajomymi tym razem zakończył się dla siedemnastoletniej Sophie zdecydowanie za wcześnie i zdecydowanie nie tak jakby chciała. Nastolatka zostaje dostarczona – dosłownie – ponieważ nadmierna ilość spożytych napojów alkoholowych uniemożliwia utrzymanie przez nią postawy stojącej – przez policjantów. Matka Sophie – Karen jest wstrząśnięta. Córki w takim stanie jeszcze nie widziała – rozjeżdżające się nogi, bełkocząca, rozmazana, potargana, z rozbieganym wzrokiem. Nazajutrz okazuje się, że przyjaciółka Sophie – Amy – nie dotarła z nocnej eskapady do domu. Nie odbiera telefonów,...

Ayleen | 2017-03-10
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 11 lutego 2017

Podczas sobotniej nocy główna bohaterka - Sophie zostaje przyprowadzona do domu przez policję. Dziewczyna jest w dziwnym stanie, ciągle powtarza niezrozumiałe słowa i nie potrafi wyjaśnić co jej się stało. Rano też okazuje się, że nic nie pamięta  z poprzedniego wieczoru, ani to w jaki sposób wróciła do domu. Do tego policja znajduje martwą przyjaciółkę Sophie. Dziewczyna próbuje sobie przypomnieć cokolwiek, dręczą ją małe, krótkie przebłyski przerażających scen, a do tego wszystkiego ktoś wysyła jej dziwne mejle. Co takiego się stało poprzedniego wieczoru? Dlaczego nic nie pamięta?

Mnie to zainteresowało. Czytając pierwsze strony książki byłam ciekawa co się przytrafiło Sophie. Dziewczyna próbuje sobie cokolwiek przypomnieć, ale to nie przychodzi z łatwością. Tutaj na chwilę autor mnie zatrzymał. Mimo iż byłam ciekawa, nie na tyle, aby przewracać kartki z predkością światła, jak to się dzieje w przypadku Cobena, gdy czytam jego kryminały....

Lexy | 2017-08-27

I ponownie skusiła mnie okładka. Jest taka tajemnicza, mroczna, dodająca klimatu. Do tego ten tytuł i opis. Nic dziwnego, że książka przykuła moją uwagę niemal od razu. Po raz kolejny postanowiłam zaufać własnemu instynktowi. Czy tym razem mnie nie zawiódł?
O dziwo, nie. Książka okazała się naprawdę dobra i nie żałuję jej zakupu.
W niektórych książkach rozdziały są tak niemiłosiernie długie i wydawało się, że nie mają końca. Do tego zazwyczaj męczyły i nudziły. W tym przypadku tak nie jest. Rozdziały mają czasem trzy, czasem trochę więcej stron, ale dziesięciu nie przekraczają. Niekiedy zdarza się tylko jedna. Dodatkowo wrzucone są tam maile, których odbiorcy na początku ciężko się domyślić, co tym bardziej mnie zaciekawiło.
Ta pozycja przedstawia trzy różne spojrzenia na jedną sprawę. Taki zabieg pozwala nie przeoczyć szczegółu. Trzy perspektywy pozwalają poznać nie tylko spojrzenie ofiary, ale również policyjnego śledztwa. Sophie to postać, która myśli, że żyje w bezpiecznym...

Dona | 2017-12-27
Przeczytana: 13 grudnia 2017

"Następna dziewczyna" jest debiutem literackim autora.
Historia przedstawiona w tej książce nie jest niczym nowym w gatunku kryminałów, jest więc zaginięcie, tajemnice , dreszczyk emocji a atmosfera i klimat staje się dość często przytłaczający z elementami zaskoczenia i niepewności.
Poznajemy główną bohaterkę Sophie , która wraz z przyjaciółką i grupą kolegów spędzają sobotni wieczór w mocno zakrapianym nastroju imprezowym. Zabawa kończy się tragicznie, Sophie przywozi do domu policja, natomiast przyjaciółka zaginęła.
Działania policji doprowadzają do odnalezienia zwłok zaginionej dziewczyny a przesłuchania kolegów i Sophie, która nic nie pamięta z wcześniejszych wydarzeń spowalniają śledztwo. Z czasem przebłyski wspomnień i tajemnicze wiadomości uświadamiają dziewczynie , iż znalazła się w niebezpieczeństwie. Jak poradzi sobie z tą sytuacją, wiedząc kto stanowi zagrożenie ?
Jest to ten gatunek powieści, który zapewnił mi mile spędzony czas i jestem...

namisha | 2017-04-10
Przeczytana: 09 kwietnia 2017

Jak na debiut to nie jest źle. Nawet fajnie się zaczyna, ale im dalej w treść tym ciężej się czyta. Główne bohaterki po prostu tępe dziewuchy (się wstydzę, nie powiem itd.), dosyć ciekawe zakończenie chociaż nie było żadnego elementu zaskoczenia. Tego się spodziewałam. Ogólnie książka na +, dam szansę autorowi, przeczytam kolejną książkę (o ile się jej doczekam).