Moje pierwsze życie

Tłumaczenie: Beata Walczak-Larsson
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Mitt första liv

„Pierwsze życie” Bodil Malmsten, szwedzkiej pisarki i poetki, polskim czytelnikom znanej jako autorka niezwykle ciepło przyjętej Ceny wody w Finistere. „Pierwsze życie”, czyli czas dzieciństwa, dorastania i wczesnej młodości spędzony kolejno na prowincji w domu dziadków, w Sztokholmie u znienawidzonej rodziny zastępczej oraz w Londynie w roli au pair u bogatych Anglików. Ciepło babcinej kuchni, romanse dziadka, trudna nieobecność ojca, nieudana próba samobójcza, terapia u kiepskiego psychiatry, zachłyśnięcie się samodzielnością i pierwsza miłość… śmiech i łzy mieszają się w tej barwnej autobiografii, znakomicie oddającej surowy skandynawski klimat oraz mentalność ludzi przezeń ukształtowanych.

zyta | 2012-07-02
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 28 czerwca 2012

Czyta się rytmem wolno płynącej rzeki, nie zaskakuje, nie wciąga jak inne a jednak nie można jej nie przeczytać do końca, bo lubimy czytać o normalnym życiu. Dużo tu emocji, refleksji czasem nostalgii ale takiej nie udziwnionej może dla niektórych zbyt szarej.

mamaoza | 2015-03-30
Na półkach: 2015, Przeczytane