Jak zostałem głupcem

9788373190832

Organizacja społeczna mrówek jest znacznie doskonalsza od naszej, doskonalsza niż ta, jaką zdolny jest stworzyć człowiek, a przecież żadna mrówka nie otrzymała katedry na Sorbonie. Wyjątkowo zabawna książka! Antoni czuje się staro, chociaż jest młody. Uważa, że inteligencja to rodzaj kalectwa albo choroba społeczna. Jak jej się pozbyć? Może ucieczka w pijaństwo? Może unicestwienie razem z ciałem? Bohater podejmuje kolejne próby i wpada w tarapaty. I całkiem niechcący głupio, zbija majątek. Pewnie wiódłby swój głupi żywot pośród bogatych głupców, gdyby nie dawni przyjaciele, którzy postanowili go ocalić. Jak i przed czym?

Marzenia | 2015-03-24
Na półkach: Rok 2015, Przeczytane
Przeczytana: 24 marca 2015

Początek książki bardzo mnie zaintrygował.
Młody mężczyzna chce "uciec" od swej ponadprzeciętnej inteligencji. Uważa, że ona utrudnia mu życie, jest bardzo męcząca. I właśnie ta myśl zaciekawiła mnie. Bo przecież każdy chce być mądrzejszy, bystrzejszy, błyskotliwszy od innych. A może by tak odwrócić wszystko ....
Zakończenie nijakie, słabe, chyba zabrakło pomysłu, a przynajmniej mnie, rozczarowało.

Timeless | 2014-12-31

Byłam u brata w mieszkaniu, a że on zajęty... podeszłam do półki z masą książek, i właśnie ta przykuła moją uwagę. Sam tytuł mnie bardzo zainteresował, a pierwsza strona wciągnęła bez reszty.

Mi osobiście bardzo się podobała i pewnie przeczytam ją znowu. "Inteligencja jest chorobą..." bardzo ciekawe, bardzo... ciekawe.

Agata | 2011-06-15
Przeczytana: 15 czerwca 2011

To książka, którą bardzo szybko się czyta. Pokazuje, że to nie pieniądze są w życiu najważniejsze.

lovebird | 2016-11-12

Jedna z najlepszych książek, jakie czytałam.
Jedna z niewielu książek, które zaciekawiły mnie od samego początku. Co więcej, nie skończyło się tylko na tym. Co prawda nie spodobało mi się zakończenie, jednak mimo wszystko uważam, że książka jest rewelacyjna. Choć została napisana ponad 15 lat temu, doskonale opisuje problemy dzisiejszych ludzi. Prawie do samego końca miałam wrażenie, że czytam książkę napisaną dosłownie kilka miesięcy temu. Histroia napisana została w sposób humorystyczny, jednak sporo w niej metafor i skłania do wielu przemyśleń.
Jedna z nielicznych książek, do których mam ochotę wrócić.
Z czystym sumieniem polecam.

| 2013-03-27
Przeczytana: marzec 2013

Głęboki tytuł, niestety zawartość trochę rozczarowuje. Szybko się czyta, jednak mam wrażenie, że jest trochę płytka.
Chodzi o przesłanie stare jak świat, że to przyjaciele są ważni a nie rzeczy materialne.

pinkoctopus | 2012-10-22

Przeczytałam ją bez problemu, bardzo szybko i lekko w odbiorze. Książka jest utrzymana w zabawnym, luźnym tonie ale opowiada o zmaganiach z beznadziejnością życia.

| 2012-08-13

Świetna, zabawna, warto przeczytać.

Piotr | 2016-05-24
taprycja | 2016-05-04