Praskie łowy

Seria: Nowa proza polska
Wydawnictwo: Świat Książki

Roman Słomecki, polski dziennikarz, wielbiciel czeskiej kultury i niepoprawny kobieciarz, powraca po latach do Pragi, gdzie przeżył chwile uniesienia i wielkie rozczarowanie. Wśród wielu niezwykłych ludzi poznał tam Miriam – nowojorską Żydówkę, która przyjechała do Czech, by wyjaśnić rodzinną tajemnicę. Przygodowa fabuła, ciekawostki z historii czeskiej kultury, soczysty język.

ArtMagda | 2015-12-03

Debiutancka powieśC tłumacza literatury czeskiej, znawcy i miłośnika twórczości Hrabala, zabiera czytelnika na spacer uliczkami dawnej socjalistycznej, ale także współczesnej nowoczesnej Pragi. To piękne miasto, czarując swym niezwykłym klimatem, przyciąga ludzi z całego świata. Wśród głównych bohaterów jest zatem polski dziennikarz, a przy tym wielbiciel czeskiej kultury i niepoprawny kobieciarz, nowojorska Żydówka szukająca w Pradze wyjaśnienia rodzinnej tajemnicy oraz rosyjski korespondent mieszkający od lat w czeskiej stolicy. Każdy z nich odnajduje w Pradze coś innego. Wytrąceni z dotychczasowych ról życiowych, nagle dostrzegają możliwości robienia tego, o czym dotychczas jedynie skrycie marzyli. Życie toczące się praskim brukiem płynie zupełnie innym rytmem, otwiera nowe furtki. To właśnie tam można przeżyć niezapomnianą szaloną przygodę, dokonać rozliczenia z przeszłością, zaskamowac ziemskich rozkoszy, spotkać miłość życia, a przede wszystkim poznac samego siebie.

Książka...

romantyyyczka | 2012-07-17

Pod wpływem entuzjastycznych recenzji przeczytanych w różnych miejscach nabyłam książkę nie zastanawiając się długo i w równie szybkim tempie oddałam ją do biblioteki. Historia mało ciekawa, ciągle seks seks seks, właściwie nie doczytałam się niczego, co mogłoby w jakiś sposób poruszyć moją duszą, nie wspominając o sercu. Zraziła mnie do czytania czegokolwiek, co wyszłoby spod pióra polskiego pisarza, a szkoda.

Kubik | 2011-01-25
Przeczytana: 01 sierpnia 2010

Książka nieco chaotyczna, poza tym widać, że autorowi marzy się życie sławnego pisarza, do którego lgną kobiety ;). Ale warto po nią sięgnąć chociażby po to, żeby zainteresować się Pragą. U Kaczorowskiego Praga odgrywa tę samą rolę, co Nowy Jork u Głowackiego.

Janusz Jabłoński | 2013-06-03

Najlepsza czeska powieść, jaką ostatnio napisano po polsku.

Marysia | 2013-04-11

Paulina | 2015-10-05
wiolencja | 2015-08-30
Eva_Scriba | 2015-08-22
Przeczytana: 2008 rok
Zaczytani w kinie - "Havel. Zemsta bezsilnych"

Kino niejedno ma imię. W kinie można się zasiedzieć, zakochać lub... zaczytać. Od października 2014 Kino Nowe Horyzonty stało się raz w miesiącu miejscem spotkań z autorami literatury faktu, dla których nie ma tematów tabu. Opowiedają widzom o kulisach powstawania książki, dzielą się wrażeniami, podejmą trudne tematy.