Atlantydzka zaraza

Tłumaczenie: Stanisław Kroszczyński
Cykl: Zagadka pochodzenia (tom 2)
Wydawnictwo: Jaguar
The Atlantis Plague
PAWEŁ82

„Atlantydzka zaraza” to druga, po „Genie Atlantydzkim”, część trylogii „Zagadka pochodzenia”. Tajemnicza epidemia szerzy się w zastraszającym tempie; ludzkość czeka zagłada lub drastyczna metamorfoza – gdyż zaraza jest w rzeczywistości narzędziem monstrualnej manipulacji genetycznej. Swoistej przemianie ulega też doktor Kate; zyskuje dostęp do wspomnień sprzed tysięcy lat. Czy dzięki tajemnej...

Tajemnicza epidemia szerzy się w zastraszającym tempie; ludzkość czeka zagłada lub drastyczna metamorfoza – gdyż zaraza jest w rzeczywistości narzędziem monstrualnej manipulacji genetycznej. Swoistej przemianie ulega też doktor Kate; zyskuje dostęp do wspomnień sprzed tysięcy lat. Czy dzięki tajemnej wiedzy Atlantów i pomocy Davida, superżołnierza intelektualisty, zdoła pokrzyżować plany zniewolenia ludzkości?

źródło opisu: http://wydawnictwo-jaguar.pl/books/atlantydzka-zaraza/

źródło okładki: http://wydawnictwo-jaguar.pl/books/atlantydzka-zaraza/

Beata | 2016-10-16
Przeczytana: 16 października 2016

Bardzo dobra powieść przygodowa. Dalszy ciąg perypetii doktor Kate i Davida. Wiemy już czym jest gen atlantydzki, ale to dopiero początek długiej historii, którą musimy poznać, by zrozumieć... No właśnie. Pierwszy tom bardzo mi się podobał i wciągnął mnie. Tom drugi początkowo był dla mnie mocno zagmatwany, co powodowało chwilami zagubienie w zrozumieniu akcji, co z kolei irytowało mnie... Ale w pewnej chwili wszystko zaczęło się klarować i okazało się, że ten chaos nie jest chaosem, lecz przekazaniem dość skomplikowanego układu. Ta wiedza jest potrzebna, by zrozumieć naprawdę fascynujące zagadnienia eksperymentu atlantydzkiego. Historia wciągnęła mnie i porwała, czekam niecierpliwie na zakończenie trylogii.

ardnaskela | 2017-03-24
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebook

Znacznie lepsza niż pierwsza część. Bardziej klarowna, poukładana i logiczna.

Środek rozdęty, ze zbytecznymi postaciami i scenami, ale początek i koniec bardzo mocny.

Najbardziej podobało mi się to, że autor ze swoim pomysłem poszedł dalej niż inne tego typu historie. Atlantydzi, czyli kosmici, nie stworzyli nas całkowicie, tylko troszkę nam pomogli. Uratowali nas kiedy byliśmy w sytuacji zagrożenia, podali ręką, dając szansę na przetrwanie.

Koncepcja autora nie wyklucza istnienia Boga, co mi się bardzo podoba. Atlantydzi sami nie wiedzą skąd się wzięli. Są nami, tylko dużo starszą wersją. Książka ta jest pochwałą ludzkości ale też potrafi ostro krytykować nasze przywary.

Polecam gorąco!

czytamcałyczas | 2016-10-20

Oj,długo czekałem na tom drugi.Który wcale mnie nie rozczarował,bo zwykle tomy drugie mają to do siebie.Że,są ciut słabsze.Tu tergo nie było,a wręcz mogę napisać.Że drugi tom,ma w sobie ogromny potencjał i zachętę by czekać na tom numer 3.
Ale na razie skupmy się na tym.
Wydarzenia,toczą się głównie w Hiszpanii i Ceuta.
Takiej enklawie Hiszpanii w Maroku.
Dzieje,się tu bardzo dużo,autor oprócz typowo sensacyjnej fabuły opisuje też ciekawostki.Na temat pochodzenia człowieka,ludów i języków.
To mi się bardzo podobało.
Uważam,książkę za świetną.

Cezar Kolcz | 2018-12-01
Przeczytana: 01 grudnia 2018

Kontynuacja zdecydowanie wypada lepiej niż tom 1. Ciekawa i wciągająca fabuła, skomplikowane zagadki i nareszcie człowiek wie o co mniej więcej chodzi. Polecam.

PAWEŁ82 | 2016-12-04
Przeczytana: 04 grudnia 2016

Może nie tak dobra jak "Gen Atlantydzki" ale powieść w dalszym ciągu dobrze się czyta a sama książka jest bezpośrednią kontynuacją Genu Atlantydzkiego a sam autor czerpie z najlepszych gatunków literackich. Pomimo iż ta część jest nieco słabsza od poprzedniej to nie mogę doczekać się ostatniego tomu trylogii. POLECAM !!!

Happy Reader | 2017-06-13
Przeczytana: 11 czerwca 2017

„ Atlantydzka zaraza” to druga część trylogii Zagadka pochodzenia. Akcja powieści pędzi w niesamowitym tempie, wręcz na złamanie karku! Urocza pani doktor Kate Warner i nieustraszony agent David Vale ratują ludzkość przed całkowitą zagładą...
Na Ziemi wybucha zaraza, na którą umiera miliony ludzi. Ci, którzy są odporni na zarazę zmieniają się nie do poznania. Nieodwracalne zmiany genetyczne mają odmienić ludzkość. Okazuje się, że katastrofa jest wpisana w historię homo sapiens, a inicjatorami zmian w ludzkich genach są przybysze z kosmosu. Ostatnią deską ratunku jest doktor Kate, która zna zagadkę pochodzenia człowieka...
A.G. Riddle stworzył powieść pełną tajemnic i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Niestety, autor brnie w coraz większe absurdy. A w tym wszystkim sensu brak, brak, brak...

Krzysztof Baliński | 2018-01-16
Przeczytana: 16 stycznia 2018

Przeczytałem drugi tom cyklu " Zagadka pochodzenia" zatytułowany " Atlantycka zaraza" . Z jednej strony, jak można się tego domyślać jest to kontynuacja, a z drugiej strony można odnieść wrażenie, że te teorie spiskowe z drugiego tomu są bardziej spójne logicznie i bardziej trzymają się kupy niż te z pierwszego tomu. Co prawda wciąż po globie biegają Atlanci, którzy żyją sobie w najlepsze ( hipernacja lub wielokrotne zmartwychwstania ) , setki tysięcy lat jeśli nie miliony, ale skoro dysponują superkosmiczną technologią, to może i takie science fiction odchodzić. Tak, tak wreszcie się tego dowiadujemy, że Atlanci to kosmici, a raczej resztki, które pozostały po wielkiej cywilizacji, które nie mają gdzie się podziać, bo ich planeta została zniszczona, ponieważ dostali niezły łomot od politycznej konkurencji, która podobno wczęśniej czy później zagrozi i nam Ziemianom. To całkiem interesująca koncepcja science fiction nawiązująca do klasyka gatunku Clarka.

Mamy tu sporo...

Thomas886 | 2017-09-24
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 29 czerwca 2017

Atlantydzka seria wciągnęła mnie do reszty. Czyta się ją z zapartym tchem.
Bardzo mi się podobała i szkoda, że to tylko 3 części.

Shetani | 2016-12-18
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Rok 2016
Przeczytana: 18 grudnia 2016

Jakiś czas temu bardzo się ucieszyłam widząc w książkowych zapowiedziach Gen Atlantydzki. Z ogromną przyjemnością i sporymi oczekiwaniami sięgnęłam po tę powieść, ale nie spełniła ona moich wszystkich oczekiwań. Oczywiście miała swoje mocne strony, ale pojawiło się również kilka niedociągnięć, które w dosyć istotny sposób wpłynęły na mój odbiór całości. Jednak ze względu na intrygujący pomysł postanowiłam sięgnąć po drugi tom i dać szansę autorowi – liczyłam na to, że rozwinie się jako pisarz i dopracuje Atlantydzkę zarazę w odpowiedni sposób. I wiecie co? Tym razem się nie zawiodłam!
Na świecie wybuchła zaraza, z którą naukowcy i lekarze z całego świata nie są w stanie sobie poradzić. Ludzi zaczynają umierać, ostatnia nadzieja gaśnie i wszystko wskazuje na to, że rasa ludzka wyginie. Pojawia się jednak światełko w tunelu, jednak bardzo nikłe. Ta pandemia ma całkowicie odmienić ludzkość… Już na zawsze. Powoduje nieodwracalne zmiany genetyczne, a najwybitniejsi przedstawiciele nauki...

sindbaad | 2017-01-04

Lepiej by było spuścić zasłonę milczenia nad tą książką, skomponowaną jeszcze gorzej niż pierwszy tom. Obie książki należą do typu political-science fiction and action. Jeżeli ktoś przeczytał ostatnio coś z tej półki, np. Nóż wodny albo Rameza Nexus i Crux (czekamy na Apex) to widzi różnice w jakości prozy. Political fiction musi jakoś łączyć się z aktualną sytuacją i dać się jakoś, w miarę logicznie, objaśnić. Jak ktoś wierzy w spiskową teorię dziejów, to łyknie historię organizacji-sekty, która od tysięcy lat poluje na ślady Atlantów i współrządzi. Taki wtórny Morell. Część naukowa podbudowy - słabiutka i mało przekonująca. Nie każdy jest oczywiście naukowym erudtyą jak Allan Clarke czy Peter Watts, ale żeby o czymś pisać to trzeba się choć trochę na tym znać albo douczyć. No i akcja. Bezbarwność i skrótowość opisów - kompletna załamka. Autor sprawia wrażenie jakby nigdy nie widział broni, nie strzelał, nie czytał i nie oglądał filmów akcji. Bohaterowie są wyraźnie niezdarni,...