Pandemia

Okładka książki Pandemia A.G. Riddle
Okładka książki Pandemia
A.G. Riddle Wydawnictwo: Filia Cykl: Akta zagłady (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Akta zagłady (tom 1)
2017-04-05
Agnieszka Kalus
Agnieszka Kalus

Chory świat

Tematyka bliższa nam w ostatnich latach, słuchałem z dużym zainteresowaniem, być może wpływ na to miał dobry lektor, pan Bonaszewski. Dobrze spędzony czas🙂

Świetna, wciągająca książka.
Polecam

Świetna, wciągająca książka.
Polecam

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Drugie spotkanie z twórczością Riddle'a i jestem pozytywnie zaskoczony. Widać że autor umie pisać o katastrofach, wirusach oraz innych kataklizmach. Napewno jeszcze sięgnę po książki tego autora.

2099

Przeciętna sensacja z wątkami typu spisek dziejowy czy koniec znanego nam świata. Mniej więcej po przeczytanie jednej trzeciej tej dość obszernej pozycji wszystko stało się praktycznie przewidywalne i trochę ....nużące. Jedynie zakończenie powieści stanowiło pewne zaskoczeniem, które charakteryzowało się brakiem finalnego zakończenia. Czyli smutnej historii ciąg dalszy

Ridle uparł się w swojej twórczości na pandemie, wirusy , epidemie i mi się to póki co podoba. Jest w tym dobry i niech tak pozostanie . Pandemia to kawał ( i to spory , prawie 700 stron ) dobrej powieści łączący biologię , historię , fantastykę . Globalna pandemia ( covid to przy niej mały pikuś) opanowuje świat . Jak do niej doszło , a przede wszystkim czy był to naturalny bieg rzeczy ? Przeczytajcie . Dla mnie ciekawa powieść , która czyta się sama . Czekam na kolejny tom .

Za dużo wątków, wszystkie splątane, wszyscy zmarli żyją

Za dużo wątków, wszystkie splątane, wszyscy zmarli żyją

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ta historia była tak skomplikowana i wielowątkowa i złożona. Uwielbiam to. Dostaliśmy w niej wszystko. rozwijającą się pandemię ze strony CDC, lekarzy, bardziej wtajemniczonych ludzi, przeszłość tylu bohaterów co powodowało, że byli złożeni i do tego realne emocje. Nic nie było proste a karty były odkrywane powoli lecz dostarczając coraz to nowych zdarzeń.
Jedyny minus dla mnie to fakt, że wszystkie postacie były połączone. Jakaś przypadkowa postać okazywała się super ważna na dalszej drodze i nagle powiązana z każdym. Powiązanie ograniczyłabym do zdarzeń, nie ludzi.
Dalej jednak dla mnie 10/10.

Jedyny minus dla...

Okazała się bardzo na czasie. Troszkę akcji-sensacji, troszkę tajemnicy, troszkę przydługich życiorysów, ale wszystko zamyka się w całość. A po skończeniu audiobooka pomyślałam: ciąg dalszy nastąpi!

Przepraszam,że trwało to aż tyle czasu.Ale wysłuchanie całego audiobooka to było długo.Mamy obecnie Covid.A tu w tym audiobook,który czytał Bonaszewski.Też było coś z koronowirusów.
Mamy tu,to co mi się podobało.Akcja,podróże po świecie.
Mamy tu rodzine reakcje./Bardzo mi się podobała/

Mamy tu,to co mi się podobało.Akcja,podróże po świecie.
Mamy tu rodzine reakcje./Bardzo mi się podobała/

Bardzo dobry thriller. Momentami przerażający przez swoją zbieżność z aktualną sytuacją. Jestem zaszczepiona na covid z przekonania. Ale spiskowe teorie dziejów to nie jest coś co odrzucam całkowicie. Moim zdaniem myślący człowiek nie może odrzucić. Nanotechnologia, wojna biologiczna, pranie mózgu itd. są przecież możliwe. Pytanie jest tylko o zakres. Czy znajdzie się ktoś kto będzie to chciał robić w skali światowej? Hm.

• Audiobooki