Atlantydzka zaraza

Okładka książki Atlantydzka zaraza A.G. Riddle
Okładka książki Atlantydzka zaraza
A.G. Riddle Wydawnictwo: Audioteka, Jaguar Cykl: Zagadka pochodzenia (tom 2) fantasy, science fiction
Zagadka pochodzenia (tom 2)
The Atlantis Plague
Audioteka, Jaguar
2017-01-01
2017-01-01
Stanisław Kroszczyński

W pierwszej części był misz masz. Myślałam, że nie da się bardziej popłynąć. Bardzo się pomyliłam. Ta część jeszcze bardziej ewoluowała. Mamy tu obudzenie wspomnień z przed tysięcy lat. Wędrówki do odległych czasów, gdzie pierwsze ludy walczyły o przetrwanie, a Kate na nich eksperymentuje, ponieważ dolecieli tam kapsułą z przyszłości . Ogólnie cały glob opanowała zaraza. Wielu umarło, jednak nasi bohaterowie brnął w to dalej... bez końca...

2.5 ⭐

Powracam po trzech latach i nie będę kłamać - na początku miałam trochę problem, żeby się połapać, potrzebowałam chwili, ale w trakcie słuchania na szczęście wszystko wróciło. Zabierałam się do powrotu już długo, ale w końcu przekonał mnie audiobook znaleziony na Audiotece (ze świetnym lektorem!). I powtarzam to przy każdego kolejnej książce autora, po którą sięgnę - to absolutnie nie jest mój gatunek, zazwyczaj nie do końca nawet lubię te historie, ale wracam jak bumerang, zawsze po więcej, bo zwyczajnie lubię teorie autora i jego pomysły!

Tutaj mam mały problem - bo o ile przez większość czasu byłam zaangażowanym słuchaczem, to jednak dla mnie ta historia była po prostu za długa. Gdyby skończyło się na ostatnich słowach drugiej części - w punkt, bo zostawiłaby mnie z rozdziawioną paszczą i zachwytem, a tak to ta trzecia część to już było za dużo. No i niestety, ale jest to rozwleczone, bo są takie momenty, że jednak trochę zaciskałam zęby i wywracałam oczami. Ale mimo to jestem ogromnie ciekawa zakończenia!

2.5 ⭐

Albo ja się nie znam na postapokaliptycznej literaturze albo autor był na ciągłym haju albo już nie wiem co. Takiego natłoku bzdur, chaosu, mnożenia bytów, alogicznej narracji... dawno nie spotkałem. Cholera aż bolało. "Nad Niemnem" przy tym czymś to arcydzieło.

Mam trochę mieszane odczucia po lekturze drugiego tomu tej trylogii. Autor tak zapętlił niektóre wątki , że momentami gubiłem się w czasie i przestrzeni . Jedno trzeba przyznać historia , teoria czy jak to nazwać wysokich lotów. Czyta się dość dobrze dzięki strukturze powieści . Został jeszcze jeden tom i po krótkiej przerwie wrócę do tej historii.

Dla mnie bomba, przeczytałem 2 razy

Dla mnie bomba, przeczytałem 2 razy

Jak wspomniałem w przypadku pierwszej części, świetnie się tą książkę słucha jako audiobook. Rzeczywiście jest to takie kino akcji "B", aczkolwiek jest tam parę fajnych zwrotów akcji, minusem jest niestety to, że sporo rzeczy można samemu porozkminiać bardzo szybko i trochę to psuje budowanie napięcia.
Już sam początek praktycznie pokazuje nam kto jest kim :)

Już sam początek praktycznie pokazuje nam kto jest kim :)

Niestety druga część nie zachwyciła mnie już w takim stopniu jak pierwsza. Miałam wrażenie, że mnożą się dłużyzny, a akcja komplikuje się na wyrost. Długo męczyłam się z tą książką, a gdy dotarłam w końcu do zakończenia, postanowiłam na tym zakończyć moją przygodę z tą serią i odpuścić sobie ostatni tom.

Trylogię "Zagadka pochodzenia" na czele w Genem Atlantydzkim przeczytałem w 2019r., jeśli ktoś lubi kino akcji, to ta książka to takie kino akcji w wersji do czytania. Fajnie się bawiłem z całą trylogią. Zamknięta historia. Polecam jeśli ktoś poszukuje lekkiej lektury.

niby wciąga...ale czy będę coś pamiętał za dwa miesiące...

niby wciąga...ale czy będę coś pamiętał za dwa miesiące...

Klimat zdecydowanie lepszy niż w pierwszej części, niestety książka jest jeszcze bardziej chaotyczna niż jej poprzedniczka.

• Audiobooki
  • 2017