Początek

Tłumaczenie: Paweł Cichawa
Cykl: Robert Langdon (tom 5)
Wydawnictwo: Sonia Draga
Origin
Paweł Cichawa, Robert Langdon
AMisz

Robert Langdon, profesor Uniwersytetu Harvarda, specjalista w dziedzinie ikonologii religijnej i symboli, przybywa do Muzeum Guggenheima w Bilbao, gdzie ma dojść do ujawnienia odkrycia, które „na zawsze zmieni oblicze nauki”. Gospodarzem wieczoru jest Edmond Kirsch, czterdziestoletni miliarder i futurysta, którego oszałamiające wynalazki i śmiałe przepowiednie zapewniły mu rozgłos na całym świecie. Kirsch, który dwadzieścia lat wcześniej był jednym z pierwszych studentów Langdona na Harvardzie, planuje ujawnić informację, która będzie stanowić odpowiedź na fundamentalne pytania dotyczące ludzkiej egzystencji.
Gdy Langdon i kilkuset innych gości w osłupieniu ogląda oryginalną prezentację, wieczór zmienia się w chaos, a cenne odkrycie Kirscha może przepaść na zawsze. Chcąc stawić czoła nieuchronnemu zagrożeniu, Langdon musi uciekać z Bilbao. Towarzyszy mu Ambra Vidal, elegancka dyrektorka muzeum, która pomagała Kirschowi zorganizować wydarzenie. Razem udają się do Barcelony i podejmują niebezpieczną misję odnalezienia kryptograficznego hasła, które stanowi klucz do sekretu Kirscha…

źródło opisu: materiały wydawnictwa

Agni | 2017-09-23
Elivka | 2017-09-23
infxerno | 2017-09-23
zobacz kolejne z 2038
Sprawdź, co będziemy czytać jesienią

Jakie tytuły mają w swoich jesiennych zapowiedziach polskie wydawnictwa? Czytelnicy będą usatysfakcjonowani - znajdzie się coś dla miłośników skandynawskich kryminałów, teorii spiskowych, powieści obyczajowych i literatury pięknej rodzimych i zagranicznych autorów. Czas oszczędzać pieniądze na książkowe zakupy, bo będzie w czym wybierać.

Ile pamiętasz z „Kodu Leonarda da Vinci“?

Niedawno informowaliśmy, że w październiku do Polski przyjedzie Dan Brown, aby promować swoją najnowszą powieść „Początek”. Z tej okazji przygotowaliśmy quiz, w którym możecie sprawdzić ile pamiętacie z książki, która sprawiła, że każde dziecko znało nazwisko Roberta Langdona!