Allegro - kampania grudzień kat. kryminał

Gen atlantydzki

Tłumaczenie: Zuzanna Byczek
Cykl: Zagadka pochodzenia (tom 1)
Wydawnictwo: Jaguar
The Atlantis Gene
Sophie

„Gen Atlantydzki” to pierwsza cześć trylogii „Zagadka pochodzenia”. Powieść sprzedała się w ilości ponad miliona egzemplarzy, przetłumaczona została na 20 języków, a w krótce zostanie zekranizowana. Największa tajemnica wszechczasów… HISTORIA pochodzenia człowieka zostanie ujawniona. 70.000 lat temu ludzkość niemal wymarła. Przeżyliśmy, ale nikt nie wie jak. Aż do teraz. Odliczanie do...

Aż do teraz. Odliczanie do następnego etapu ewolucji człowieka właśnie się rozpoczyna. Tym razem ludzkość może tego nie przetrwać…
PONAD MILION SPRZEDANYCH EGZEMPLARZY!

źródło opisu: http://wydawnictwo-jaguar.pl/books/gen-atlantydzki/

źródło okładki: http://wydawnictwo-jaguar.pl/books/gen-atlantydzki/

Beata | 2016-06-28
Przeczytana: 28 czerwca 2016

Rewelacyjna powieść sensacyjna w stylu Dana Browna, przeczytałam od jednego podejścia - nie mogłam się oderwać. Jak u Hitchcocka - wsiadłam na stacji rozdział pierwszy i popędziłam przed siebie coraz szybciej. Światowy spisek, eksperymentalne terapie dzieci autystycznych, zagrożenie apokalipsą, Atlanci i niewyobrażalne technologie - prawda miesza się z fikcją. Czym jest gen atlantydzki? Kto go ma? Czym była sławetna grypa hiszpanka?
Przeczytałam z wielką przyjemnością i niecierpliwie czekam na drugi tom...

ardnaskela | 2017-03-23
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Ebook

Siedem gwiazdek za rewelacyjny pomysł. Książka szczególnie spodoba się osobom zainteresowanym genezą homo sapiens, antropologią i ogólnie pochodzeniem człowieka.

Cały pomysł jest przedstawiony w na tyle złożony sposób, że trzyma naszą uwagę przez całe opasłe tomiszcze.

Książka jest za długa, chaotyczna, momentami wręcz koszmarna, ale czytasz dalej bo chcesz się dowiedzieć o co chodzi z genem, Atlantydami, tajnymi sektami, które się zwalczają nawzajem.

Są też następne dwie części w trylogii, czyli Plaga i Świat Atlantydów. Na pewno przeczytam je w najbliższym czasie.

Ogólnie polecam. Radzę nie zniechęcać się przez pierwsze kilkaset stron, pod koniec się rozkręca.

filozof | 2016-08-16

Gdy po wizycie w księgarni wychodziłem,z tą książką byłem bardzo podekscytowany.Przecież ta książka,nosi w sobie cechy Rollinsa i Browna czyli musi być fajna,bo jakże inaczej.
No i zabieram się do czytania,na razie jest dobrze :-)\

Czyli Antarktyda,potem Jawa,coś o wybuchu wulkanu lat temu 70 tys.
Pewni wojownicy,Tybet.Wow,lepiej być nie mogło.
Może czasem sobie człowiek pomyśli,czy autor nie przesadza ?
Czy,to nie nazbyt fantastyczne,jak na książkę która fantasty nie jest ?

No nie moja w tym głowa.Litery same się czytają,teraz tylko tom 2 kupić.Poczekam.

BagatElka | 2017-01-23
Przeczytana: 23 stycznia 2017

Logika w "Genie atlantydzkim" zdechła już na pierwszych stronach a dalej jest tylko gorzej i gorzej.Fabuła przypomina serię teledysków.Szybkie scenki,opisy ograniczone do minimum,kiepskie dialogi i żenujące błędy logiczne.
W "Labiryncie kości" Jamesa Rollinsa została poruszona podobna tematyka jak w książce A.G.Riddla.
Wielki Skok,który zwiększył inteligencję naszych przodków,tajemnice z przeszłości,Atlantyda itd
James Rollins zręcznie miesza fakty historyczne,odkrycia naukowe i fikcję literacką.W ten sposób powstaje interesująca opowieść,która zapewnia sporo rozrywki. Niestety ,to co działa u Rollinsa,u autora "Geny atlantydzkiego" jest kiepską podróbą.
Akcja pędzi na łeb na szyję ale całość to kupa bzdur i nędzne efekty specjalne.Przypomina to stare filmy fantastyczne gdzie potwór z plastiku burzył miasto zbudowane z kartonu i kleju. Tak samo żenująco nędzna jest historyjka powołana do życia przez A.D.Riddla.
Aż mi słabo na myśl,że czeka mnie drugi tom.

Happy Reader | 2016-11-20
Przeczytana: 19 listopada 2016

A.G. Riddle to pisarz o niesamowitej wyobraźni. Jego powieść "Gen atlantydzki" to połączenie science-fiction, sensacyjnej fabuły oraz atmosfery ciągłego zagrożenia. Dało to w efekcie niezwykle udany koktajl!
Pomysł książki oparty jest na tajemnicy przetrwania ludzkości po wybuchu wulkanu Toba na Indonezji, 70 tysięcy lat temu. Po tej ogromnej tragedii pozostało jedynie ok.10 tysięcy ludzi. Nasi przodkowie nie tylko przetrwali, ale także niedługo znikły inne gatunki humanoidów. Nastąpiła jakaś zmiana, która spowodowała wielkie konsekwencje. Ludzkie mózgi zaczęły pracować inaczej. Zaczęła się epoka, w której człowiek opanował Ziemię.
Okazuje się, że w naszych czasach pojawiają się ludzie z genem atlantydzkim, co może spowodować nieprzewidywalne konsekwencje dla ludzkości, podobnie jak 70 tysięcy lat temu...
David Vale jest agentem organizacji antyterrorystycznej Clocktower. Jego zainteresowanie wzbudza potężna organizacja Immari, prowadząca podejrzaną działalność na całym świecie. W...

PAWEŁ82 | 2016-09-05
Przeczytana: 05 września 2016

O książce usłyszałem po raz pierwszy na Lubimy Czytać od znajomego który ją przeczytał i ocenił, ciekawy,intrygujący tytuł i całkiem dobra historia z zaginioną Atlantydą w tle, a że lubię takie powieści postanowiłem ją zamówić.

Pierwsze kartki powieści okazały się dla mnie niemiłym zaskoczeniem sam początek to totalny chaos, autor rzuca nas z rozdziału na rozdział
między bohaterów i ich historie brak w tym składu literackiego. Ale to co okazało się chaosem na początku w miarę przewracania kolejnych stron łączy się w spójną całość, całość od której naprawdę ciężko się oderwać bo książka hipnotyzuje swoją treścią a sama powieść czerpie z najlepszych gatunków literackich mamy tutaj dosłownie wszystko przygodę,sensację,thriller i science fiction nie brakuje również teorii spiskowych a to wszystko z zaginioną Atlantydą w tle. Pozostaje tylko czekać na dwa kolejne tomy które z pewnością kupię gdyż po przeczytaniu "Gen Atlantydzki" pozostał mi pewien niedosyt.

Shimik | 2016-08-07

Książka zapowiadała się bardzo ciekawie i tak było przynajmniej na początku. Później autor zaczął za bardzo udziwniać. Wiem, że w innych książkach też wymyślają niestworzone rzeczy, ale zazwyczaj jest to opisane wtedy w wiarygodny sposób i tego się nie zauważa. Tutaj tak nie było, czuło się, że historia jest naciągana i to dość mocno naciągana. Gdyby nie to historia byłaby fajna, bo było w niej sporo ciekawej akcji. Nie jestem jakoś specjalnie zadowolony z lektury ani też niezadowolony. Książka jest mi bardziej obojętna, a to chyba najgorsze, bo nie wywołuje żadnych emocji...

Cezar Kolcz | 2018-11-19
Przeczytana: 19 listopada 2018

Z jednej strony książka ciekawa, z drugiej strony nie do końca wiem o czym ona jest. Nie mam pamięci do obcych imion i nazwisk i to jest może przyczyną tak słabej oceny tej książki.
Pomysł niebanalny i bardzo skomplikowany. Szybki wskok na tory fabuły był bardzo dziwnym odczuciem wprowadzania do universum.
Czy więc polecam? Naprawdę trudno mi powiedzieć.

PapierowyTygrys | 2016-09-10
Przeczytana: 10 września 2016

- Większej bzdury jak żyję nie słyszałem.
- Zatem opłacało się przyjechać aż z Ciechocinka.

Cytuję z pamięci, więc może niedokładnie, ale taki dialog z „Bruneta wieczorową porą” przypomniał mi się przy lekturze „Genu atlantydzkiego”.

Prywatna (należąca do międzynarodowej korporacji) elektrownia atomowa działa sobie we współczesnych Chinach, poza wszelką kontrolą tamtejszych władz. Prywatne drony (należące do tej samej korporacji) hulają w najlepsze po chińskim niebie, bez nijakiej reakcji ze strony chińskiego lotnictwa i chińskiej obrony rakietowej urządzając sobie kilkudniowe bombardowania. Hitlerowscy żołnierze panoszą się pod koniec lat trzydziestych XX wieku w Tybecie. Spółka z udziałem Niemców w praktyce włada podczas I wojny światowej strategicznym Gibraltarem.

Mało tych logicznych perełek? No to idźmy dalej.

Supertajna międzynarodowa organizacja antyterrorystyczna działająca jakoby za pieniądze światowych rządów, ale poza ich kontrolą, okazuje się przybudówką...

Krzysztof Baliński | 2018-01-08
Przeczytana: 08 stycznia 2018

„Gen Atlantycki” oczywiście, że jest książka autorstwa małżeństwa Anny i Gerry’ego Riddle’ów, w której autorzy dają dość karkołomną odpowiedź co to w ogóle za wynalazek ten gen atlantycki? Wyjaśniają, że to coś w rodzaju przebłysku geniuszu, który przynajmniej raz, kilka razy w życiu ma każdy z nas. Częściej tego doświadczenia doświadczają ludzie wybitni: naukowcy, wynalazcy, intelektualiści, artyści, itp. To z psychologicznego punktu widzenia, jest też punkt widzenia socjologiczny, kiedy z tym genem mają do czynienia w tym samym czasie całe społeczności, a nawet cała ludzkość. Jest to sytuacja zagrożenia tzw. wąskie gardło. W historii raz to się ponoć wydarzyło, kiedy wybuchł wulkan Toba w Indonezji 50 tysięcy lat temu w efekcie gatunek człowieka homo sapiens znalazł się na granicy egzystencjalnej, albo wyginiemy albo opanujemy świat. Przeżyliśmy, wygryźliśmy neandertalczyków, i kilka innych gatunków człowieka i dokonaliśmy olbrzymiego skoku intelektualnego, jak np. mowa,...