Wiktoria

Cykl: Stara Flota (tom 3)
Wydawnictwo: Drageus Publishing House
Victory. Book Three of the Legacy Fleet Trilogy
EIGHT

Ziemia płonie. Rój przemierza kosmos i podbija światy na swojej drodze. Opłakujemy miliony towarzyszy broni, którzy polegli na tysiącach zniszczonych okrętów. Wszyscy zginęli – miliony ojców, matek, sióstr i braci. Już czas, abyśmy zakończyli tę walkę. Pora na nasz ruch. Nie ma zwycięstwa bez ofiar. Nie ma szkoleń ani nauki, jak zostać bohaterem. Tacy jak on powstają z krwi, ruin i zgliszczy....

Nie ma zwycięstwa bez ofiar. Nie ma szkoleń ani nauki, jak zostać bohaterem. Tacy jak on powstają z krwi, ruin i zgliszczy. Podręczniki do historii naszych wnuków opowiedzą jego legendę i będą głosić chwalę poległych.

źródło opisu: drageus.com

źródło okładki: drageus.com

ZaaQazany | 2017-04-03
Na półkach: Przeczytane, ZaaQ'17
Przeczytana: 03 kwietnia 2017

OBIEKTYWNIE (można pominąć i przejść bezpośrednio do SUBIEKTYWNIE)
Całości spokojnie można zarzucić powtarzalność i korzystanie ze schematów. Pierwowzory odnajdziemy nie tylko w książkach wydawanych kilka, a wręcz kilkadziesiąt lat temu. Daje to nam możliwość stwierdzenia, iż w odróżnieniu od innych gatunków space opera nie ewoluowała i nadal korzysta z utartych ścieżek i wyświechtanych schematów.
Opisy walk kosmicznych są słabe. Pobujał się trochę i strzelił, a jak miał wroga na ogonie to manewr i już. Przypominało to grę komputerową na poziomie "easy".
Uprawiając dalej hejteryzm obwieszczę wszem i wobec iż całość przesłania, zawartego w lekturze jest populistyczna i banalna. Po lekturę nie powinna sięgnąć żadna osoba, uważająca siebie za "intelektualistę jak minimum klasy średniej i osobę potrafiącą czytać ze zrozumieniem".
Zgodnie z obowiązującym kanonem wypowiedziałem się w sposób ważki i zdecydowany, wskazujący na moją ogładę i pogardę dla rzeczy prostych, brzmi to w miarę...

Hardox | 2017-03-16
Przeczytana: 15 marca 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

No i mamy koniec. Czuję niedosyt. Pierwszy tom bardzo dobry, tom 2 "Wojownik" zdecydowanie rewelacyjny. A "Wiktoria" ? Bardzo dobra. Kawał pięknej space opery, ale na koniec trochę autor przekombinował. A epilog to już trochę niepotrzebny. Zepsuł całą książkę. Ale kilka stron nie może zaważyć na mojej ocenie, jedna gwiazdka mniej tylko. Czytałem jeden tom po drugim i po tym wszystkich sesjach z Timem i Shelby trochę mi smutno że to już koniec i smutno że Tim gdzieś tam jest w tej czarnej dziurze, czas płynie dla niego tak wolno i nie można nic z tym zrobić. Nie żałuję czasu spędzonego nad tą książką i całą trylogią. Bardzo epicko przedstawiono obce rasy i chwile gdy nawiązywano pierwsze kontakty, rozmowy, chciałoby się by one trwały i trwały i czytać o tych obcych istotach, i ich światach.

robidu | 2018-11-06
Przeczytana: 06 listopada 2018

Ocena całego cyklu Konstytucja/Wojownik/Wiktoria - to klasyczna space opera. Całość dla miłośników gatunku, podobnie jak Star Carrier Duglasa czy Oddysey One Evana Currie. Wadami są powtarzające się cyklicznie podobne sceny batalistyczne z niezbyt ciekawymi dialogami, ale prawdziwym walorem cyklu jest główna intryga konfliktu z obcymi, konflikt USA-Rosja oraz intrygi polityczne na najwyższych szczeblach władzy. Jakby Tom Clancy przeniesiony w daleką przeszłość. Ogólnie polecam.

Sławomir | 2017-06-20
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 20 czerwca 2017

Niczym się nie różni od poprzednich części cyklu. Łatwe i przyjemne w odbiorze, czyta się szybko i przyjemnie. Typowo rozrywkowa lektura.

Małgo Zaremba | 2018-02-19
Przeczytana: 18 lutego 2018

Tygodniowe Wyzwania Książkowe: 131 - Książka wydana w 2017 roku

Sebastian Janek | 2017-11-01

Jest to zlepek cudzych pomysłów ale przekuty na nowo w bardzo dynamiczną i wciągającą historię. Niebanalność, zwroty akcji, głęboka narracja, ciekawe postacie i rozbudowany świat obcych i super technologii pobudza wyobraźnię. To się czyta na jednym oddechu, przeżywa z bohaterami, walczy i ginie w wirze wydarzeń. Mistrzostwo.

Polecam trylogię, ponieważ dawno już nic tak ciekawego nie czytałem. Świetna rozrywka dla chcących oderwać się od codziennej szarości, a także poszukujących nowych wrażeń, ale niekoniecznie nowych rozwiązań.

P.S. Autor rozpoczął kolejną trylogię, której akcja rozgrywa się trzydzieści lat później. Głównym bohaterem zostaje Admirał Proctor, która musi zmierzyć się z tajemniczym statkiem masakrującym siły ludzkości.

Maciej | 2017-12-09
Na półkach: Przeczytane, 2017-Książki
Przeczytana: 09 grudnia 2017

Ocena za całą trylogię. Podoba mi się zamknięcie wątków, które pojawiły się w poprzednich tomach. Dodając do tego podróże w czasie, czarne dziury itd. – dobrze się bawiłem podczas lektury.

Piotros2 | 2017-10-30
Przeczytana: 20 października 2017

7/10 nieźle, ale szału nie ma.

Radek | 2018-10-23
Marcin | 2018-10-03