Foresta Umbra

Cykl: Jakub Stern (tom 1)
Wydawnictwo: Rebis

Gdy pod Lwowem zaczynają ginąć letniczki, sprawą interesują się nie tylko służby państwowe, lecz także opinia publiczna. Z policją, prowadząc prywatne śledztwo, zaciekle rywalizują dziennikarze...

AlicjaC | 2015-10-22

Ciekawy kryminał z oryginalnym pomysłem i świetnym tytułem. Pomimo, że klimaty nie do końca moje (preferuję książki osadzone w realiach dawnych epok), bardzo się wciągnęłam w lekturę. Sinusoidy w akcji nie pozwalają się czytelnikowi nudzić. Jestem po lekturze już jednej książki tego autora, i chętnie sięgnę po kolejne.

Kaklucha | 2013-10-18
Przeczytana: 17 października 2013

Kryminał, ale nie do końca typowy. Narracja chwilami się rwie przeskakując gwałtownie z teraźniejszości do przeszłości i do snów, marzeń a czasem i pijackich wizji. Ogólnie rzecz biorąc interesujący.

trycha | 2014-04-18

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Temu Panu powinno się zakazać publikowania w imię ochrony Lasów Polskich. I tak już im budżet uszczuplono...

MoMo | 2016-03-15
Przeczytana: 24 lutego 2016

Książkę opisać można tak:
Był las. Strasznie dziś krzyczała. Jest zimno. Prusaki w śmietniku bawią się w berka. A jego boli głowa. Ale to nie ważne, bo będąc w cyrku bawiła się z pingwinem.

Bez sensu?
Koszmar. Zły sen.

Joanna | 2014-06-24
Przeczytana: 24 czerwca 2014

Nie podobała mi się. Właściwie nie wiem co pisarz chciał przekazać czytelnikowi. Nie polecam.

Ugarte | 2013-10-14

Nie wiem skąd tak niska ocena. To jeden z najbardziej klimatycznych polskich kryminałów

Katherine | 2012-06-30
Przeczytana: 28 czerwca 2012

Zdecydowanie inna niż kolejne dwie książki z serii z dziennikarzem Jakubem Sternem. Ta część jest w niektórych miejscach tak nielogiczna i niewytłumaczalna, że człowiek jest zafascynowany czytaniem, ale nic z tego nie rozumie. Tak jakby ktoś opowiadał niedorzeczny sen. Sama fabuła kryminalnego dochodzenia schodzi jakby na drugi plan, ważniejsza jest prywatna strona życia dziennikarza i jego psychologiczna gra z mordercą. Ale nie do końca do mnie to przemawia. Kolejne części są bardziej lakoniczne jeśli chodzi o strefę prywatną, w większym stopniu skupiają się na rozwikłaniu zagadki w sposób w miarę logiczny. Mają mimo wszystko lepszy klimat. Minusem "Foresta Umbra" są dla mnie niektóre dialogi, przydługie i męczące (chociaż mistrzostwem były rozmowy Sterna z Murofem, zwłaszcza pierwsza). Mam trudność w jednoznacznej ocenie tej książki, choć na pewno dwie kolejne z serii podobały mi się bardziej.

DonataBosak | 2016-10-24
Małgorzata | 2016-08-19
Przeczytana: 18 sierpnia 2016
Jan | 2016-01-06
Nagrody Wielkiego Kalibru

Kapituła Nagrody Wielkiego Kalibru w składzie: Janina Paradowska, Marcin Baran, Witold Bereś, Piotr Bratkowski, Marcin Maruta, prof. Zbigniew Mikołejko, Marcin Sendecki i Grzegorz Sowula ogłosiła nominacje do jedenastej edycji Nagrody Wielkiego Kalibru.