Siostra i byk

Wydawnictwo: W.A.B.

Ośrodek terapii uzależnień niedaleko Wrocławia. Pielęgniarka Izaura Bochen podsumowuje swoje dotychczasowe życie. Bilans nie wypada najlepiej: dwadzieścia dziewięć lat, niska pensja, zaledwie służbowe mieszkanie, niespełnione nadzieje na małżeństwo, no i imię pasujące do nazwiska jak pięść do nosa. A na dodatek ci pacjenci, typy spod ciemnej gwiazdy, których wbrew ich woli trzeba przerabiać na ludzi.

JustynaMck | 2019-06-06
Przeczytana: 25 maja 2019

Trochę kryminał, trochę komedia, a wszystko to z miłosnym wątkiem.
Pielęgniarka w ośrodku odwykowym - Izaura Bochen ma pod opieką pacjenta - biznesmena Lewickiego. Między tym dwojgiem zaczyna iskrzyć, co staje się powodem zwolnienia Izaury z pracy. Lewicki postanawia się zająć kobietą i dzięki niemu poznaje świat giełdy, w którym całkiem dobrze sobie radzi. Jak się później okazuje, majątek (dość pokaźny) wcale nie jest własnością Lewickiego ... i to jest właściwie początek historii o tym, że od przeszłości nie da się uciec i że prędzej czy później ona dopada człowieka.

Justyna | 2018-07-17
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 17 lipca 2018

Ciekawa opowieść, w tle której przewija się transformacja polskiej gospodarki i Giełdy. Co ma wspólnego Giełda, Ośrodek terapii uzależnień niedaleko Wrocławia oraz pielęgniarka Izaura Bochen? Trzeba przeczytać :) Fajna i wciągająca książka :)

CzytAśka | 2018-04-04
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 03 kwietnia 2018

Zapraszam na www.czytaska.pl w świat odwyku, wielkich pieniędzy i dążenia do spełnienia marzeń. I specsłużb korzeniami i mentalnością tkwiących w głębokim PRL-u.

ania | 2016-12-07
Przeczytana: 07 grudnia 2016

Takie niskie oceny, a dla mnie bomba.
Niby o niczym, bo czy ja wiem, czy o chciwości? Chyba nie. Raczej o miłości. Także do pieniędzy, ale właściwie, dlaczego nie? Czy to zaraz musi nazywać się chciwością?
Niezła komedia, zabawne dialogi i humor sytuacyjny.
Polecam.

karuzela | 2013-05-12
Przeczytana: maj 2012

Nie jestem pewna co do tej ksiazki. Jest bardzo wspolczesna. Jest w niej watek milosny, ale ja skupilam sie na tym, jak autor ukazal narodziny i blyskawiczny rozwoj chciwosci.
Powiem tak, jesli ktos ma mozliwosc wy-/pozyczenia tej powiesci, to mozna przeczytac. Nie jestem natomiast pewna, czy warto wydac na nia pieniadze.

Phobia | 2012-11-11
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Badziewie
Przeczytana: 11 listopada 2012

Ledwo przeczytane 1/3 książki i to tylko dlatego że w kolejce do lekarza nie miałam żadnej innej książki. W innym przypadku po 2 str bym rzuciła.
Pisane na siłę. Pisane tak by nie być harlequinem, ale harlequinem z małym pazurkiem, co daje denny efekt.
Nie podoba się, nie będę marnowała czasu na doczytywanie tego czegoś i żałuję pieniędzy, które za nią dałam.
Fe!
Omijać!

Natalia | 2012-08-13
Przeczytana: 11 sierpnia 2012

Naprawdę świetna książka, warto przeczytać.

dysia1023 | 2012-03-18
Przeczytana: 02 lutego 2012

Zbigniew Górniak, autor książki "Siostra i byk" jest pisarzem, ale oprócz tego również dziennikarzem, reportażystą, felietonistą,twórcą wywiadów telewizyjnych oraz scenarzystą programów publicystycznych. Jednak przede wszystkim jest człowiekiem o bardzo szerokich zainteresowaniach. W 2006 zadebiutował powieścią "Pulpa fikcyjna.Albo dwa wesela i pogrzeb kapitana Żbika",która została przyjęta w bardzo pozytywny sposób."Siostra i byk" to jego kolejna powieść wydana w 2007 roku. Autor w świetny sposób w humorystyczne dialogi wtrącił interesujące komentarze nawiązujące do Polski Ludowej jak i współczesnej.
Dzieło Zbigniewa Górniaka to powieść przygodowo-sensacyjna, która dotyczy życia ludzi w czasach po uwolnieniu państwa od komunistów, tworzenia nowej, odmiennej,niepodległej Polski. Jest to okres, w którym trzeba było zacząć wszystko od nowa, wyjść na prostą drogę i odbudować to, co zostało zniszczone czy stłamszone przez dręczycieli. Załamanie rąk czy zwykłe tchórzostwo i poddanie...

Edi | 2011-02-17
Przeczytana: 16 lutego 2011

Trzydziestoletnia, prowincjonalna pielęgniarka oddziału detoksykacyjnego Izaura Bochen nieoczekiwanie zmienia swoje monotonne życie i poznaje smak luksusu.To jeden z pacjentów oddziału,znacznie starszy Mirosław Lewicki, facet z klasą i kasą zabiera Izaurę do swojego apartamentu, zapoznaje z tajnikami gry giełdowej. Ta niesamowita metamorfoza sposobu życia - piękne mieszkanie, auto, wycieczki, SPA to jak spełnienie najskrytszych marzeń. Dopełnieniem wizerunku naszej bohaterki jest zmiana,wstydliwego jej zdaniem, imienia i nazwiska Izaury Bochen..na Izabelę Bocheńską...Ale życie to nie jest bajka i owszem, Lewicki obraca na giełdzie potężnymi pieniędzmi, ale jak się okazuje, w większości państwowymi.Po piętach depczą mu służby, którym zależy na odzyskaniu pieniędzy. Książka napisana obrazowym językiem,trochę sensacji, trochę kryminału i w sposób groteskowy przedstawione sposoby działania polskich służb....zakończenie dość zaskakujące.Czyta się naprawdę dobrze.