Festiwal

Wydawnictwo: W.A.B.
giovanna

Makabryczne zbrodnie i gorączkowe śledztwo - Andrzej Dziurawiec zabiera czytelników w szaleńczy pościg ulicami Warszawy. Mroczna i krwawa kontynuacja Bastarda! W starej destylarni, gdzie dwa lata temu zakończyło się śledztwo Szuberta w sprawie seryjnego zabójcy, ponownie znaleziono zwłoki. Ofiarą jest znana feministka, matka przyjaciółki Szuberta, Havy. Sława zabitej kobiety, guru feministek i...

W starej destylarni, gdzie dwa lata temu zakończyło się śledztwo Szuberta w sprawie seryjnego zabójcy, ponownie znaleziono zwłoki. Ofiarą jest znana feministka, matka przyjaciółki Szuberta, Havy. Sława zabitej kobiety, guru feministek i gwiazdy feministycznego festiwalu Waginalia, nie ułatwia policjantom pracy. Giną kolejne feministki. Śledztwo prowadzi w świat warszawskich subkultur - ekstremalnego feminizmu, drag queens, klubów LGBT i squatów. Pętla wokół Szuberta zaciska się. Celem mordercy stają się jego najbliżsi. By ich ochronić emerytowany glina musi znaleźć mordercę. Mordercę, którego napędza chora, obłąkana miłość. Najokrutniejsze są zbrodnie z miłości.

źródło opisu: W.A.B. 2017

źródło okładki: http://www.gwfoksal.pl/

Flokete Libro | 2017-06-13
Przeczytana: 13 czerwca 2017

Andrzej Dziurawiec w "Festiwalu" porusza wątki dotyczące nie zawsze dobrze odbieranych subkultur - homoseksualizm, drag queens oraz squatów. Sprawa zabójstwa obejmuje osoby związane z tym środowiskiem. Znane feministki zostają zamordowane. Ofiar przybywa. Szuman z Szubertem dwoją się i troją. O co w tym wszystkim chodzi?
Jeżeli miałabym oceniać książkę pod tym względem, czyli fabularnym i kryminalnym, to wahałaby się ona na granicy pomiędzy średnio-dobrą, a dobrą. O ile samo przestępstwo jest dosyć ciekawe i niewątpliwie skrywa jakieś mroczne tajemnice, o tyle obszar jaki został mu poświęcony jest trochę mały, zbyt mały. Znacznie więcej miejsca wypełniają prywatne i osobiste sprawy bohaterów książki, a także zbędne w moim mniemaniu historie i opisy, zwłaszcza uczuć. Zdawałoby się, że w kryminale, jak sama nazwa wskazuje, na pierwszy plan powinien wysunąć się wątek kryminalny, sprawa zabójstwa. Nie ma przecież dobrego kryminału bez dobrej sprawy śledczej. W "Festiwalu" nie...

pola_pola | 2017-06-03
Przeczytana: 03 czerwca 2017

Oby więcej takich książek! "Festiwal" to jedna z najmroczniejszych historii autorstwa polskiego pisarza na jaką udało mi się trafić.

Agand | 2017-06-04

Bardzo lubię parę: Szubert i Szuman. Autor ma naprawdę świetne pióro. Tym razem zdziwiło mnie, że powieść jest tak obszerna, tyle rozbudowanych wątków - mam czasem wrażenie, że wszyscy autorzy chcą się teraz ścigać na grubość książek z Bondą. Ale Dziurawca ratuje choćby ogromne poczucie humoru widoczne w postaciach i dialogach, którego np. u Bondy nie uświadczysz. Bardzo dobrze się to czyta, mnóstwo ciekawych obserwacji socjologicznych, do końca jesteśmy ciekawi, kto zabił - choć mnie osobiście nie do końca przekonała motywacja mordercy.

Iwo_Hugon | 2017-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2017

Obietnice wydawcy są prawdziwe - "Festiwal" to naprawdę mocna książka.

KotFilemon | 2017-06-11
stanislawski | 2017-05-08