Trzy połówki jabłka

Otwarte
2007-01-01
2007-01-01
powieść polska - 21 w.

Tytuł zachęcił mnie do czytania..sugerował ciekawą treść. No cóż, jak dla mnie fatalna lektura. Dziwny styl pisania. Zmęczyłam 40 str ! Ksiażka jak wiele innych pewnie znajdzie amatora...ja osobiście nie polacam

Ona ma męża, on ma żonę, oboje poukładane życie jednak nie potrafią o sobie zapomnieć. Teresa i Marcin mimo że nie widzieli się od wielu lat to ciągle są obecni w życiu drugiego, uczucie wraca nagle i wybucha niczym wulkan. Ukradkowe spotkania, wspólnie spędzone noce, na nią czeka mąż i dzieci, jego żona leży w szpitalu i walczy o donoszenie ciąży.
W przeszłości też mieli partnerów a mimo to spotykali się jak dwoje kochanków, wspominają ten czas ona dochodzi do wniosku że jakby wyzwał jej miłość to rzuciłaby dla niego wszystko, a on że gdyby ona dała mu tylko jakiś znak byłby z nią na zawsze, niestety ten czas już minął a oni musza postanowić co dalej robią ze swoim uczuciem, ze swoim życiem.
Temat trudny ale dobrze napisany, samo ujęcie go w książce super ale wkurzała mnie główna bohaterka, Teresa, sama nie wiedziała czego chce, chwilami zachowywała się jak duże, rozkapryszone dziecko, nie patrząc na innych dążyła do swojego celu raniąc po drodze innych.
Warto przeczytać.

W przeszłości też mieli...

Każdy z nas dokonuje w ,życiu wyborów.Na przykład małżeńskich,czasem zastanawiamy się czy warto ? Czy to ta osoba ? Czy ,nasz wybór był właściwy ? Takie,dylematy miała Teresa.Bohaterka książki,którą miałem możliwość przeczytać.
I ,która pozwoliła przemyśleć mi wiele spraw.
Na pewno,to nie było zwykłe czytadło.Tylko,mądra i psychologiczna.Wędrówka,w świat ludzkich wyborów i namiętności.

I ,która pozwoliła przemyśleć mi wiele spraw.

Świetny tytuł i świetna książka. – Czy jabłko może mieć trzy połówki?… Zdarzają się takie mutanty. :)
Czy można kochać dwóch mężczyzn jednocześnie? Męża i tego, którego przed laty się nie wybrało? Każdy jest inny. Jeden zwyczajny i dobry. Wart miłości i uczciwości; przyjaciel. - Drugi jest jak „jazda na diabelskim młynie”. Demon z przeszłości za którym się tęskni, mimo szczęśliwego życia.
Spotkanie po latach – rozterki… i zdrada. Czy można odskoczyć, a potem wrócić do prawdziwego życia? Nie da się żyć z dwoma mężczyznami naraz. Jednego trzeba się wyrzec. Trzeba wybrać, podjąć decyzję. – Każdego można skrzywdzić. Wszyscy mogą zostać pokaleczeni.

Czy można poświęcić swoje dotychczasowe życie dla własnego szczęścia… bez ryzyka? Czy warto?
Trudnych pytań jest w książce wiele. Ale odpowiedzi okażą się jeszcze trudniejsze. Jesteśmy przecież więźniami swoich uczuć. Nie zawsze udaje nam się znaleźć najlepsze wyjście.
Jeśli kiedyś źle wybraliśmy - teraz możemy sobie tylko pogdybać o czymś, czego nie da się już zmienić.

Może ta książka wywoła potrzebne refleksje. Może ktoś znajdzie cząstkę swojego życia, cień własnych dylematów. Warto przeczytać.

PS
8 gwiazdek – to moja subiektywna ocena :)

Wyjątkowa i prawdziwa. Kto kocha nie jest mu obce żadne tu uczucie. Wybór. Podziwiam. Podziwiam każdą wolę walki i każdą chwilę pomiędzy, niezależnie od wyboru. Trzeba mieć mnóstwo odwagi by szukać siebie, i się odnajdywać, a miłość........ nie jedno ma imię ...............

Rany, ale mnie główni bohaterowie wkurzali.. Normalnie miałam ochotę potrząsnąć jednym i drugim.
Bo nie wiem jak można kochać dwóch facetów/ dwie kobiety jednocześnie? Czy nie ma się wrażenia, że jak jest się z jedynym/jedną, to zdradza się tą drugą połówkę? Być aż takim egoistą? I nie mieć świadomości, że rany się najbliższe osoby? Historia codzinna, bo wiem, że wiele takich się dzieje.
Końcówka - przewidywalna do bólu. Ogólnie - niezłe czytadło.

„Trzy połówki jabłka” to opowieść o pogoni za niespełnionym marzeniem, próbie zmierzenia się z własną przeszłością, konsekwencjami podjętych decyzji i sile pierwszej prawdziwej miłości, o której ciężko zapomnieć i która podąża za człowiekiem jak cień przez całe jego późniejsze życie.
Historia Teresy, głównej bohaterki, skłania do refleksji, bo przecież każdy z nas kiedyś zastanawiał się co by było gdyby… Jednocześnie jest próbą odpowiedzi na pytanie ile jesteśmy w stanie poświęcić dla własnego szczęścia.
W książce narracja przebiega dwutorowo. Oprócz czasu teraźniejszego autorka przenosi nas w przeszłość gdzie poznajemy początki związku Teresy i Marcina i ich pogmatwanej, pełnej niedomówień historii.
Mi osobiście postać Teresy nie przypadła do gustu i byłam trochę zniesmaczona jej egoistyczną postawą wobec bliskich. Momentami miałam wrażenie, że jest nie tyle pogubioną w życiu osobą co po prostu zimną i wyrachowaną kobietą. No ale to już moje subiektywne odczucia :) Jeśli natomiast chodzi o książkę, czyta się ją szybko i w miarę przyjemnie i przy okazji lektury można sobie troszkę pogdybać co by było gdyby… ;)

Historia bardzo mi bliska, wciągnęła mnie od pierwszych stron. Polecam gdyż nie jest to romansidło :)

Teresa jest szczesliwa mezatka z dwojka dzieci. Czasem jednak zastanawia sie czy z dawnym facetem Marcinem nie byloby jej lepiej. Gdy dojdzie do ich spotkania ma dylemat co jest dla niej wazniejsze. Stabilizacja w rodzinie czy tez namietnosc ktora ja laczy z Marcinem.

• 2011